Strugurasi de sept-oct 2011**3**

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Pinky eu nu ii mai fac nici un vaccin, nici ROR nu l-am facut.. consider ca totul este o afacere .... si noi suntem cobaii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

Neatza.

Noi am ajuns iar la medic dupa ce mi-a facut iar febra si de cateva zile suntem pe antibiotic fiindca i-a gasit rosu in ambele urechi… asta dupa ce a lasat-o aproape 2 luni sa se lupte cu tusea…
Acum suntem mai bine, dar tot mai tuseste. Rar ce-i drept, dar f incarcat.
Ii dau antibiotic si ii fac aerosoli cu ser fiziologic si o picatura de vitolin o data pe zi.
Nu pre mananca, dar presupun ca de la antibiotic, plus ca saliveaza f mult, deci e rost de inca vreun dintisor.

Dbunny, felicitari pentru dintuci dar cred ca aia nu-s canini, urmatorii de langa sunt canini. Stiu ca asa ne-au dat si noua si ne-a luminat cineva :D

Camady, merci. Si eu vreau sa ajung la un pediatru cu ea. Am acasa o foaie care mi-a trimis-o medicul de familie in care imi zice ce e. oricum ceva hormonal, zice el. Sa-ti fie de bine iesirea.

Pinky, eu i-am facut prevenarul.

In weekend impodobim bradul, are si petrecere de Craciun la gradinita. Abia astept Craciunul.

V-am pupat. Noi ne-am mutat biroul si acum monitorul meu e cam expus. Plus ca ne rebranduim si va dati seama ce e pe capul meu, mai ales ca am ramas singura la Marketing…


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns klau_ditza spune:

SEI ce harnicuta esti! Cand ai timp? Eu ma chinui sa fac o vesta de o saptamana. Si mi-a luat o saptamana sa inchei un pulover tricotat iarna trecuta
MAY imi pare rau ca e tot bolnavioara bibi. Sa se faca bine repede ca imediat vine si Mosul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hayat_Kh spune:

Buna dimineata!

N-am mai intrat in ultima vreme, din motive de stare de spirit foarte proasta. Sotul inca o trage cu operatia lui, a fost de 2 ori la un pas de a fi pus din nou pe masa de operatii. Are o reactie la fire si tot supureaza.....e mereu pe antibiotice si antiinflamatoare, a slabit mult si eu simt ca ma prapadesc de griji...

Razvan e tot mai independent si in acelasi timp tot mai dependent...de mine

Are deja 4 dinti sus si 4 jos si 2 maselute sus. AM tras-o mult pana i-au iesit, cu nopti nedormite, plansete si crize de nervi din partea lui rasfrante asupra mea, prin loviri si muscaturi. Nu stiu cum sa-l dezvat de treburile astea.

A invatat sa tipe si sa planga cu lacrimi de crocodil cand nu i se face pe plac...si cel mai rau, plesneste....dar rau de tot...Taica-su e mereu aliatul lui.

In schimb, ii place sa danseze, sa gateasca in oalele lui de plastic, sa invete sa tricoteze sosete langa mami, cu betele mele de par :))))... face fetze ca "privire seducatoare- privire razbunatoare" si apoi imi lasa pe buze o pupatura udaaaaa..:))) E haios!

Este mereu entuziasmat de ce gaseste in plasele lui tati de cumparaturi, de cutiile lui de lapte care suna ciudat...(i-am pus eu lingurita inauntru si il las sa o rostogoleasca prin casa, ca pe o minge....face galagie, dar cand vezi bucuria pe chipul lui...)

Eu, in incercarea de a mai contribui la venitul familiei, am creeat , de fapt am reactivat contul meu de facebook , unde am expus cateva din lucrurile facute de mine....Enjoy!

May , de cand citesc despre voi ca sunteti racite, ma doare sufletul sa vad cat o trageti..... M-am tot gandit la ceva natural care sa va ajute si tot ziceai ca ai consumat multa miere, ei bine , daca pe acolo se gaseste catina alba, ar fi bine sa amesteci o lingura de boabe proaspete cu una de miere si sa le consumati asa proaspete , de trei ori pe zi, inainte cu vreo 30 minute de masa. Sunt de un real folos....Multa sanatate cat mai degraba si va imbratisez cu drag!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns klau_ditza spune:

HAYAT ar trebui sa vii mai des in casuta noastra sa te descarci.
Imi pare rau sa aud ca sotul are brobleme cu operatia. Multa sanatate si sa treaca mai repede
In ceea ce-l priveste pe Razvan eu cred ca sunt lucruri. obisnuite pt varsta lui Dependenta se mai atenuiaza cand invata sa socializeze cu ceilalti copii. Mai tarziu o sa fim geloase pe prietenii copiilor si o sa ne mai dorim sa mmai fie mici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Buna ziua, dragi mamici!

Intru sa va prezint campania www.desprecopii.com/info-id-10777.htm" target="_blank">"Spiritul Craciunului pentru copii", campanie in cadrul careia are loc o tombola cu multe premii interesante:

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=175726&nm=LICITATIA-si-TOMBOLA-Spiritul-Craciunului

precum si galeria de licitatii, de unde puteti cumpara cadouri pentru cei dragi:
http://bazar.desprecopii.com/catalog.asp?catid=958&n=Spiritul-Craciunului


Cu fondurile stranse, il vom ajuta pe Mos Craciun sa ajunga la copilasi din familii defavorizate, copilasi pentru care Mosul nu a existat pana acum.

Va multumim din suflet!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

merci Klau, Hayat

Hayat, ma bucur sa te mai citesc.

intrebare:
mai e vreun struguras care cere lapte in timpul noptii?

citeam ca e nasol pt dinti sa-i mai dau si nu stiu cum s-o dezvat.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iris_K spune:

May, da, a mea bea noaptea lapte. Oricum, ea de cand e mica a baut laptele tot pe etape (ziua, ca pana la 11 luni noaptea nu se trezea pt lapte), drept urmare dintii ei sunt galbeni. Eh, asta e, doar nu chinui copila. Daca ii e foame, ii dau. :)

Mamica ANTONIEI (26.09.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns klau_ditza spune:

'neata!!!!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca050 spune:

Neata Klau, fetelor. Prezenta si eu la cafea .
Edi al meu nu mai bea noaptea lapte de la 7 luni.Unele ne plangem de dinti galbeni , altele de dinti strambi,.....cred ca ne stresam noi prea tare .

Ati cumparat cadourile de Mos Nicolae pentru copii?

Mergi la inceput