Planuri de frumusete pe 2013

Planuri de frumusete pe 2013 | Autor: tab

Link direct la acest mesaj

Ei fetelor eu anul asta mi-am propus sa:
Sa mai slabesc putin maxim 4 kg
Trebuie sa reusesc sa tin cura Osava. anul trecut am reusit doar 4 zile si am renuntat
Vreau sa ma bucur mai mult de natura . Sa alerg ,nu stiu sa ma bucur de ea . Intodeauna m-am visat ca aler intr-un camp de levantica
Sper sa gasesc campul ala!!!
Va pup, si va astept si opinile voastre .

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Eu vreau:
1. Sa slabesc vreo 5 kg
2.Sa fac undeva sport, ca nu mai suport
3.Sa imi ingrijesc mai mult fatzuca.Nu prea sunt prietena cu ritualurile de ingrijire din pacate.
4.Sa imi aranjez mai mult parul (pt asta deja am cumparat)
5.Sa mananc mai sanatos
6.Sa folosesc zilnic crema sau ulei pt corp
7.Sa folosesc doar produse care NU sunt testate pe animale.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

vreau sa incerc citeva sedinte de acupunctura cosmetica dar mi-e greu sa gasesc un terapist cu recomandari bune (ca nu stiu pe nimeni care a facut) si mi-e sila sa dau o mie de parale pe ceva/cineva neverificat.

m-ar tenta si un tratament de rejuvenare cu laser dar again, nu stiu la ce clinica sa ma duc; toti promit si nu dau rezultatele dorite la final dupa ce e prea tirziu; sau mai rau, nu promit nimic din capul locului pe motivul ca toata lumea e diferita (un fel de disclaimer ca sa-si apere pielea)

tot mai bine e cu metodele naturale care tin de mine: somn odihnitor, apa, ceaiuri, hrana vie, miscare si voie buna

"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*

“ True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet. "

"You aren't going to get the butt you WANT by sitting on the one you HAVE"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelk1978 spune:

Eu mi-am propus, in ordine aleatorie:
- sa slabesc cel putin 15kg
- sa invat sa dansez
- un machiaj profesionist
- tratamente capilare si corporale
- manichiura si pedichiura la salon (pana cum mi le-am facut singura)
- sa ma machiez mai des
- sa imi ingrijesc tenul cu mai multa atentie

...si, am un gand mai vechi: doresc sa descopar un parfum care sa ma reprezinte, dar neaparat sa fie unul deosebit si nu prea intalnit(sunt varsator si imi place sa fiu...altfel)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sunny71 spune:

Vreau sa slabesc 10 kilograme si sa-mi schimb lucu', dintr-o roscata focoasa sa ma transform intr-o blonda senzuala. Astept sfaturi cu privire la o nuanta de blond-bej de la cunoscatoare.
PS.laudatorii mei sunt in vacanta , asa ca le tin eu locul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina.click spune:

Sa ma ingras vreo 10-15 kile - in progress
Sa ma las de fumat - checked
Sa nu-mi mai rod unghiile - failed :(


De cate ori deschid fereastra...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sunny71 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ina.click

Sa ma ingras vreo 10-15 kile - in progress
Sa ma las de fumat - checked
Sa nu-mi mai rod unghiile - failed :(


-------------------------------------
De cate ori deschid fereastra...

Daca s-ar putea transfera ti-as da cu mare drag vreo 10 kg, chiar daca am muncit din greu sa le acumulez.Nu e asa usor sa te lupti cu prajituri, sarmale si fripturi, dar asta este le dau pentru o cauza nobila.Ce nu fac eu pentru fericirea altora...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Ina, ca sa nu-ti mai rozi unghiile fati-le la manichiura cu gel. Stiu 3 persoane care asa evita ticul asta (dar cand dau gelul jos iar se apuca de rontait).
Si eu as vrea sa dau jos 6 kg, dar nu pot renunta defel la dulciuri (nu cremoase, dar o multime de ciocolata, bombonele etc) si la pizza Asa ca nu cred ca voi scapa de kg....
Si eu o sa incerc sa ma aranjez mai mult, sa imi fac parul si altfel decat ponytail
CUm zicea si XIO: datul cu crema/ulei zilnic pe corp si nu doar cand cade pielea de pe mine de uscata trebuie sa-mi intre in obicei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

- sa fac sport regulat, gradual dar constant, ca e mers pe jos, ca e mers pe munte, ca e in vreo sala sau inot.

- sa nu ma mai feresc de make-up si sa invat care sunt produsele care mi se potrivesc

aia cu crema de corp mi s-ar aplica si mie:))


Mihaela, daca vrei un parfum mai altfel si esti di Bucuresti si esti gata sa lasi vreo 500 de lei :D, du-te la madison pe dorobanti, acolo te vor sfatui ei, eu asa am reusit sa imi gasesc primul parfum din viata, acum vreo cateva saptamani :) sunt d-astea de nisa, f speciale.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SuperMami_1 spune:

Sa mai slabesc 10-15 kg.
Sa merg cu sotul la spinning
Sa biciclim mai des in natura
Sa imi rezolv problemele cu dantura
Sa ma epilez inghinal cu IPL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelk1978 spune:

Sabina, multumesc de sfat.
Nu sunt din Bucuresti, dar in ultimii ani am fost cateva zile prin Capitala, in concediu. Daca merg si in acest an, deja pun pe lista sa vizitez si locatia indicata.

Mergi la inceput