Pijamaua

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bird70 spune:

Eu iubesc pijamalele cu carouri .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns msl1 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ladyJ

Citat:
citat din mesajul lui allinta

Nu m-am lamurit ce-i cu discutiile in contradictoriu, asa ca raspund strict la subiect : prefer pijamalele comode.



allinta




Pai s-a trezit cineva sa spuna, printre pijamale, ca romancele se machiaza ca niste clovni. De ce a simtit nevoia sa zica asta la subiectul asta, nu stim.

Una e sa vorbim de stiluri diferite( chiar, e foarte interesanta tema) si alta e sa vii si sa fii rautacioasa prin remarci de genul asta.


--------------------------------------------
´´Primul om care a preferat sa injure decat sa dea cu piatra poate fi considerat inventatorul civilizatiei´´S.F.

Si s-a trezit cineva cu chef de cearta sa imi rastalmaceasca cuvintele...unde am spus eu ca romincele se machiaza ca un clovn?
am spus ca eu ma simt ca un clovn machiata printre nemachiatele de aici...

doamne fereste....nu mai poti spune nimic pe forumul asta fara sa fi atacata intr-un fel sau altul si sa ti se rastalmaceasca cuvintele...
si imi sustin parerea nu vad rostul vopselelor pe fata cind ma duc sa cumpar piine , prefer sa il rezerv(machiajul) pt ocazii speciale si le las pe romincele din ro sa il foloseasca si la dusul gunoiului...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladyJ spune:

msl1,te contrazici si sari de la una la alta. Nu discutam aici de cat de des ne machiem, ci cat de vizibil o facem. Remember?
Nu poti scapa de niste prejudecati,te cocotzi in varful pomului si judeci rautacios.
Dar ..cui ii pasa cu adevarat?

important e sa te intelegi tu pe tine. Vezi cu zambetul ala, poate nu e cu intentii ascunse din cauza ca esti romanca. mai reflecta asupra situatiei.
Peace.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buli spune:

disputa cu machiajul, desi dialog al surzilor, e mai nostima decat aia cu pupatul pe dinti.
un progres, totusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns msl1 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ladyJ

msl1,te contrazici si sari de la una la alta. Nu discutam aici de cat de des ne machiem, ci cat de vizibil o facem. Remember?
Nu poti scapa de niste prejudecati,te cocotzi in varful pomului si judeci rautacios.
Dar ..cui ii pasa cu adevarat?

important e sa te intelegi tu pe tine. Vezi cu zambetul ala, poate nu e cu intentii ascunse din cauza ca esti romanca. mai reflecta asupra situatiei.
Peace.


--------------------------------------------
´´Primul om care a preferat sa injure decat sa dea cu piatra poate fi considerat inventatorul civilizatiei´´S.F.

Si cit de des si cit de vizibil;cum se machiaza in general o fata tinara din ro pe strada aici se machiaza la nunta, intelegi? si zimbetul ala exact la ceea ce am spus se referea(cind se face referire la mamaia si zimbeste larg sint sigura ca nu din cauza nisipului curat ?sau apei prea albastre..), nu era cu nici o intentie ascunsa ,banuiesc, la nici unu, ca ce era cu adevarat in capul lor nu am de unde sa stiu....
si te las pe tine sa ai ultimu cuvint ca vad ca iti place

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Msl 'aici' inseamna toata America? Cum e la tine in cartier sau in oras e in toata America?
Mi se pare cam greu de crezut ca bietele femei de acolo habar nu au ce e ala machiaj, il folosesc doar la nunti.
Exista televizor, avioane, unii au si fost prin America hai sa nu exageram acum.

Lady, a specificat clar ca ea nu se machiaza si ca le lasa pe romancele din ro sa foloseasca machiajul si cand duc gunoiul. Deci, Msl in primul rand e de rang superios, desi e romanca si-a depasit conditia, iar tu stai calma ca ai permisiunea sa te machiezi si cand duci gunoiul

Problema rezolvata!


Msl, in München in unul dintre cele mai mari parcuri (daca nu chiar cel mai mare) exista o zona nedelimitata, neingradita unde oameni stau la soare in fundul gol. Nud.Ceilalti care se plimba prin parc trec pe langa ei, nimeni nu are nici o treaba.
Zi-le asta americanilor care te privesc cu subinteles gandindu-se ca tu faci topless, si poate o sa priveasca dupa aceea cu subinteles nemtoaicele.


Si ca topicul e deja despre machiaj, eu am ramas surpirnsa in Germania de cum se imbraca nemtoaicele de 16-25 de ani : cu blugi taiati pana in fund, fuste scurte, machiate.
La noi in Tm nu am mai vazut asa blugi scurti de mult mult timp.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns msl1 spune:

Citat:
citat din mesajul lui XIO

Msl 'aici' inseamna toata America? Cum e la tine in cartier sau in oras e in toata America?
Mi se pare cam greu de crezut ca bietele femei de acolo habar nu au ce e ala machiaj, il folosesc doar la nunti.
Exista televizor, avioane, unii au si fost prin America hai sa nu exageram acum.

Lady, a specificat clar ca ea nu se machiaza si ca le lasa pe romancele din ro sa foloseasca machiajul si cand duc gunoiul. Deci, Msl in primul rand e de rang superios, desi e romanca si-a depasit conditia, iar tu stai calma ca ai permisiunea sa te machiezi si cand duci gunoiul

Problema rezolvata!


Msl, in München in unul dintre cele mai mari parcuri (daca nu chiar cel mai mare) exista o zona nedelimitata, neingradita unde oameni stau la soare in fundul gol. Nud.Ceilalti care se plimba prin parc trec pe langa ei, nimeni nu are nici o treaba.
Zi-le asta americanilor care te privesc cu subinteles gandindu-se ca tu faci topless, si poate o sa priveasca dupa aceea cu subinteles nemtoaicele.


Si ca topicul e deja despre machiaj, eu am ramas surpirnsa in Germania de cum se imbraca nemtoaicele de 16-25 de ani : cu blugi taiati pana in fund, fuste scurte, machiate.
La noi in Tm nu am mai vazut asa blugi scurti de mult mult timp.

**Fur is for petting***

http://www.facebook.com/adoptiicaini?ref=ts
http://www.facebook.com/adoptiicaini?ref=ts#!/profile.php?id=100001793812916


:))
Xio,
am zis ca aici unde stau eu, nu toata america, si in general fetele tinere se mai machiaza dar destul de putine si alea in rest nu prea...
pai stiu americanii f bine despre libertatile europene...nu trebuie sa le zic eu(cei care au fost prin europa ca restul nu stiu)
si despre nudismul germanilor, sint sigura, din acel parc
uite cum mi-ai pus si tu vobe-n gura...ca-s superioara...

unde dai si unde crapa-n forumu asta, de la o simpla afirmatie care am facut-o despre mine personal unde s-a ajuns....pe forumu asta mai bine taci si nu spui nimic ca altfel se interpreteaza in fel si chip...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraNicole spune:

Xio, super subiectul. Am si eu pijamale dantelaroase si sexoase dar le tin si port cand eu si Mousi ne facem de cap, in rest ador pijamalele comode din bumbac sau fleece si cand ajung acasa de la munca, imi arunc uniforma si ma bag intr-una d-aia. Ba mai am si una d-aia cu totul dar desi e supercomoda, nu pot dormi in ea noaptea ca la cate drumuri fac la baie as face pe mine. Pijamalele mele arata mai mult a haine de casa decat pijamale clasice dar jur ca de multe ori nu ies din ele sambata sau duminica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraNicole spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lo_li_Ta

Si eu spun ca est-europencele se vad de departe. De fapt, si barbatii. Suntem intr-un fel, un fel vizibil pt occidentali. Eu si machiata si nemachiata, si-n trening (brand american) si cu parul prins, din Asia pana in America nu am scapat vreodata de "dasvidania", ca daca nu sunt rusoaica eram clar ....lituanianca. Si, subscriu din pacate la ce se spune pe aici. Romancele ( de fapt, cum spuneam, est-europencele) sunt privinte cumva mai la vest. Pt ca generalizarile se nasc din majoritatile cu care intra ei in contact. Si nu spun ca TOATA lumea spune ca TOATE romancele sunt intr-un anumit mod. Dar exista o tendinta.
Cat despre machiaj.....pt multi crescuti in alta cultura si putinul nostru e mult. Nu spun ca e bine sau rau, dar in partea asta de lume femeile au o cochetarie care multora li se pare exagerata. E chestie de cultura pana la urma. Ca o canadianca "tipica" aici ar fi considerata un monument de neingrijire.



Ei nah ca pe mine ma sarira de nu m-a luat nimeni cu Dasvidania si nici englezi care au trecut prin Romania n-am auzit sa comenteze de machiaj. Cred ca machiajul excesiv se intalneste mai mult la pustoaice asa cum sunt si pe aici, cu 3 kile de ruj, gene false etc. Din contra, cred ca in Romania risti sa te comenteze careva daca nu te imbraci dupa norme. Pitzipoance pline de farduri si cu toate cele la vedere sunt peste tot.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anne45 spune:

Poate nu o sa ma credeti dar de cand sunt aici nu am pus nici macar o data pe mine o camasa de noapte sexi . Cand am plecat din Romania am lasat vreo 12 camasi de noapte toate sexi , in ideea ca daca vin aici in "tara modei " am sa-mi cumpar ceva mult mai de calitate -am cumparat ceva la un pret destul de discret si a ramas si acum cu eticheta pe el . Va intrebati de ce ?, nu stiu cum le suportam eu in Ro dar aici vara ori este prea cald si se lipeste de tine cu toata matasea de calitate pe care o are ori iarna este atat de umezeala ca inghet ...asa ca am renuntat la moda . Folosesc numai pijamale din bumbac 100% care pot fi foarte sexi si modele dragute .Asa ca am spus adio camasilor sexi !

Mergi la inceput