Asp.opt.(815) Felicitari MariaBcf, ralucaneagu!!!

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns rucs spune:

Mersi mult Alex.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valicutza spune:

din cate am inteles iarinei ar putea sa ii dea dr liber la bebe mai devreme din cauza varstei..mie mi-a zis sa astept cel putin 1 an, eu am 28 ani ..acum nu stiu , dar depinde de organism in primul rand , eu una nu ma grabesc,deja au trecut aproape 3 luni, acum ma concentrez sa ma pun bine pe picioare, sa dau jos cele 6 kg pe care le mai am din sarcina,din februarie ma intorc si la servici deci timpul va trece si mai repede..si poate in concediul din vara ne vom intalni cu barza.

singurul lucru ce ma deranjeaza enorm este ca dupa cezariana am o menstruatie ffff abudenta, niciodata nu a fost asa, am avut deja 2 luni si au fost la fel ..sper sa nu raman cu treaba asta pe cap , si ma tine si mai multe zile..asa e normal ? asa se comporta un uter taiat?

mami de Dienutza 5 ani
si mami de ingeras Razvan-Mihai (29.09.2012)-cezariana la 35+ saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana178081 spune:

Felicitari noilor gravidutze si bun venit proaspetelor aspirante.
Va mai citesc uneori din umbra,dar nu mai indraznesc sa scriu pt ca am observat ca imi sunt interpretate gresit postarile
De parca lumea n-are voie sa mai se bucure de viata,sa fie fericita
Probabil ca o sa mai postez o data dupa nastere,asta din respect pentru cele care mi-au fost alaturi
Vorbesc strict despre sarcina(asta e singurul lucru bun care exista in viata mea)pt ca n-as vrea sa va incarc cu problemele mele personale(nu stiu pe cine ar interesa faptul ca sotul nu sta nici acum cu mine,ca am fost certata cu mama si n-am vorbit 3sapt,ca stau cu fratele si cumnata si nu prea ne intelegem,ca sefa nu vroia sa-mi plateasca medicalul,ca nici n-am zugravit camera si mai am doar 3sapt pana la nastere sau mai putin,,bla,bla,bla).Asta asa ca o paranteza,ca viata nu e mereu roz,dar totusi Dzeu nu ne uita si ca o compensatie ne ofera ceva de care sa ne bucuram,atunci cand ne asteptam mai putin.
Asa ca fruntea sus la toate va urez...cand ma gandesc ca si eu am asteptat copilul asta 3ani......acum nu-mi vine sa cred ca mai am 3sapt.
Iarina imi pare nespus de rau pentru tine.Iti doresc multa putere sa treci mai departe.Fii optimista.Stiu si eu 2fete carora li s-a intamplat la fel,apoi au avut copilasii lor de care acum se bucura.
Azi am fost la eco,bebelina e bine,are 2900g,s-a intors si chiar daca am avut niste dureri ca la ciclu.dr m-a consultat si mi-a zis ca nu nasc curand.Sa iau nospa daca mai doare.As vrea sa nasc normal.
Fetele mai vechi nu mai intra pe aici?Gabyv,Velvet,Yna,Denny,Lorena,Daena,etc?Si cele care au nascut nu dau nici un semn?
Va si va


in 37sapt cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iarina_r spune:

Citat:
citat din mesajul lui valicutza

din cate am inteles iarinei ar putea sa ii dea dr liber la bebe mai devreme din cauza varstei..mie mi-a zis sa astept cel putin 1 an, eu am 28 ani ..acum nu stiu , dar depinde de organism in primul rand , eu una nu ma grabesc,deja au trecut aproape 3 luni, acum ma concentrez sa ma pun bine pe picioare, sa dau jos cele 6 kg pe care le mai am din sarcina,din februarie ma intorc si la servici deci timpul va trece si mai repede..si poate in concediul din vara ne vom intalni cu barza.

singurul lucru ce ma deranjeaza enorm este ca dupa cezariana am o menstruatie ffff abudenta, niciodata nu a fost asa, am avut deja 2 luni si au fost la fel ..sper sa nu raman cu treaba asta pe cap , si ma tine si mai multe zile..asa e normal ? asa se comporta un uter taiat?

mami de Dienutza 5 ani
si mami de ingeras Razvan-Mihai (29.09.2012)-cezariana la 35+ saptamani


Da asa e... ceasul biologic din pacate nu sta pe loc... Insa chiar si de ar zice doctorul ginecolog 3 luni, nu cred ca as incerca mai devreme de vara. Si asa cum spuneai si tu Vali 7-8 luni trecute de la nastere plus inca 3 luni pana se mareste uterul se apropie usor de 1 an.
Vali in ce priveste menstra ta, cred ca daca si urmatoarea e la fel ar trebui sa intrebi ginecologul tau. La mine erau abundente si ma astept sa fie si acum dupa cezariana din pricina tiroidei, avand tiroidita hashimoto... Insa din ce am mai citit dureaza si pana la 6 luni de la nastere pana se regleaza menstruatia... dar decat sa iti faci griji mai bine intreaba dr. tau.
Imi pare rau Ana pentru situatia ta... dar cred ca e bine sa te bucuri de sarcina si de venirea bebelinei, nimic altceva pe lume nu conteaza. Iar pe cei din jurul tau care nu inteleg cat de important e momentul e bine sa ii ignori atat cat poti.




"Asteptarea este radacina tuturor durerilor de inima. Uneori ne maturizeaza, alteori ne omoara. Asteptarile difera intre ele intocmai ca si oamenii."
"Cand iubesti o floare adapostita de o stea, privesti cu drag spre cer pe inserat" (Antoine de Saint-Exupery)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kmy_black spune:

neatza fetelor!!!!

va poftesc la o !!!!

bun venit noilor aspirante si sedere cat mai scurta!!!cine doreste sa fie trecuta in listutza de pe prima pagina sa imi trim un Pm sau pur si simplu sa scrie direct pe forum!!

Mihaelafalt, despre Raluca am citi la odiseea stelutelor de iulie-august, la care tot sper sa ajung si eu, este primul ei mesaj postat de la plecarea din romania!!!

Ana, ce putin mai ai!!! stai linistita ca multe se vor aseza pe parcurs!!

fetelor care ar treb s ava testati maine, nu ati facut-o de astazi in avans?


o zi buna la toate!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaBcf spune:

Fetelor acum am ajuns acasa de la Dr hematolog , mi-a marit doza de Clexane de azi o sa fac 0,4 .

Sarcina oprita din evolutie noiembrie 2011- 5 saptamani, iulie 2012 - 6 saptamani.Mutatia PAI 1 - homozigot. Mutatia MTHFR C 677T- heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kmy_black spune:

Citat:
citat din mesajul lui MariaBcf

Fetelor acum am ajuns acasa de la Dr hematolog , mi-a marit doza de Clexane de azi o sa fac 0,4 .

Sarcina oprita din evolutie noiembrie 2011- 5 saptamani, iulie 2012 - 6 saptamani.Mutatia PAI 1 - homozigot. Mutatia MTHFR C 677T- heterozigot

sarcina usoara in continuare!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaBcf spune:

Kmy- black Multumesc . De azi sunt in concediu de odihna , ....... Gata cu munca anul acesta

Sarcina oprita din evolutie noiembrie 2011- 5 saptamani, iulie 2012 - 6 saptamani.Mutatia PAI 1 - homozigot. Mutatia MTHFR C 677T- heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Maria, e f bine, ti-am zis, 0.2 e minuscula.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iancuelena spune:

neata fetele
ana nastere usoara ca mai ai un pic........incearca sa te bucuri de fiecare moment ca pana la urma totul va fi bine
maria sarcina usoara si foarte bine ca doctorul ti-a dat doza mai mare asa vei sta mai linistita si o sa fie ok...
kmy tu ce faci? cum mai esti?
eu sunt la munca si ma cam jeneaza o masea, azi trebuie sa dau de doctora matei ca sa-i zic de inseminare(embriolog) in rest mai nimik....
cine trebuie sa se testeze?


Mergi la inceput