parfum

parfum | Autor: gabriela_tutuianu

Link direct la acest mesaj

buna ziua

de craciun vreau sa ma rasfat cu un parfum cu miros de frezie . nu am intrebat ce variante ar fi , dar va intreb pe voi . mie imi plac parfumurile tari si intr-o zi am vrut sa port ceva delicat . si nu am avut .

voi ce parfumuri florale folositi ?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Eu sunt indragostita de Rumeur de la Lanvin, este un parfum magic.
Imi mai place DKNYBe delicious, Roc'n Rose de la Valentino si Bvlgari Aqva pt barbati+Fahrenheit pt barbati.
Bine, mai sunt pe langa astea, ca nu le-am incercat pe toate.
Ce nu imi place este Angel, Chanel si celelalte parfumuri de genul.Sunt fan 'dulce'.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violetan spune:

Mie imi placea tare mult Cerutti Image, dar nu se mai fabrica. Il adoram pur si simplu . Imi mai plac Apa de Kenzo, pentru vara, D&G si mai sunt.
Ce urasc acum desi acum multi ani imi placeau sunt Dune-Christian Dior si Poeme de Lancome.
Eu as vrea sa incerc Celebration de la Farmec, sa vad si ceva neaosh , cica editie limitata doar 1-3 decembrie. Din descriere pare misto, dar nu sunt convinsa de portocalele rosii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelei_19 spune:

Sunt de fapt tare ciufuta la parfumuri, de asta chiar nu-mi inteleg ultima toana. Daaar, toana-i toana, asa ca folosesc de prin septembrie doar Abercrombie. Si toata lumea care se duce in America, trebuie sa-mi aduca un parfum, in Elvetia nu sunt magazine Abercrombie
Imi mai place Diva de la Hungaro (tare-i greu de gasit si asta!) si intr-o vreme am cochetat tare cu Chanel5, inca mai am casa plina. Dar nu ma mai prea atrage.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

parfumurile sint o mare "iubire" de care m-am divortzat aproape complet cind am realizat ca sint raspunzatoare de alergii si chiar boli grave prin folosirea lor constanta.
am pastrat vreo 2 pe care le folosesc la sarbatori: Black Orchid de la Tom Ford absolut superb si J'adore. Mai am Nr.5 Elixir Sensuel de la Chanel care e sub forma de gel ce se aplica pe piele. Difera de Nr.5, e mult mai fain.
Cred ca o sa ies la pensie si sticlele vor fi tot pline


"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*

“ True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet. "

"You aren't going to get the butt you WANT by sitting on the one you HAVE"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela_tutuianu spune:

nu stiu de ce dar daca am folosit un parfum o perioada de timp nu mai pot sa-l mai cumpar . ma satur .

ultima data m-am calicit si mi-am cumparat angel or demon de 100 ml . imi placea tare mult si am oftat mult dupa el , de aceea am vrut mare . si cred ca se va usca in sticla pt ca nu mai pot sa ma dau cu el . gata . nici vorba sa-l mai cumpar . no way ...





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

"marita-l"!
eu am vreo 10 parfumuri originale de marci serioase pe care le-am pensionat pe motiv ca m-am plictisit de ele; altele imi plac dar nu asa de tare incit sa merite sa ma otravesc cu ele.
le-am pus intr-o cutie si nu stiu ce sa fac cu ele ca mie lene sa le scot pe e-bay

"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*

“ True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet. "

"You aren't going to get the butt you WANT by sitting on the one you HAVE"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela_tutuianu spune:

acum oftez dupa versace yellow diamond . este un parfum care ma caracterizeaza , dar este unul destul de tare . eu as vrea ceva suav .

O bijuterie ce dezvaluie un parfum floral, proaspat si plin de viata, captivant si voluptuos, de o feminitate profunda, in armonie totala cu stralucirea de necontestat ce poarta semnatura Versace. Este vorba de noul parfum Versace Yellow Diamond.

Parfumul surprinde prin luminozitatea cristalina a acordurilor de lamaie ca de diamant, prin prospetimea generoasa a perelor ce se contopeste cu notele sclipitoare de bergamota si cu accentele dinamice de neroli. Apoi, eleganta mugurilor de portocal se imbina cu delicatetea freziei, a mimozei si a nuferilor. La final, parfumul te cucereste prin senzualitatea lemnului de ambra si caracterul luminos si vibrant al lemnului sfant (palo santo), dar si prin prezenta rafinata a moscului.

ce ziceti ?




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela_tutuianu spune:

si eu am destule incepute care nu ma mai fascineaza . cred ca le fac cadou . nu sunt sigura .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladyJ spune:

Allure, dar chiar asa rau ne fac parfumurile? Te referi la alergii sau..?
mey, o sa ajungem si sa respiram cu inima stransa de emotie ca cine stie ce ni se intampla cand inhalam aerul.
Nimic nu e sanatos, decat ceea ce e insipid si plicticos.

Gabriela, ai incercat parfumurile Bvlgari?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns portocalia spune:

Citat:
[

Gabriela, ai incercat parfumurile Bvlgari?



de bvlgari voiam sa zic si eu. Bvlgari Femme, Voile de Jasmin si Jasmin Noir sunt printre preferatele mele. Mai florale si mai suave cred ca sunt Bvlgari Rose si colectiile "Tea", green tea, white tea. pentru gustul meu sunt prea soft, dar de suave, sunt foarte suave.

Mergi la inceput