Asp.opt.(815) Felicitari MariaBcf, ralucaneagu!!!

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kmy_black spune:

Citat:
citat din mesajul lui bubuali

Ms frumos Kmy pt rasp.
Fetelor p unde mai sunteti?forumul asta e activ mai mult seara-noaptea
Va pup p toate si va doresc ce-mi doresc si mie



nu ai pentru ce!!!
sa vezi anul trecut ce activitate era aici!!!!
liste de testari!!!speram sa revenim la optimismul de alta data!!1
de caresse mai stie cine ceva?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mph2012 spune:

Buna fetelor va doresc la toate tot ce e mai bun in viata pentru voi.

Eu am primit rezultatele de la progesteron facuta in z21 (desi la mine c.m. e cand 26, cand 28 de zile) si mi-a iesit 7,4 cu vaolri normale in faza luteala 1,2-15,9. Din experienta voastra ce va spune rezultatul meu?

pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rucs spune:

Mph2012,daca esti sigura ca ai facut analiza la 7 zile de la ovulatie, este cam mica valoarea. Medicii spun ca ar trebui sa depaseasca 10, unii spun chiar 15, ca sa fii sigura de ovulatie. Eu, spre exemplu, am facut analiza in ziua 4-5 si mi-a iesit 12.8. si chiar si in conditiile astea, fetele spun ca un progesteron, chiar si mare, nu confirma ovulatia. Temperatura ti-ai luat-o dimineata ? Ca si aia am inteles ca ar da ceva indicii cu privire la ovulatie. Bafta multa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramayanaa spune:

buna fetelor
chestia asta cu valorile progesteronului e un pic relativa, unii medici zic ca tre sa fie 10, altii se multumesc si cu mai putin...eu am avut 7, si nu mi-au dat supliment de progesteron la inseminari, au zis ca e suficient, chiar am intrebat in mod expres daca nu e nevoie...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rucs spune:

ramayanna, pai aveai 7 progesteronul la 7 zile dupa inseminare sau in momentul inseminarii ? ca daca era 7 la momentul inseminarii, atunci e prea mare valoarea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madalina2292 spune:

buna fetelor!!

..gaby stai linistita..nu m-a deranjat ce ai spus..

..sincer la mine..o chestie pe care mi-o doresc nu dureaza decat maxim o luna..cu sotul am vorbit de atatea ori si a fost cam indiferent..nu imi doresc copii ca sa substitueze nevoia materna de care nu am avut parte..pur si simplu imi doresc pt ca..imi doresc..vroiam o familie a mea..cu sotul meu..sa facem din iubirea noastra un rost si sa avem un rod al iubirii..suntem de 4 ani impreuna..stiu ca este putin dar asta simt..probabil o sa ma credeti nebuna..la fel m-au crezut si prietenii..dar ceasul meu biologic a sunat mai devreme..si nu regret nimic..ma bucur ca mi-am descoperit si "instinctul" asta..pt ca pana mai acum 3-4 ani nu imi doream copii deloc

..i-am spus de atatea ori sa ne mutam impreuna doar noi 2..nu tot neamu'..dar el tot cu mamica vrea sa stea..se tine dupa fusta mamei mai rau ca un catel dupa stapan..il suna din 5 in 5 min sa-l intrebe daca a mancat(de parca eu nu stiu sa fac de mancare)..si el la fel..ii da raportul de fiecare data cand e sa manance..sa plece undeva si tot asa..cand i-am spus sa ne mutam..cu chirie..mi-a dat sperante..am cautat..m-am interesat..pe urma imi spune ca noi din ce traim..eu nu lucrez pt ca am o alocatie de stat pe baza de studii din belgia(acolo lucreaza tata si fiind studenta am dreptul asta..defapt orice copil are dreptul asta daca un parinte lucreaza intr-o tara europeana..mai putin romanica noastra)..si care nu-mi permite sa lucrez..si am o suma din care pot trai chiar bine chiar si cu o chirie..el are salariu..putem trai linistiti si cu 2 copii..vorbesc de nenumarate ori cu el si il intreb ce vrea sa facem..vrea sa ne mutam sau nu?..pe moment imi spune da..dupa ce vorbeste cu maicasa la telefon se schimba total..acum spuneti-mi voi ce intelegeti din asta?ca tot eu sunt personajul negativ in fata celorlalti..

..scuzati-ma daca am scris ceva gresit..sau ortografia este cam gresita..dar..nu pot sa-mi mai controlez nervii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Stop asking and start doing. Nu zic ca parerea lui nu conteaza (desi e tare influentat de mama...) dar si parerea ta conteaza si in anumite situatii cum ar fi asta cu mutatul chiar trebuie pus piciorul in prag si actionat. Daca el nu poate taia cordonul il tai tu si gata.

24+ Anna Karina
http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=4886&n=LECTII-PIAN-CHITARA-CANTO
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.2 alternat cu 0.4, Elevit alternat cu Medyn, Magne B6, Vit C, Euthyrox 100 zilnic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana178081 spune:

Kmy sunt ok Minut,fa-le din z13.Iti mai trebuie o cutie,cred.
Madalina nu te supara pe mine,dar eu cred ca el inca copilareste,nu se simte matur.
Al meu are 32ani si tot langa ma-sa vrea sa stea,nici nu sta cu mine.Cand i-am zis acum cateva luni sa ne mutam cu chirie mi-a zis:"Tu ma tragi in jos,eu nu mai realizez nimic daca stau cu chirie".In conditiile in care eu lucram,el iarna pauza(constructii).Abea astept sa se nasca copilul,sa vin cu ea acasa si dupa vreo 2-3zile,il intreb ce are de gand.Ard de nerabdare sa discutam,pana atunci ma abtin...cu greu!Imi vine sa-l strang de gat,sa-mi iau copilul si sa plec undeva sa nu ne mai vada niciodata.Nu merita!
Va si vise cu soricei

in 38 sapt


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana178081 spune:

Am uitat sa zic,mi-a fatat catelusa rotweiller.Am 4fetitze de vanzare,cine doreste sa-mi trim PM.
pupici



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madalina2292 spune:

sar'na emilia..dar cred ca pana la urma se ajunge la despartire..eu una numai suport..cand e sa ma sune..sa ma intrebe ce mai fac..el imi vorbeste de parca nimic nu s-ar fi intamplat..e foarte degajat si calm..intr-un cuvant..in c** il doare din ce cauza sufar,de ce sufar..de cand am pierdut sarcina nici macar nu m-a strans in brate..sa ma consoleze..sau sa ma intrebe bai esti bine..ai nevoie de ceva..nu..

..ana si al meu face cam la fel..cand la mine cand la ma-sa..pleaca si vine de parca ar sta la hotel..incearca sa nu te ma gandesti la asta pana apare bebe..stresul si starile de nervozitate il afecteaza si pe el..in plus iti creste tensiunea..stai calma si pe urma spune toate durerile si supararile

..stati linistite..nu ma supar indiferent de ce spuneti..e parerea fiecareia...si macar voi ma ajutati "vorbind" cu mine..

pupici

Mergi la inceput