Fluturasi minunati 2011 (36)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

merg sa vad daca reusesc sa pun 2-3 poze de pe ipad direct pe picassa sa nu mai trebuiasca sa le transfer ca nu prea am chef....

eu cautam in meniuri ce sa fac maine de mancare....ca tot vorbeati de asta , cred ca voi face papricas de pui cu cartofi si galuste mancat cu gogonele si conopida murata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Mi s-a terminat masina, intind rufele imi iau ceaiul si ma bag la citit. Maine seara vine Daria si eu sunt pe nicaieri cu cititul.

Ufffff am si eu o problema care ma streseaza rau de tot. Peste nici 2 saptamani e ziua mea si fac venerabilii 40. Toata lumea se asteapta de la mine sa fac nu stiu ce, dar eu nu ca nu as face dar n-am cu ce. Mi-ar place sa fac chef de chef sa ma destrabalez un pic, sa-mi chem prietenii de prin tara, dar asta inseamna ca trebuie sa-i cazez undeva, uffff habar n-am,nu prea am putinta de la buget, sotul daca il intreb da din umeri................. na uite asa incet incetisor ma indrept spre o depresie, nu din cauza varstei saraca ci din cauza petrecerii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Strumph spune-mi te rog tu cam cat timp te dai pe bicicla zilnic? Cred ca imprumut si eu una de la vecini ca sta acolo si nu o folosesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

neata

astazi va ofer eu cafeaua calda, eu deja am savurat-o la servici bineinteles

somleac, am facut aerosoli cam permanent cu tot ce se putea ( dexa, adrenalina, fluimucil, flixotide, ser efedrinat, etc); acum ni s-a dat dexa sa bea pe gura
am fost aseara la dr care la operat..imi venea sa sar la gatul ei, nu stiu cat mai rezist sa nu ma iau de ea..
al meu cum intram la ea in cabinet, parca face intentionat si isi baga degetele in nas ca stie ca se ia de el..credeti-ma ca eu nu-l vad o data cu degetele in nas in restul timpului , insa cum intra la ea in cabinet e primul gest.. asteia atat ia trebuit si a inceput iar cu bazaconiile ei de doi bani ca din cauza asta face otita.. ca are otite continu pt ca raceste..degeaba i-am explicat eu ca n-a racit copilul toata perioada, ca singura lui problema este urechea..ea nu si nu, mai sa ma dea afara ca n-o ascult ca otita nu se face asa, ci proneste de la raceala.,..bai, eu nu stiu medicina multa, dar am tras si eu concluziile logice din toate variantele ce le-am auzit..ca otita apare de la o disfunctionalitate a trompei lui eustachie sau/si polipi sau alte afectiuni orl..ea nu ca sigur a racit copilul...ca nu se poate sa nu scapam de otite dupa operatie, ca ea n-am mai auzit asa ceva..decat daca l-am imbolnavit noi intruna dupa..
ca sa nu -i pun tubulete ca se elimina singure imediat si ca pe urma trebuie montate la loc mereu, ca sa nu-l bag in colectivitate, sa nu-l duc la salina ca cine stie ce ia de pe acolo..ar vrea dupa ea sa-l tin intr-un glob de sticla sa nu -l atinga nimic, de parca asta e posibil..in loc sa incercam sa lucram pe ce deficiente are el, imunitare sau nu..ca nu rezolv nimic cu tratamentul antialergic..ca de fapt toti sunt prosti si ea e desteapta
si bineinteles, sa nu mai bage degetele in nas ca d'aia face otite i-am si zis ca daca asta e cauza otitelor, atunci toti copii ar avea otita..
am inghitit in sec, mi-am luat tratamentul si am iesit ..

azi noapte a dormit cat de cat, nu s-a mai plans de durere...cica la dreapta e vechea otita seroasa, iar la stanga a facut otita medie, de fapt asta il durea..

eu o sa incerc sa fac tot ce mi-am propus, cu sau fara recomandarea ei..iau si eu ce e bun de la fiecare dr/recomandare si ce consider eu ca i-ar ajuta..

hai ca v-am inebunit cu problemele mele si nu cred ca intereseaza pe cineva, dar m-am descarcat si eu..

de aseara cautam in disperare un medicament pt andra ca s-a terminat si n-am cu ce sa-i continui inca 4 zile cat trebuia...nu-l gasesc pe nicaieri, cel putin nu in bucuresti acum ma apuc sa dau iar telefoane pe la farmacii mai putin cunoscute, ca doar la ele mai am o sansa...

somleac dar de ce nu te limitezi tu la party si la a face invitatiile si cui e drag sa vina, vine..eu asa zic, noi in tinerete in gasca asa faceam, sarbatoritul se ocupa de party ( mancare/bautura), cazarea ne-o plateam singuri asa efortul financiar ar fi mai mic/dispersat si te-ai bucura de un party pe masura

va doresc o zi minunata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Neatza Miki,

si eu sunt deja la a 2 a cafea, uffff duc o viata de robot.

Ce doctorita cretina. Ufff ce mi-ar fi placut sa fiti mai aproape sa poti merge la doctorita noastra de la Timi. Am asa mare incredere in ea si pe multi a rezolvat cu probleme majore, tot asa dupa ce au umblat la nspe doctori inclusiv prin Ungaria.

Nu pot sa fac cum spui tu pentru ca ceilalti cand au facut astfel de petreceri s-au ingrijit sa avem cazare si tot fara sa platim. Eu am fost la ei in conditiile astea si nu-i pot chema la mine sa-si plateasca. Desi cred ca-i o prostie ce spun eu acum sca sunt prieteni foarte buni si tinem mult unii la altii, cred ca mi-ar da in freza daca m-ar auzi ce [prostii gandesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Buna dimineata!
Miki nu gasesti alt doctor mai competent ca si asta. Daca la Bucuresti nu gasesti, apoi pe unde?
Vai ce ma inerveaza doctorii astia atotstiutori, care au atitudine de dictator. Asa m-am dus eu la primele ecografii cu bebe2 la una, si la un moment dat imi spune ca vede ceva ca nu-i in regula cu coloana, ca trebuie vazut si daca nu e ok, sa facem intrerupere de sarcina si ca imi da si trimitere pentru dublu test. Eu ii spun frumos ca eu sunt impotriva oricarei intreruperi de sarcina in orice cazin si ca din aceleasi motive dublu test nu-si are rost in cazul meu, mai ales ca nu e metoda de diagnostic, ci pur statistica. Vai ce o fost pe mine ca sunt inconstienta, cum voi creste un asemenea copil. I-am spus inca o data parerea mea si am plecat, si nu am mai vazut-o de atunci. Ajung la doctorul meu, ce vazuse ea era de fapt o brida amniotica si sarcina evolua normal.

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
29 saptamani+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

Buna dimi

Va pupic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

yasmy, as fi dormit, dar eram singura cu fetele... cand a venit sotul deja imi trecuse somnul..
somleac, pai cred ca gasiti ceva...la apartamente inchiriate cu mai multe dormitoare , trebuie doar sa te hotaresti unde si te ajut sa cauti
miki, multam de cafea, si eu sunt de parere ca mama simte ce-i trebuie puiului ei..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

felicitas, din punctul meu de vedere dublu si triplu test sunt metode de a stoarce bani si a nevroza gravida. Stiu o tipacare are o fetita de 4 ani perfecta si i-au iesit si dublu si triplu si drytestul naspa rau, ca na era prima sarcina la 35 de ani,obtinuta cu greu.Daca se lua dupa aia, nu avea copilul...Si am auzit si de copii nascuti cu Sindrom Down cu testele perfecte... Amniocenteza e singura care iti poate spune ceva....Eu in locul tau as fi sunat-o sa-i spun ca e in regula bb si ce era de fapt ce a vazut ea... Frate parca ghicea in cafea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

am reusit sa pun cateva poze de la intalnirea cu miha!

Mergi la inceput