Pijamaua

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ladyJ spune:

Citat:
citat din mesajul lui msl1

In general in Ro femeile se machiaza cam peste tot, la servici acasa, la cumparaturi etc....si eu am avut obiceiul pina am venit aici si mi-am dat seama ce ridicol pot arata ca un clovn cu tot felul de culori pe mine, in general aici lumea nu prea se machiaza (poate doar fetele tinere mai mult)asa ca am redus machiajul la strictul necesar o pudra si un ruj discret.




Pai poate te machiai tu ridicol, ca un clovn. Erai foarte tanara atunci? Se intampla, cand nu stii exact ce faci sau cand nu ai experienta.

Prostul gust exista si la imbracaminte si la machiaj si la decoratiuni interioare si, ca sa fiu on topic, si la pijamale.


Dar zau, asa m-am saturat sa aud ca romancele sunt penibile din cauza machiajului , iar cele care nu se machiaza(oricare ar fi ele) sunt personificarea bunului gust.
La fel de penibil poti arata si nemachiata, vrei sa intram in detalii?


Si ai grija cu pudra aia, daca nu e bine aleasa si daca tenul nu e bine hidratat, risti sa arati la fel de aiurea ca ´´romanca care se machiaza exagerat´´, in ciuda faptului ca tu folosesti.... ´´strictul necesar´´.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns msl1 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ladyJ

Citat:
citat din mesajul lui msl1

In general in Ro femeile se machiaza cam peste tot, la servici acasa, la cumparaturi etc....si eu am avut obiceiul pina am venit aici si mi-am dat seama ce ridicol pot arata ca un clovn cu tot felul de culori pe mine, in general aici lumea nu prea se machiaza (poate doar fetele tinere mai mult)asa ca am redus machiajul la strictul necesar o pudra si un ruj discret.




Pai poate te machiai tu ridicol, ca un clovn. Erai foarte tanara atunci? Se intampla, cand nu stii exact ce faci sau cand nu ai experienta.

Prostul gust exista si la imbracaminte si la machiaj si la decoratiuni interioare si, ca sa fiu on topic, si la pijamale.


Dar zau, asa m-am saturat sa aud ca romancele sunt penibile din cauza machiajului , iar cele care nu se machiaza(oricare ar fi ele) sunt personificarea bunului gust.
La fel de penibil poti arata si nemachiata, vrei sa intram in detalii?


Si ai grija cu pudra aia, daca nu e bine aleasa si daca tenul nu e bine hidratat, risti sa arati la fel de aiurea ca ´´romanca care se machiaza exagerat´´, in ciuda faptului ca tu folosesti.... ´´strictul necesar´´.


--------------------------------------------
´´Primul om care a preferat sa injure decat sa dea cu piatra poate fi considerat inventatorul civilizatiei´´S.F.


Multumesc pt sfaturi!
Vezi ca vinzi gheata ursului polar...(daca nu as fi lucrat in domeniu n-as fi zis nimic)
si degeaba te ofensezi tu acuma, ca iti spun parerea strainilor despre romincutele tinere si frumoase "why most of the girls are wearing so much make-up and are half naked on streets? they kinda look like prostitues" nu am spus eu asta, este parerea mai multor straini care au trecut prin Ro....si si-au exprimat-o catre mine....ca sa nu mai spun ca mai am cite un client la magazin care cind afla ca sint din Ro si a fost pe la mare imi zimbeste cu un subinteles...
dar acuma am dat-o dinr-una in alta, mie mi se pare ca arat ca un clovn si lumea se uita la mine ciudat daca sint machiata mai mult decit o pudra si un ruj discret ca sa nu mai spun ca haine elegante si toace nu am mai purtat din 2008 de cind am fost acolo...si sincer acum nu vad rostul acestora...unde am spus eu casint personificarea bunului gust ca sint nemachiata? nici macar nu am spus ca nu ma machiez am spus ca l-am redus la sctrictul necesar cit sa nu arat penibil...da chiar ai chef de cearta azi si ti-ai gasit locul si persoana sau ce?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giulia71 spune:

msl, ai spus-o ca pe un ton de parca am fi niste netoate care ne machiem cu o tona de make-up, noi romancutele.

si eu cand am citit am luat-o oarecum personal.
nu contest ca exista si fete care exagereaza si se imbraca potrivit, dar de aici pina a generaliza la voi romancutele e distanta lunga, repet, am inteles ca nu tu ai spus.

raspunsul tau la atacurile lor, trebuia sa fie, in genul cu sau fara tencuiala romancutele tot frumoase sunt, n-ai ce sa le faci! asa sa-i oftici si mai rau

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcoca spune:

Msl are dreptate cu machiajul romancelor. Eu insa nu o vad negativ. Romancele tinere se ingrijesc mult mai mult decat suratele lor de pe alte meleaguri. Fiecare tara cu obiecieurile ei. Si eu ma machiam mai mult in ro, si aici mai putin, dar asta nu inseamna ca in romania fetele sunt ca niste clowni.


Vicky, Printzesone and BB (20+)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladyJ spune:

Citat:
citat din mesajul lui msl1
[
Multumesc pt sfaturi!
Vezi ca vinzi gheata ursului polar...(daca nu as fi lucrat in domeniu n-as fi zis nimic)
si degeaba te ofensezi tu acuma, ca iti spun parerea strainilor despre romincutele tinere si frumoase "why most of the girls are wearing so much make-up and are half naked on streets? they kinda look like prostitues" nu am spus eu asta, este parerea mai multor straini care au trecut prin Ro....si si-au exprimat-o catre mine....ca sa nu mai spun ca mai am cite un client la magazin care cind afla ca sint din Ro si a fost pe la mare imi zimbeste cu un subinteles...
dar acuma am dat-o dinr-una in alta, mie mi se pare ca arat ca un clovn si lumea se uita la mine ciudat daca sint machiata mai mult decit o pudra si un ruj discret ca sa nu mai spun ca haine elegante si toace nu am mai purtat din 2008 de cind am fost acolo...si sincer acum nu vad rostul acestora...unde am spus eu casint personificarea bunului gust ca sint nemachiata? nici macar nu am spus ca nu ma machiez am spus ca l-am redus la sctrictul necesar cit sa nu arat penibil...da chiar ai chef de cearta azi si ti-ai gasit locul si persoana sau ce?



Pai eu stiu pe unde au umblat strainii aia de au vazut doar femei pe jumatate dezbracate si exagerat machiate? Nu i-ai intrebat?

Ma indoiesc ca virgula clientul din magazin iti zambeste cu subanteles cand afla ca esti din Ro. Cu atat mai mult cu cat tu esti in State! Americanii sunt zambareti, poate interpretezi tu aiurea zambetul ala.

Mcoca, nu, nu are dreptate. Romancele au acces la sfaturi si cursuri de ingrijire si estetica de multi ani, deja. Au acces la produse dintre cele mai bune si au disponibilitatea de a si le procura. Au acces la cele mai bune branduri de moda.
Cu alte cuvinte, au invatat sa se machieze,sa se imbrace. Nu mai vorbim demult de tusul negru la ochi, rujul rosu aprins pe buze si fard albastru pana la arcada!

Or mai fi exceptii, asta spun.
Dar lozinca asta cu ´´romancele se imbraca si se machiaza ca niste prostituate´´e deja penibila.








Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcoca spune:

Mai, fuste pana la fund ca in ro eu nu am prea vazut ... Cat mai scurta, cu atat mai bine.
Cum spuneam, mie imi plac tinerele romance cu fustele lor pana la fund, dar aici nu vezi decat iarna, cu egari.


Vicky, Printzesone and BB (20+)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladyJ spune:

Eu am vazut in Italia. Si in Anglia.
O fi si prin Brazilia? Prin Miami?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcoca spune:

Un pic de lectura legat de discutia cu machiajul & fustele scurte

Satena care nu era la drept


Vicky, Printzesone and BB (20+)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladyJ spune:

Haha, pai tipa o fi citit ca Paris e capitala modei si a zis sa nu se lase mai prejos



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

In Germania umbla cu fuste si cu blugi pana sub fund, si mai sunt si pe bicicleta. In UK unt peste tot pe net poze cu englezoaice rupte de bete dormind iarna pe trotuar dupa iesirea din club, mai mult dezbracate. Pe plajele celebre din State se fac tot felul de concusruri de booty-shake, sunt tanga facuti doar din for transparent ca cel de pescuit, hai acum sa nu incepem cu catalogarile tuturor femeilor dintr-o tara doar pt ca noi sau altii au vazut ceva.

Mergi la inceput