Aspirante optimiste(816) Felicitari noii burtici!

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabyv spune:

Miha, felicitari!!!! Sa vii cu beta mare!!!

Velvet, ai inteles bine, mi-am zis parerea despre IA, nu despre ce ar trebui sa faci tu. Fiecare pe banii lui, asa ca nu ma bag la bugetul nimanui. Daca nu as fi fost rambursata de asigurari, m-ar fi costat 875 eur, cu tot cu tratament. (insa aici sunt mai scumpe analizele si eco)
Oricum la banii astia nu as fi facut nici eu 3-4.

Fetelor, acum ca suntem in ultimele zile din an, sa incercam sa fim mai linistite si mai intelegatoare. Poate o sa avem un an 2013, mai productiv si mai cu noroc, decat anul asta.
Anul 2012 a fost pt mine, plin de proceduri, totul legat de infertilitate si .... culmea ca nu mi-a servit la nimic. Asa ca voi petrece ultimele zile cu un pahar de vin in mana. (dada, il umplu constant)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Gaby, ti-a servit la ceva: ai mai aflat cate ceva despre problemele tale si ai idee despre ce ar trebui sa faci cat de cat.

Vin rosu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabyv spune:

Alex, tot ce prind rosu, alb, dulce, sec cu bule sau fara !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ali_b spune:

Mihaela felicitari, te asteptam cu cel mai grasunel beta!
Fetelor, va salut si va pup, sarbatori frumoase in continuare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Iarina, asa este, diagnosticul de sindrom antifosfolipidic se pune dupa ce rezultatele arata cel putin 2 anticorpi modificati, din cei 3 enumerati de tine.
Orice mutatie de trombofilie poate da oprire in evolutie mai devreme sau mai tarziu. Momentul depinde de gravitatea mutatiei si de cat de afectat de corpul.
Intr-adevar, sindromul antifosfolipidic este dur, dar este si rar intalnit. Oricum, trebuie sa le faci pe toate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kmy_black spune:

azi ar fi a 5-a zi de testare a ovulatiei, si testul arata la fel k in prima zi
am inceput in z11( asha arata in prospect k ar treb inceputa testarea pt un cm de 28 de zile) si continui pana in z18( care ar prima zi de testare pt cm de 35 de zile), cred ca voi mai cumpara un set de 5 teste ca sa fie( iau in considerare k cm ar fi revenit la 35 de zile)
ieri in z14 m-am entuziasmat ca incepusese sa se intensifice f putin a doua liniutza dar cred ca acest lucru s-a intamplat doar pt k am facut tesul mult mai tarziu decat obisnuiam si am consumat si ceva lichide, plus k am citit testul cu 2 minute peste timpul alocat citirii
chiar si cand avem cm-ul de 35 ovulatia era km in z14-z16, knd am coborat la cm=28, ovulatia era fix in z14 , deci nu mai inteleg nimic




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelafalt spune:

Heloo.
cea mai fericita graviduta intra sa va anunte ca beta este 279 astazi in ziua 27, la doctorita nu am ajuns astazi ca am discutat la telefon si merg maine, pana maine cat mai cuminte tratamentul ce il luam inainte plus clexane de 0,4 ca asta il am in casa.
Alex tu cum imi recomanzi cu vitaminele si aspenterul acum, eu randul trecut am luat aspenter 1 la 2-3 zile, medyn tura trecuta nu am luat deloc acum in preconceptie am luat 1 pe saptamana in rest femibion 1 de acum sa iau o zi si o zi?
Si in rest ar mai fi acifol, magne b6 zilnic nu?
Cetebe nu am mai luat de vreo 2 luni.

Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

MTHR C677T homozigot, Mutatia factorului XIII heterozigot, proteina c si s marite
Un avort spontan la 6 saptamani, o sarcina extrauterina tratata medicamentos, o sarcina oprita in evolutie la 8 saptamani sub tratament cu clexane.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

pe retetele de la Uscatescu sunt trecute urmatoarele:
Aspenter 1/zi
Acid Folic 5mg 1/zi
Magne B6 470mg 1/zi
CETEBE 500mg 2/zi
FEMIBION 1/zi
Coenzima Q10 120mg 1/zi
Vit E forte 1/zi
Dupa discutia cu dansa iti taie din astea predefinite si iti adauga altele. Eu Q10 si Vit E nu am luat deloc, aspenter 1 la 2 zile, Clexane alternativ 0.2 cu 0.4, in loc de Femibion alternez Medyn cu Elevit si am in plus Euthyrox si No spa.

25+ Anna Karina
http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=4886&n=LECTII-PIAN-CHITARA-CANTO
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.2 alternat cu 0.4, Elevit alternat cu Medyn, Magne B6, Vit C, Euthyrox 100 zilnic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelafalt spune:

Multumesc tuturor pentru urari si sper sa traiti si voi clipele de fericire si emotie pe care le traiesc eu acum.
Emilia multumesc de listuta, deci nici tu nu ai luat coenzima Q10 si vitamina e.
O sa vorbesc cu doctorita si cred ca o sa bag si eu cetebe inapoi de maine, celelalte sunt la fel cum le iau eu.


Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

MTHR C677T homozigot, Mutatia factorului XIII heterozigot, proteina c si s marite
Un avort spontan la 6 saptamani, o sarcina extrauterina tratata medicamentos, o sarcina oprita in evolutie la 8 saptamani sub tratament cu clexane.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

- aspenter 1 la 2-3 zile,
- medyn 1 la 3-4 zile, in restul zilelor iei femibion1, daca nu ai probleme cu tiroida
- acifol, magne b6 1/zi
Eu nu as lua Cetebe pentru ca daca ai avea probleme cu celulele Natural Killer si probleme autoimune, vitamina C agraveaza. Celulele Natural Killer lupta impotriva embrionului, cum ar lupta impotriva unei infectii. Nu uita de No-spa, 3 pastilute de 40 mg pe zi, preventiv. Unii zic la nevoie, dar daca ajungi la contractii (burta tare sau dureri menstruale), e greu sa le stapanesti.

E stabilit ca faci Clexane 0.4? Sau cu asta incepi?

Emilia, dr. Uscatescu da 1 aspenter pe zi, daca nu faci clexane. Daca faci clexane, da 1 aspenter la 2-3 zile.

Mergi la inceput