Sarbatori fericite fluturasi de 2011 (34)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Citat:
citat din mesajul lui cami_antonia

SALUTARE FETELE

delia spor la cumparaturiiiiiii

yasmiiiiiii hmmmmmmmmmmm vreau siu eu soacra in italiaaaaaaaaa
auzi 80kg

happy zi-mi si mie mai multe amaqnunte despre trenulete
si eu vreau sa iau pt antonia
si nu stiu de care
tomasul are si sine din prima
sau se iau separat
ca eu mereu am vazut thomas simplu
fara nimic altceva
avem cjhiar si noi una
dar doar locomotiva
si vrem tren

de ANTONIA IOANA TEODORA (11.02.2009) si PETRA ADRIANA(05.04.2011)




cami, am gasit pe net trenulet Thomas din plastic, nu din lemn ca cele din magazine, care ss prind cu magnet intre ele.
ma dispera astia cand scot ceva nou, ca si astea de lemn, si nu mai fac din cele vechi care erau mai bune.
asa am patit cu Cars. am cautat de am innebunit sa cumpar masinute din Cars1 , legenda, urmaritorul si incepatorul, ca- i plac lui Andrei, si nu am gasit neam. peste tot numai Cars2 si nu- i plac.
eu am luat de pe net un tren i tot cu sina si separat inca 2 trenuri din aceeasi colectie, ca sa se potiveasca si sa mearga pe aceeasi sina.
am luat de pe thomastoys .ro. o sa vezi ca sunt pe categorii si specifica si care la ce sina se potriveste
intra si vezi ce si cum ca sa iti fai o idee.

sarumana din suflet pentru maslu colectiv!
dumnezeu sa va rasplateasca!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

somleac, la no copiii gasesc cadourile la brad chiar in dimineata craciunului.
andrei nu e interesat de mos cracoun iar Maria sigur ar plange. s-- a speriat f tare in Carrefour de un om costumat in Kinder pingui si de atunci mereu zice ca i- e frica.

cu varicela, noua ne- a dat o dr de la Medlife, sa- i preparam in farmacie o solutie cu antib, ca sa nu se infecteze si nici nu mai " mancau" bubitele si a fost excelent.
pana atunci mixtura fusese frecie la piciorul de lemn.
rabdare multa si sanatate si mai mlta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

neata si o cafea aromata, plus ceai, capuccino, nesquick.

sa aveti o zi frumoasa, doamnelor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea99 spune:

Neata!!!!
si de la mine un amigo
off nu stiu ce sa fac..am vreo 30m de perdea de calcat....sa mai astept putin....ma gandesc ca ,daca vine sfarsitu' lumii fix cand termin eu de calcat si de agatat perdelele nu imi pare rau ca sfarsec prea obosita....dar daca nu sfarsim si doar ne punem cu curu'n sus (scz expresia)si ma trezesc cu ceva extraterestrii . ma gasesc cu livingu' fara perdele????/ greu domnule azi cu luatul deciziilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns djlaura01 spune:

neata neata si la mn o cafea ca fug sa fac mancare la fata cirba si un orez cu legume


toata lumea fara nici o exceptie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

multam de cafea!
Eu am bolit rau de tot.
Am mancat cu totii ieri pe la 17.00 si cred ca am mancat cu pofta si placere si mi s-a aplecat... Imi vena sa vomit , fara sa reusesc evident, imi forfotea burta, eram sfarsita de putere..., nici apa nu puteam sa beau, acum nu mai am starea de voma dar sunt sfarsita si imi e frica sa beau sau sa mananc


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Mamici, vedeti ca astazi si maine in Careffour sunt reduceri de 40% la toate jucariile, inclusiv la cele care deja erau reduse.
Asta daca nu ati apucat sa cumparati inca.
Cami, vezi ca erau si trenulete Thomas. Sper sa ai cum sa ajungi, ca la ce vreme este la voi....

Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Ailed, sanatate multa! Sigur ai facut vreo indigestie! Offff.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Multumesc frumos happy
mi-am facut curaj si am papat paine cu miere

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexinaA spune:

Salut mamici dragi.

AM intrat sa va salut si sa va transmit. Va citesc de cateva zile si vad ca va pregatiti si voi de sarbatoarea anului. Si noi la fel...azi vreau sa fac ciocolata de casa dar vreau o reteta care sa iasa mai moale. stiti cumva vreo reteta de genul? Nu-mi place deloc cioco de casa care sa intareste

Eu iar am racit cumva....tusesc si teea la fel tuseste f putin. I-am bagat Humex ca nu am chef sa stau in casa de sarbatori. offff cred ca am racit de cel putin 4 ori in sarcina asta. sunt varza si m-am saturat de naturiste ca nu-si fac efectul de niciun fel

Azi vine si tati de la Bucuresti si sora-mea si stau amandoi pana pe 5 ian
Bebe mic din burtica creste si se zbenguie non-stop. Teea ma solicita si e din ce in ce mai nazdravana. E berbec in toata regula. daca stai numai de capul ei e super dar daca o lasi putin sngura ...wow....incepe sa se enerveze Acum se plimba cu bicicleta prin casa...am dat toate covoarele la o parte si e happy!!

ce prajituri bune faceti de Craciun? vreau sa fac ceva special..cred ca prajitura Rafaelo si Snikers- m-a influentat STrumph cu postarile ei pe Facebook si cozonac Krantz.

Aici la SUceava e o zapada enorma si ninge si acum putin. E gerul pamantului mai ales noaptea dar e si frumos..ca intram in spiritul sarbatorilor.


Aseara am fost la mall si era o serbare de la o gradinita acolo si am ramas sa ne uitam. teea era fascinata si dupa ce spunea un copil poezia ea facea " bavooooo". Cand dansau copii si se ridicau de pe scaunele ea fugea si fura scaunelele si se aseza mandra pe ele a fost super dulce.
Cand il vede pe mosu spune: " ho ho hoooooo" :) si " tu tiutiun" la mos craciun

Somleac- v-am admirat si eu sunteti minunati dar tu este fenomenala cum le duci asa pe toate. Numai D-zeu iti da atata putere. felicitari

yasmi- daca mai ai avocada poti face pasta guacamole....cauta pe net reteta. pasta se poate manca cu chips cu sare ( gen doritos) dar mai cauta variante pe net... are si usturoi...e bun!!

ma duc sa-i incalzesc Teei supa cu galusti ...sa vad cat o mai manca ca a balotat biscuiti si napolitane

Va pup cu drag pe toate!!




Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011) si 29s

Mergi la inceput