au inceput reducerile?

au inceput reducerile? | Autor: bursucelu

Link direct la acest mesaj

Buna,am vazut un reportaj care spune ca au inceput reducerile.Eu nu am ajuns in magazine deocamdata(cred ca in weekend ajung),va rog daca a-ti ajuns in magazine cu articole copii sa-mi spuneti daca sunt reduceri.Va multumesc de ajutor.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

La H&M erau ceva reduceri dar la o gama limitata de articole.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns criu spune:

La kenvelo tricouri cu maneca scurta 15 lei (pt baieti)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Inaf78 spune:

au inceput, dar la putine articole si destul de slabut...
am intrebat si mi au spus ca sezonul de reduceri incepe de pe 15 Ianuarie.
la magazinul "Z" se pot face rezervari de produse, pe care sa le achizitionezi in saptamana cu reduceri, reduse.
H&M, C&A, Okaidi, Z, Mothercare incep de pe 15 ianuarie.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Selene_Bunny spune:

C&A avea deja reduceri de 20, pana la 40 (sau 50?) % la anumite chestii.

Idem Deichmann, idem Hervis Sports (i-a luat cumnata-mea patine fetei la juma' de pret), idem Takko.

Inseamna ca astea sunt reduceri premergatoare?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Cred ca intrebi de www.iqads.ro/dictionar/vanzare_de_soldare" target="_blank">solduri. Inca nu au inceput, am auzit la radio o stire ca ar incepe pe 15 ianuarie si ca pana acum s-au inscris la primarie vreo 8-9 comercianti. Probabil cei mari care de obicei fac soldare, super market-urile, cei mai multi nu vor avea solduri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

http://ziuadevest.ro/actualitate/36205-vin-reducerile-pentru-perioada-de-toamn-iarn.html

" Conform legii, perioada de soldare īncepe pe 15 ianuarie si se īncheie pe 15 aprilie, magazinele avānd dreptul sa ofere discounturi la toate produsele de toamna-iarna. Īn acest interval, comerciantii īsi pot stabili perioada de soldare de la o zi pāna la 45 de zile calendaristice, īn functie de necesitati [...]"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

In practica sunt deja reduceri sub denumirea de promotii. Acum procentul e mai mic dar se vand chestiile cele mai faine, cu cat trece timpul, creste procentul de reducere dar ramane... Ce ramane.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IonescuOana spune:

Ieri am luat din Mothercare bluzite reduse de la 50 la 20-30lei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ela_04 spune:

La real sunt reduceri deja de 70% la confecti.
Pt copii sunt super. Am gasit pijama la 10 lei pt baiat. Si rochite pt fata la 30-40 lei.

O palma nu inseamna educatie!
O palma inseamna abuz si violenta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

La Mothercare luasem o bluzita pt bebe cu 39 lei in noiembrie, in decembrie, dupa Craciun, am vazut-o la 55 de lei si sunt curioasa la cat au " redus-o " acum.

Mergi la inceput