Abdomen Xtraplat (58)

Raspunsuri - Pagina 26

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Pt suc iti trebuie juicer (storcator), nu blender!

Pt smoothie iti trebuie blender.

Eu am un juicer f bun si f decent ca pret: http://www.emag.ro/storcator-de-fructe-si-legume-bosch-700-w-mes20g0/pd/EXQN7BBBM/?ref=list_p1_l2 si un blender de jucarie: http://www.emag.ro/mini-blender-philips-55-220-w-0-4-l-hr2860/pd/EMMQMBBBM/?ref=list_p1_l7.

Fac sucul, pun in "blender" ce am de amestecat (bucatile de fructe, suplimente praf: wheatgras, alfalfa, probiotice, spirulina, chlorella), torn suc deasupra (cam pana la 1/2) mixez pana se face pasta, adaug suc pana la max, mai mixez si gata.

Daca vreau sa fac crema de legume, smoothie pt mai multa lume etc, folosesc robotul de bucatarie.

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rall spune:

Storcator din ala am si eu, XIO
E ok, trage si morcov, de ex, fara probleme. La noi e uneori la promotie, il gasesti si la 120 - 140 lei.

Oricum, mai sanatos ar fi un blender, ca ramane si fibra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Ral, de care ai? Magic BUllet?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rall spune:

Nu, ca cel din linkul de pe eBay

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

tehnic vorbind, cel mai bun storcator e din gama celor prin masticatie: scoate tot lichidul si ramine pulpa uscata, uscata; astea de obicei sint mai scumpe decit cele prin spinning
eu am un Omega din asta: http://www.rawnutrition.ca/en/equipment/juicers/omega-juicer-chrome-model-8006--om-8006hd?gclid=CO-xwsX0mrUCFY6PPAodRksAkg

de cind mi-am luat vitamixul nici nu prea il mai folosesc pe al meu ca pun toate fructele in blender si le face lichid.... sint in avantaj fiindca maninc si pulpa in felul asta nu numai sucul/zaharul din fructe

daca vrei suc de morcov trebuie storcator intradevar. merele si morcovii la vitamix ies ca un fel de terci... :(

Xio, Magic Bullet ala e ok dar e bine sa investesti cindva intr-un blender high-power pe care sa il ai toata viata. Faci cu el orice literalmente. Chiar si unul mai ieftin cum e ala indicat de rall, numai sa aiba minim 5 ani garantie ca daca se strica intr-un an doi, mi se pare extrem de scump.

Sucurile cumparate nu se compara cu alea homemade niciodata. Antioxidantii din fructe se oxideaza imediat ce sint stoarse fructele de aceea se bea imediat sau se pune in sticla cu dop si se da la rece urgent.

Mie mi-a fost pofta de ciorba de pui ieri. Am facut una ca la mama acasa, acra si cu mult bulion italian. Cu mult patrunjel si leustean uscat (ca de unde fresh?)
Am avut radacina fresh de turmeric...wow, ce gust bun da maincarurilor! Ati folosit vreodata? Am si praf dar cel proaspat e muuult mai bun!

Azi mi-e pofta de chilly . Am ciuperci shiitake, ca nu-mi place cu carne si folosesc condimente pe care le pisez in mojar cu pistil - aroma e mult mai puternica decit la cele cumparate praf.

Ce ziceti voi de pensionat la malul marii? Eu vreau mai inainte de pensie!
Corinadana, eu te invidiez numai pe jumate, pentru temperaturile umane pe care le aveti acum...dar cind ma gindesc ce poluare oribila am vazut in L.A. parca nu ma mai incinta, iar apa aia din ocean e frumoasa de privit ca de scaldat e pericol public; am vazut la o emisiune cu animale ca populatia de foci de pe coasta LA a fost redusa din cauza poluarii apei cu un metal greu...plumb parca



"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*

“ True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet. "

"You aren't going to get the butt you WANT by sitting on the one you HAVE"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

Am deschis subiect nou. Asta e bun de arhivat.

"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*

“ True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet. "

"You aren't going to get the butt you WANT by sitting on the one you HAVE"

Mergi la inceput