SARCINA?

SARCINA? | Autor: carina29

Link direct la acest mesaj

Buna fetelor,
Ultima menstruatie am avut-o pe 28 nov.Pe 19,20 si 21 decembrie am avut contacte neprotejate.Ciclul meu e de 30 de zile,regulat.Urmatoarea menstra ar fi trebuit s-o am pe 27.De pe 25 decembrie am inceput sa am sanii durerosi,drumuri dese la toaleta.Pe 30 decembrie m-am trezit cu durere de burta ca la menstra.Am avut 3 zile scurgeri maronii,fara pic de sange curat.A doua zi sanii nu mai erau tari.Astazi,8 ianuarie am dureri de burta usoare,surde,mi-e greata ,ma simt de parca mi-ar veni menstra.Am facut vreo doua teste,dar au iesit negatieve.Oare ce sa fie?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

fata mea, aici e de bucatareala.
da si matale mesajul la alta sectiune.

la cum suna, pot pt ca sa iti zic ce alimente sa consumi in sarcina!
sa fie sanatos si norocos strumful!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VIOIKA76 spune:

Buna Carina !
Ai postat gresit intrebarea ta dar o sa-ti raspund aici.
Ca sa te lamuresti te duci si faci o analiza de sange care se numeste beta HCG ,se poate la orice laborator de analize ,costa vreo 30 ron si te va lamurii sigur ,ca vad ca testele ti-au iesit negative.
Multa bafta !

Mami de Ana(13.12.2003) & Dragos(22.12.2008)
si acum22+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carina29 spune:

Scuze,am vazut mai tarziu ca sunt off:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingridnen spune:

de ce nu faci un test de sarcina ? In 5 minute ai raspunsul

Ingrid si Cristi 9 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carina29 spune:

am facut doua,dar ambele au iesit negative.chiar astazi am facut unul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

A facut 2 teste care au iesit negative.
Ultima mestruatie 28 noiembrie, ciclu de 30 zile inseamna perioada fertila 12-15 decembrie. Contactele au fost dupa ovulatie la destul de mult timp deci nu cred ca e sarcina decat daca ovulatia a fost foarte tarzie (cu o saptamana mai tarziu decat normal ceea ce nu e chiar foarte frecvent dar se poate intampla). Sa presupunem ca ai ovulat pe 20 decembrie. Implantarea ar fi avut loc in maxim 12 zile deci pe 30-31 cand ai avut scrugerile maronii care ar fi putut fi spotting de implantare. Dar azi suntem in 8 ianuarie si testele sunt negative (facute azi sau mai demult?) deci posibil sa fi fost raceala, dereglare hormonala sau altceva. Sfatul meu e sa mergi la medic.

27+ Anna
http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=4886&n=LECTII-PIAN-CHITARA-CANTO
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.4, Elevit alternat cu Medyn, Magne B6, Vit C, Euthyrox 100 zilnic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carina29 spune:

Azi am facut un test barza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angiuta spune:

Exact simptomele pe care le descrii tu le-am avut la prima sarcina. Primul test a fost negativ, al 2 lea facut la o intarziere a menstrei de 8 zile a fost pozitiv.Cel mai bine faci un test de sange sau mergi la ginecolog.

Mergi la inceput