Poate fi vorba de o noua sarcina?

Poate fi vorba de o noua sarcina? | Autor: PaulPMA

Link direct la acest mesaj

Buna ziua. Am si eu o intrebare cu referire la menstruatie.
Avem un bebelus de 3 luni prin cezariana, si dupa nastere medicul i-a prescris sotiei un anticonceptional pentru a impiedica o noua sarcina imediata. De cand a inceput sa i-a pastilele a avut o singura perioada de ciclu si i-a venit cand a presupus ea ca trebuie sa ii vina. Acum suntem in luna Decembrie si trebuia sa ii vina pe 22 si azi suntem in 28 dar pare sa intarzie. Incepem sa ne facem griji deoarece nu poate ramane insarcinata acum din cauza operatiei si as vrea sa stiu daca sunt sanse sa ramana? Cate zile ar putea intarzia menstruatia? Medicul ne-a garantat ca putem face sex neprotejat fara nici o problema, daca respectam indicatiile si orarul pastilelor, si nu am facut abatere de la regulament. Ar trebui sa ne facem griji? Sau cand ar trebui sa incepem sa ne facem griji? Metionez ca este si stresata din aceasta cauza, si am inteles ca si stresul poate fi un motiv de intarziere. Am avut contact sexual neprotejat pe 26 si a doua zi dimineata mi-a zis ca i-a venit si ca are simtome precum ca i-a venit, dar a avut o mica scurgere si atat. Si asta ma ingrijoreaza pentru ca nu s-a mai intamplat ca la menstruatie sa aiba o mica scurgere si apoi pauza 2 zile. As dori sa ma ajutati cu informatii daca a-ti trecut prin aceeasi situatie. Va multumesc!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns giulia71 spune:

Pai sa faca un test de sarcina si scapati de indoieli

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina30 spune:

Hi,

Daca e vorba de cerazette nu prea ai menstruatie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura72 spune:

e mult prea devreme sa va faceti griji dupa doar 2-3 zile de la contact.un test de sarcina abia dupa 2 sapt e concludent.
de la anticonceptionale menstruatia este mult redusa,deci poate fi asta mai mult decat probabil.citeste prospectul lor sigur spune ceva de flux.
Mie personal dupa cezariana si pt ca alaptam mi-a venit la 8 luni dupa nastere,si desi fol prezervativ am avut niste emotii dupa 5 luni cand simteam ceva ca misca in burta.nu stiu cauza dar emotiile m-i le amintesc.
o sa fie bn


Mergi la inceput