Aspirante optimiste(816) Felicitari noii burtici!

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns medeea76nou spune:

Citat:
citat din mesajul lui kmy_black

medeea


se pare k amandoua am fost l ovulatie la trecerea dintre ani!!1

Pai si? Ai prestat?




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kmy_black spune:

ieri fff rapid , azi mai slow si apoi am lenevit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kmy_black spune:

pe prospect scrie k ovulatia are loc in 24-36 ore de la pozitivarea testului!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns medeea76nou spune:

Am vazut, dar la fel de bine am intrat in ceata. Vad maine cum stau cu temperatura, apoi am sa notez pe ore cum stau lucrurile, poate scriu un articol: cum sa faci un baietel :-). Va pup, noapte buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns medeea76nou spune:

Nu mai inteleg nimiiiiic! Astazi temperatura e tot scazuta... Se poate sa existe ovulatie fara sa creasca temperatura?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kmy_black spune:

neatza fetelor!!!!

medeeea, nu stiu ce sa-ti spun legat de temp, eu nu am incercat var asta deoarece nu stiu ce ora de desteptare am cu juniorul!!!
si eu a avut intepaturi de ovar in aceeasi zi knd s-a pozitivat testul!!!

ps: eu imi doresc o fetitza dar conform "statisticii" va fi baietel avand in vedere ca am muncit mai mult in ziua ovulatiei!!!2 zile inainte nu am avut nici o sansa, intr-una era al meu al serv , in alta a stat juniorul pana la miezul noptii treaz si nu s-a lasat dus la somn pana nu m-am asezat langa el, finalul am adormt odat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valicutza spune:

buna fetele,

kmy eu sunt de acord cu denumirea aleasa de tine
din cate vad voi cautati retete pentru fetita sau baietel, pe mine cine ma poate ajuta cu o reteta pentru gemeni? 2 baieti
medeea si eu zic ca azi sigur ovulezi daca nu ai ovulat de aseara..voi prestati, rau nu are ce sa fie
vad ca esti tot din Ploiesti ca mine..la ce dr mergi?

mami de Dienutza 5 ani
si mami de ingeras Razvan-Mihai (29.09.2012)-cezariana la 35+ saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kmy_black spune:

ehhhhhhhh, fiecare isi doreste sa aiba pereche, dar in final, dorintza suprema este sa fie sanatos/sanatoasa!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kmy_black spune:

cele care ati luat 10 zile dupa ovulatie utrogestan, arefan, duphaston vroiam sa va intreb dupa trminarea acestei perioade km in cate zile v-a venit cm-ul?

asta sa-mi fac o idee si sa nu ma dau cu facand tste inainte de termen!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Medeea, ti-am zis, e posibil sa nu creasca temperatura. In alta ordine de idei, luatul temperaturii si testele nu spun sigur ca ovulezi, numai ecografia e sigura. Eu as lua Utrogestan, pentru ca temperatura creste in urma cresterii progesteronului, dupa ovulatie si poate asta ar fi explicatia, ca e mic progesteronul. Sigura ca atunci nu te mai poti baza ca ai ovulat, ci doar ajuti la ingrosarea endometrului si fixarea embrionului.
Nu mai stiu daca ai mentionat, cum ai luat temperatura?

Kmy, in general, dupa ce intrerupi Utrogestanul/Duphastonul, dupa 3 zile in care nu iei, apare menstruatia.

Mergi la inceput