ce fond de ten folositi

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Dior Nude dar cand se termina trec la fond de ten mineral.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Nu m-a multumit niciun fond de ten pana am primit un Lancome compact. Foarte rar ma faceam, oricum.
Nici acum nu folosesc zilnic fondul de ten dar acum singurul pe care-l folosesc e cel mineral. Dupa ce l-am incercat n-as mai folosi alt tip de fond de ten veci.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns portocalia spune:

Eu am fost placut impresionata de Pure Lumiere de la Yves Rocher. In general n-am prea fost multumita de cosmeticele de la ei, in rarele ocazii cand mi-am luat mi s-au parut mediocre, insa acest fond de ten e super. Cred ca are ceva particule reflectorizante, pentru ca dupa ce te dai cu el pielea apare foarte luminoasa si proaspata. Nu acopera prea mult, doar uniformizeaza, satineaza si da un "glow". L-am cumparat pentru ca am vazut un review intr-o revista de moda, era mentionat printre produsele de make-up ale anului. Chiar o sa raman la el pentru o vreme.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns totosika spune:

Am folosit Giordani gold de la Avon.Mie una mi-a placut pentru ca nu-mi usca tenul,avea particule stralucitoare,dadea o stralucire de ten sanatos fetei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cait spune:

Eu foloseam unul de la Chanel Mat Lumiere parca se numea dar nu se mai fabrica nuanta mea.Dupa ce l-am terminat am gasit prin cutiile mele un Maybelline Satin care nu-mi placea la inceput pt ca il aplicam du degetele iar efectul era cam 0.Acum mi-am luat pensule si imi place cum acopera. In schimb trebuie aplicata o baza+crema protectie pentru ca nu are SFP.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delyutz spune:

Revlon Colorstay si Bourjois Healthy Mix.
Avon n-am incercat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NinaR spune:

Radiant. Pentru mine este cel mai bun.

http://www.comtexgiurgiu.mirunamachiaj.ro/comtex_machiaj/august_2012_htm_files/15.png

"Nimic nu e mai scump decat ce primesti gratis."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns J.D. spune:

clinique.

Mergi la inceput