Interpretare rezultate analiza

Interpretare rezultate analiza | Autor: ralucutza77

Link direct la acest mesaj

Am si eu nevoie de putin ajutor. Mi-am facut saptamana trecuta testul Papanicolau si analiza de secretie. Rezultatele mi-au fost trimise pe mail. Ce nu imi suna mie bine e partea cu "LEUCOCITE - frecvente" (la testul de anul trecut erau rare). E de rau? Ar trebui sa merg la dr din nou? Multumesc!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lo_li_Ta spune:

Iti apar levuri in secretie sau altceva? Sau erai inainte de menstruatie?
Leucocitele pot fi semn de infectie cu ceva, candidoza. N-are ce sa fie grav, dar ar trebui sa mergi oricum la dr pt interpretare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mianna spune:

nu doar pentru interpretare, ci pentru o secretie vaginala - e posibil sa fie o infectie. deci du-te pregatita pentru recoltare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucutza77 spune:

Levuri nu sunt si da, eram cu vreo 3 zile inainte de menstruatie.O sa imi recolteze din nou? Nu se putea identifica bacteria din secretia care s-a luat deja? Mi-a venit menstruatia si la mine dureaza mult pana se termina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mianna spune:

se putea recolta in acelasi moment, dar nu, nu se poate face analiza din proba recoltata pt Papanicolau.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucutza77 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mianna

se putea recolta in acelasi moment, dar nu, nu se poate face analiza din proba recoltata pt Papanicolau.
Asculta, priveste si taci!...
Din brate fa-ti aripi de fier
Si zboara cu ele spre cer!...

Cand mi-a recoltat, dr i-a spus asistentei ca imi recolteaza pt Papanicolau si pt examen de secretie. De aia credeam ca nu mai e cazul de inca o analiza. Problema e ca am impresia ca dr intra in concediu si ca nu prea mai am cum sa dau de ea luna asta. Nu as vrea sa las pe ianuarie, poate o sa merg la at dr...

Mergi la inceput