Asp.opt.(815) Felicitari MariaBcf, ralucaneagu!!!

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns camcris spune:

Citat:
citat din mesajul lui gabyv
Buna
Multumesc de intrebare, Cami, am citit azi, cand am vazut in lista subiectelor, ca erai cu ultima postare, altfel nu mai citesc pe aici. M-am retras de cand mi s-a spus ca nu sunt destul de detasata de subiect si ca ar trebui sa ma relaxez ca sa raman. (banuiesc ca imediat o sa fiu pusa la loc de catre aceasi pers.)
Eu acum sunt in pauza, probabil ca voi face un Fiv in luna martie, acum sunt in perioada de reasigurare.
Pup restul fetelor

Eu zic sa nu ne suparam fiecare are dreptul sa-si spuna opinia, cu detasatul asta nu tine nici la mine poate ne luam de manuta pentru FIV sau mai bine zis ma tragi si pe mine dupa tine
Tu cum mai esti, ce ai mai facut?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camcris spune:

Ana178081 imi pare rau pentru situatia ta sper ca DD sa rezolve lucrurile cat mai bine.
miky82 imi pare rau ca nu a fost sa fie nici de data asta am inteles ca mai ai ceva pus deoparte asa ca mergem inainte trebuie sa reusim si noi candva sa fim mamici
emilia.m ma bucur ca intri mai des pe la noi ne ridici moralul.
kmy_black ai lipsit de la apel ce mai faci... ceva vesti?

fetelor vorbesc singura ca nebunii





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kmy_black spune:

neatza fetelor!!!
nimic nou la mine, azi z32, asteptam, ma dor sanii, mai nou mi se face greata dupa ce ma spal pe dinti (cred ca autosugestia ma influenteza mult)dar testele is negative! am cautat in arhiva knd mi s-a pozitivat testul la Iustin si eram in z37 dar atunci aveam cm de 35 de zile, in toamna asta s-a tot foit ori 42 ori 35 ori 28, ultimele doua au fost la 28 de zile si am crezut ca s-a reglat asha, de acum adtept ziua de luni sa vedem ce se anunta, daca nici urma de urati atunci am sa mai incerc un test martea viitoare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Velvet, tu stii parerea mea, e mai bine sa incerci decat sa nu incerci si e mai bine la orice doctor decat la nici un doctor.
Asta e, daca medicul ala la care vrei tu nu mai e in program poate e un semn ca nu e el cel la care FIV-ul tau ar reusi. Faptul ca iti place medicul asta nu iti garanteaza reusita. Poti face FIV la altul care sa nu iti placa la fel de mult si sa iti reuseasca.

23+
http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=4886&n=LECTII-PIAN-CHITARA-CANTO
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.2 alternat cu 0.4, Elevit alternat cu Medyn, Magne B6, Vit C, Euthyrox 100 zilnic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelafalt spune:

Buna.
Camcris tot asa sunt, noaptea e bine dar cum vine dimineata si ma dau jos din pat incep iara sa fac naveta la baie.
Azi dimineata am facut si noi prostioare si spre surprinderea mea nu a durut deloc, a fost relaxant chiar, eu ma asteptam sa fie dureros dar am zis ca indur ca aseara si azi noapte m-a intepat tare ovarul stang si cred ca s-a cam produs ovulatia si eu de duminica nu am mai avut contacte asa ca acuma sper sa nu fi pierdut ovulatia si sa imi treaca si raceala.
Ma enervez ca sun la doctorita nu raspunde, mi-a zis ca e plecata pana sambata, i-am trimis, sms, email si nimic raspuns.Azi imi venea sa ma duc la urgente dar m-a facut sotul sa ma razgandesc ca daca dau iar peste o doctorita buna care ma face doar sa dau banii pe tratament mai astept pana sambata ce vine a mea si atunci o sa vad cum fac.
Miky am mai zis ca imi pare rau ca nu ai reusit nici de data asta, speram ca tura viitoare sa fie cu noroc.
Camcris nu vorbesti singura uite ce multe fete ai atras sa scrie.
Kmy poate e cu ochisori si afli marti.
Fetelor oare e posibil sa fie ovulatia asa devreme ieri eram ziua 11 cand am avut durerile, dar la ciclul meu zapacit cum a fost in ultimul timp pot sa ma astept la orice.


Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

MTHR C677T homozigot, Mutatia factorului XIII heterozigot, proteina c si s marite
Un avort spontan la 6 saptamani, o sarcina extrauterina tratata medicamentos, o sarcina oprita in evolutie la 8 saptamani sub tratament cu clexane.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelafalt spune:

Mi-a trimis sms docorita sa iau augmentin de 1 gr 1 la 12 ore timp de 7 zile, ce protectie imi recomandati voi sa nu fac candida, eubiotic?
Si a zis sa continui cu nospa si urinal.


Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

MTHR C677T homozigot, Mutatia factorului XIII heterozigot, proteina c si s marite
Un avort spontan la 6 saptamani, o sarcina extrauterina tratata medicamentos, o sarcina oprita in evolutie la 8 saptamani sub tratament cu clexane.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camcris spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mihaelafalt

Mi-a trimis sms docorita sa iau augmentin de 1 gr 1 la 12 ore timp de 7 zile, ce protectie imi recomandati voi sa nu fac candida, eubiotic?
Si a zis sa continui cu nospa si urinal.


Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

MTHR C677T homozigot, Mutatia factorului XIII heterozigot, proteina c si s marite
Un avort spontan la 6 saptamani, o sarcina extrauterina tratata medicamentos, o sarcina oprita in evolutie la 8 saptamani sub tratament cu clexane.

Ma bucur ca ai reusit sa comunici cu dr. eu am luat linex forte, tu poti lua ce vrei, mai poti intreba la farmacie.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelafalt spune:

O sa intreb si la farmacie, acu va las ca plec la tara pentru cateva ore, ne citim diseara cu vesti bune da?
Voi puteti inota prin zapada? Aici e jale, sotul abia a iesit din parcare.Si la noapte se anunta -25 de grade, ce bine ca centrala merge si in casa e caldut.


Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

MTHR C677T homozigot, Mutatia factorului XIII heterozigot, proteina c si s marite
Un avort spontan la 6 saptamani, o sarcina extrauterina tratata medicamentos, o sarcina oprita in evolutie la 8 saptamani sub tratament cu clexane.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Mihaela, e bun si Linex si Eubiotic, dar sa iei din ziua in care incepi antibioticul si sa iei cum ti se spune. Dupa ce termini antibioticul, mai ia antifungicul cateva zile.
Bea ceai si lichide multe in general, in jur de 3l. Mie imi face bine Urinalul, mai ales Urinal akut, cel la pliculete. Mai poti lua si tinctura de merisor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubuali spune:

Buna.Pt cele care nu stiu cand au ovulatia-exista un site,,fertility friend parca se scrie,,l-am folosit si eu si e nemaipomenit,trebuie doar sa va luati temp bazala in fiecare dim.pana nu va ridicati din pat si la aceeasi ora si apoi sa introduceti datele si va sp cand ati ov si probabilitatea sa fiti insarcinate .La mn a fost cu noroc ultima data cand l-am folosit adica p vara.Acum regret ca n-am incercat si luna asta...
Voi ce mai faceti?
Eu n-am mai avut rabdare si am incercat un test azi la pranz insa din pacate e negativdar nu-mi pierd speranta pana nu vine menstr...poate mai fac unul marti dak e bn pana atunci-o sa ma iau de mana cu Kmy.
Vroiam sa va intreb daca vi se pare normal cum iau eu duphastonul adica din ziua 10-25?

Mergi la inceput