Asp opt(814)!felicitari MariaBcf, ralucaneagu!!!

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ali_b spune:

Dragele mele fete,

Sper sa mai primiti in cercul vostru o aspiranta de un bb mic, aspiranta de aproape 1 an, dar o sa va povestesc intr-o postare viitoare despre mine.
Am intrat abia astazi,desi va urmaresc de cateva luni, ( timp in care m-am bucurat si m-am intristat alaturi de voi)pentru a o incuraja pe iancuelena sa faca o verificare a trompelor inainte de o noua inseminare, deoarece este foarte foarte posibil ca si acestea sa fie una dintre cauze. Eu am avut surpriza in urma unei histerosonografii facute luna trecuta sa constat ca am o trompa nepermeabila, ceea ce imi reduce si mai mult din sanse, avand in vedere ca sotul are OATS.
Curaj tuturos si capul sus! Va pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iancuelena spune:

bun venit ali si-ti doresc o sedere foarte scurta.....
iti multumesc de incurajare,ideea e ca am vb cu doctorul si a ramas ca ne vom sfatui( e mai ceva ca un prieten si am mare incredere in el),o sa vb despre trompe si el o sa decida ce si cum mai ales ca a vazut tot istoricul meu, pana atunci ma pregatesc pt monitorizare.
eu am avut o sarcina acum 5 ani( nu vam povestit cum am pierdut-o ca mie foarte greu) nu din cauze medicale ci din cauza unui soc( mai degraba a unei sperieturi)si stau si ma gandesc daca era totusi cev ala trompe cum am ramas?.....oi vedea ce sfat imi va da doctorul.orice ar fi ma pregatesc sufleteste luna asta...ori trompe ori inseminare.....
eu am ajuns acasa si ma gandesc ce sa fac de mancare...nu am nici o idee si nici chef...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramayanaa spune:

buna fetelor
nu am mai apucat sa intru de ceva vreme, e nebunie la servici, am lucrat tare mult si nu am mai avut energie pt nimic

Elena, imi pare rau ca nu ti-a iesit inseminarea, stiu cum e, eu am trecut prin 3, de fiecare data cu foarte mari sperante...doar o chestie tin neaparat sa iti spun...orice tratamente si orice metode ar alege medicul, NU exista garantie, NU exista nici la inseminari, nici la FIV, nici la ICSI...din pacate...realitatea este ca la inseminari sansele sunt de 10-15% pe incercare, la fiv nu sunt mai mari de 40%, si asta in cazul optim, cand corespunde varsta si alti factori...nu vreau sa te dezamagesc...

eu am avut saptamana trecuta din nou intalnire cu doc, am stabilit ca trecem la fiv, in ianuarie...azi am rezolvat la casa de sanatate cu actele, neasteptat de rapid, in 5 minute am fost gata, joi trec pe la ginecologul meu obisnuit ca tre sa imi semneze si el o hartie si apoi trebuie sa fac o programare la asistentele de la clinica, sa imi arate cum se injecteaza menogonul si sa-mi dea retetele si planul de stimulare...oricum vom incepe abia dupa sarbatori, ca o sa fim in romania in vacanta si nu mai ajunge timpul pana plecam...asa ca undeva pe la mijloc de ianuarie...

va pup si numai bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kmy_black spune:

cred ca nici la mine nu se anunta barza!!!vad ca am inceput sa-mi apara cosuri pe frunte, ovarele ma dor destul de tare, am luat un no-spa!!!!
se pare ca luni iar nu voi apuca sa fac testul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kmy_black spune:

ali_b, bine ai venit si o sedere cat mai scurta!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caresse spune:

Seara buna,dragele mele aspirante !

Am intrat sa mai vorbesc cu voi,cu toate ca timpul meu e foarte ocupat cu scoala , desigur... trebuie sa merg in inspectii si nu am chef sa ma plimb pe frigul asta si nici nu vreau sa-mi chinuiesc colegii/ele prea mult ... ... dar sunt trimisa

Didi,imi pare tare rau, mai ales ca urmeaza perioada de 3 luni de repaus ! Si eu am regretul de a nu fi incercat mai devreme ... dar asta e , acum nu mai avem ce face Trebuie sa mergem mai departe ! Te imbratisez strans si pentru tine,
Miky ... imi dau seama ce e in sufletul tau si sunt langa tine cu sufletul ! O imbratisare calda pentru tine si
Elena, si eu cred ca ar fi mai bine sa mai faci niste cercetari !
Ali, bine ai venit !
Mihaela,te E intotdeauna o placere sa te "vad"
Kmy,,

Aveti grija de voi si... mai scrieti despre voi !
-uri pentru voi toate !



Mami de Andrei (6,2 ani) si de ingeras Elena (22s- 19.05.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Elena, nu imi place medicul tau. Te-a pus sa dai o gramada de bani pe inseminare fara verificarea trompelor. Si eu am ramas la 18 ani fara probleme si la 29 la histerosalpingografie ambele trompe le aveam infundate sus langa ovar.
Histerosalp se face inainte de ovulatie, deci merge facuta inseminare in aceeasi luna daca trompele sunt ok.
Am vazut pe FB ca a nascut Dana0000 un baietel frumos. Sa-i traiasca!

22+
http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=4886&n=LECTII-PIAN-CHITARA-CANTO
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.2 alternat cu 0.4, Elevit alternat cu Medyn, Magne B6, Vit C, Euthyrox 100 zilnic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caresse spune:

Buna dimineata !

este gata !

Sa aveti o zi frumoasa cu alegeri intelepte !

Aveti grija de voi !





Mami de Andrei (6,2 ani) si de ingeras Elena (22s- 19.05.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kmy_black spune:

neatza fetili!!!
la o !!!
parca sanii mei au inceput sa devina mai "prezenti" si aseara m-am pus la nani cu o usoara senzatie de greatza!sper sa nu fie autosugestia, parca mi se pare km devreme pt simptome, uffffffff, departe e ziua de luni!!!


o zi buna va doresc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flowerbee spune:

Kmy, tinem pumnii, poate se culcuseste un bebel in burtica la tine.
Eu tot cu simptome de PMS sunt...super nervoasa...
Maine e z28, o sa fac test (desi am zis ca nu mai fac teste de urina) pentru ca nu am timp de ajuns la laborator. Nu prea am sperante, insa tre sa fiu sigura ca sa stiu cu ce vopsea ma fac la par.
Cine mai vine cu vesti?

Bee

Mamica de fetita dulce ALEXIA - MARIA (20.01.2009)

Doamne, ai grija de noi si de copiii nostri!

Mergi la inceput