Asp opt(814)!felicitari MariaBcf, ralucaneagu!!!

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Didi81 spune:

Buna fetelor
Se vede ca lumea e in mini-vacanta. Eu am o veste buna, sper, si una mai putin buna:
-vestea buna e ca azi am avut o secretie usor rozaliu-maronie, si se potriveste perfect momentul sa fie de la o posibila implantare , singura data cand mi s-a mai intamplat asta in momentul asta al lunii, de la implantare fusese.
-vestea proasta e ca azi-noapte si azi-dimineata am avut febra, pana la 38.2 cel mai mult , imi dadea tarcoale o viroza de cateva zile, si cred acum a prins momentul cand mi-a scazut imunitatea. Acum pare sa fie pe drumul cel bun, ma simt deja mai bine, dar tare mi-e teama sa nu fi stricat ceva...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Didi, sa fie cu noroc. Peste 39 apar problemele. Ia paracetamol daca mai faci febra, e permis.


Daca viata iti ofera lamai, cere si un Campari!

Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/4G homozigot, nr. marit de celule NK
3 sarcini oprite in evolutie la 7 s, 9s, 11 s (a 3-a sub tratament cu Clexane si Aspenter zilnic)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kmy_black spune:

didi sa fie cu ochisori!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelafalt spune:

Neata gagici.
Ce e cu linistea asta pe aici?
Didi sa dea DD sa fie bine si cu ochisori.
Fetelor mie mi-au venit uratii ieri dimineata in ziua 23, deci clar sunt dereglata rau, maine ma duc sa fac hormonalele, joi ma prezint la doctorita cu rezultatele, sper sa nu fie nimic grav, sper ca joi sa imi poata lua si secretii si sunt foarte hotarata ca de luna asta sa lucram intens la bebe ca din august pana acum a avut timp sa se refaca uterul.
Va pup si scrieti mai des.

Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

MTHR C677T homozigot, Mutatia factorului XIII heterozigot, proteina c si s marite
Un avort spontan la 6 saptamani, o sarcina extrauterina tratata medicamentos, o sarcina oprita in evolutie la 8 saptamani sub tratament cu clexane.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Didi81 spune:

MeAlex, Kmy, Mihaela, . Sper sa fie intr-adevar asta si nu doar o dereglare si sa ma pomenesc ca imi vine CM

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caresse spune:

Buna,dragi aspirante !

Didi,ma bucur pentru tine si tin pumnii !
Mihaela,ai dreptate,trebuie sa ne revenim si sa ne scriem incurajandu-ne ! Te simt impacata cu tine insati si ma bucur mult, asa ca spor la "treaba"
Kmy,te simt plina de speranta ! multa bafta !
Roxy_ana,imi pare rau pentru ce ti s-a intamplat ! Poti sa razi de mine, dar in ziua in care fetita mea trebuia sa se nasca,i-am cumparat un cadou, o Hello Kitty mica... m-am simtit mai bine dupa ! Din nefericire,cam toate de aici avem "datele"noastre de plans ! Pentru tine
Bubuali, ti-a raspuns dna Uscatescu ? Sper sa ajungi cat mai repede ca sa ai un raspuns pentru tot si sa te linistesti !
Miky,Elena sper sa ne aduceti vesti bune !
Ankcta , cum te mai simti,esti mai optimista ?
Emy,Madalina, aveti grija de burtici !
Maria,nu ai mai intrat nici tu de ceva timp ! Sunt langa tine si sper sa gasesti resursele necesare pentru a merge mai departe !
Moni,mi-e dor de tine !Ce faci si ce mai face surioara ?
Velvet,MeAlex, Bee, Valicutza, Lumy, Ramayanna,Miha_23,miki_ispas sunt langa voi cu

Eu trebuie sa ajung la doctor din nou pe 13 decembrie(sunt superstitioasa si nu-mi place ziua asta ) pentru a vedea daca da sau daca nu 1 Pana atunci sunt ca pe ace !
Va pe toate si mi-e dor sa va "vad" cu vesti bune in orice "domeniu"!



Mami de Andrei (6,2 ani) si de ingeras Elena (22s- 19.05.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iancuelena spune:

buna fetele
eu azi am facut beta pt ca de sambata aveam o scurgere maronie....beta 1,2 deci nu a reusit inseminarea.......am intrebat pe doctor care e prima zi de cm si el mia zis ieri adika 2.12( am oprit utrogestanul ca sa curga cum trebuie) in ziua 10(adika martea viitoare) ma prezit la monitorizare pt IA nr 2. si tot atunci vreu sal intreb daca totusi imi fac eco la trompe sau merg cu inseminarea.
asa ca azi sunt " praf".
didi bafta si sa fie cu 2 linii.
va pup pe toate si va doresc o seara frumoasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caresse spune:

Elena, nu stiu ce sa-ti spun ... e greu ... sunt langa tine cu o calda imbratisare !
Pentru tine,scumpa, o mie de
Ai grija de tine !



Mami de Andrei (6,2 ani) si de ingeras Elena (22s- 19.05.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caresse spune:

Buna dimineata , dragelor !
Am pregatit eu cafeaua , ca s-o las pe Kmy sa doarma mai mult !

Elena,ai grija de tine si sa ai curaj, rabdare si putere !
Didi , tinem pumnii pentru tine !

Astept vesti de la voi !
Sa aveti o zi frumoasa !
Pentru voi ,mii de

Mami de Andrei (6,2 ani) si de ingeras Elena (22s- 19.05.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flowerbee spune:

Buna fetelor,

Elena, imi pare tare rau. Sa dea Domnul ca data viitoare sa fie totul ok si sa primesti copilasul mult dorit!

Roxy, sunt sigura ca va veni si la tine un bebit. Un picut de rabdare si multa incredere!

Didi, iti tin pumnii sa fie bebelas! Sanatate multa! Stiu ca e permis si Oscillococcinum.

Mihaela, bafta la analize. Sa treaca dereglarile astea!

Caresse, draga mea, sa stii ca uneori data de 13 este cu noroc! Deci mergi la medic cu incredere!

Eu sunt in z26. Nu fac test de urina. Maine fac test de sange insa nu cred ca fie ceva pentru ca deja sunt afectata de PMS, in sensul ca sunt foarte irascibila. La mine e semnul cel mai clar ca imi vine. Nu ma mai iau dupa sani sau presiune abdominala si nici dupa teste de urina pentru ca sunt inselatoare.

O zi cat mai frumoasa va doresc!

Bee

Mamica de fetita dulce ALEXIA - MARIA (20.01.2009)

Doamne, ai grija de noi si de copiii nostri!

Mergi la inceput