Aspirante optimiste(816) Felicitari noii burtici!

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kmy_black spune:

medeea, deci knd va fi marea zi de testare?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kmy_black spune:

neatza fetelor!!! va invit la o pe care o asesonez cu o melodie frumoasa pt incept de an!!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miky82 spune:

La multi ani!!!! 2013 sa va aduca ce nu v-au adus ceilalti ani ...va doresc mult sanatate si multe realizari.
Lorena si Ana felicitari pentru bebei vostri sa fie sanatosi si sa va umple casa de fericire.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valicutza spune:

hai flowerbee!!!! ai facut vreun test azi dimineata? tinem pumnii!!!

mami de Dienutza 5 ani
si mami de ingeras Razvan-Mihai (29.09.2012)-cezariana la 35+ saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kmy_black spune:

flowerbee


stiu ca ieri spunei k nu ai test in casa asha ca eu te intreb daca ai fost sa-ti iei unul pt maine dimineatza!!!??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miha_23 spune:

buna
KMY ms de melodie,eu o ascult la pranz si imi place



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miha_23 spune:

Eu azi am o nelamurire, una noua

Deobicei ma dureau sani de la ovulatie pana cand imi venea menstra.
Si am mai citit ca durerile de sani puternice cu le aveam eu deobicei ar anunta lipsa de progesteron, voi ce stiti este asta?
Luna asta am avut dureri de sani exact de la ovulatie si au inceput sa scada dupa ce am inceput sa iau utrogestan. Azi chiar nu mai ma doare deloc, dupa 4 zile de urogestan 200. De 2 zile iau si tinctura de mladite de zmeur.
Voi ce parere aveti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabyv spune:

Buna
Mai fetelor, eu cred ca prea va luati dupa mituri si chestii citite de pe net...Nu aveti cum planui nici fete, nici baieti....gemeni, nici atat.
Miha, eu stiam invers, dar nu prea conteaza...Tu ai facut declansare, deci iar e diferit fata de o luna cu ovulatie normala.
In lunga mea perioada de incecari sa raman insarcinata mi-am dat seama ca o ovulatie buna, un contact bine cronometrat, un progesteron bun dupa ovulatie (cu sau fara suplimente) nu duce NEAPARAT la o sarcina. Asa cum nici o prima inseminare nu da rezultate la toata lumea, nici primul fiv...valabil si pt a n-spea inseminare sau al x-ulea Fiv.
Cred ca mai este si un pic de sansa sau noroc la mijloc, care nu depinde de noi, indiferent daca stam cu picioare pe pereti sau o facem in fiecare zi, sau ne inseminam sau etc...

Nu era morala, era doar o parere

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

De acord cu Gaby, mi-am amintit ca nepotica mea a fost conceputa in urma unui singur contact foarte aproape de ovulatie...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miha_23 spune:

Gaby ms pentru parere, stiu ca este si o chestie de noroc si poate sa fie perfect totul dar sa nu se intample sa vina minunea, dar incerc si eu totul pentru asta.

Mergi la inceput