MONTIGNAC (180)...STIL DE VIATA NU DIETA

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ninha spune:

Ceau!
Fetelor, nu ma pot tine de treaba deloc, nu stiu ce sa ma mai fac!
De cateva saptamani am o tuse iritanta care ma face sa ma simt rau, azi m-am trezit si racita de-a dreptul... si nu sunt in stare sa mananc cum trebuie, inghit ce apuc. ofofofofof...

si mai vin si sarbatorile si n-am niciun chef

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cge spune:

'neata fetele,

Brandusa, vacanta placuta!! Lasa ca decat inceputul a fost asa...
Adevarul e ca atunci cand se strica ceva, toate vin in lant..

Crysa, ce frumos ca va duceti in Ro.
Noi ne ducem vara, si parca atunci e Craciunul...

In perioada asta, macar sa nu fim cu + la kg, ca e imposibil sa fim cu -.

Astazi am party de la job, sapt. viitoare alte mese de Craciun.

Ptr sapt. viitoare, o sa gatesc mai putin, inca astept inspiratia :)

O sa fie ceva cu lipii probabil fajitas de pui, o supa crema de legume si ptr restul casei paste cu 2 feluri de branza.
In rest, salata verde, salata cu naut.

Ani, si eu sunt cu to-do lista ptr Craciun.

Ninha, sanatate!! Fa-te bine pana la mos.

O zi buna,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

Seara buna!
Am avut o nebunie de saptamana si abia acum am gasit 2 minute sa intru putin pe la voi. Am fost in mutari cu sediul, apoi i-a apucat pe nebunii astia de pa primarie reabilitarea si mi-au jumulit balconul si cand sa monteze termopanele au realizat ca nu au toate elementele si iata-ma-s in plin viscol cu baconul jumulit si plin de zapada...noroc ca nu mai ninge, ca altfel faceam urat. Apoi, cel mai nasol, mi-a murit windowsul si automat accesul la computer, dar ce a fost mai nasol, tot inventarul si munca mea pe 10 zile s-a dus pe apa sambetei, plus tabelul cu evidenta din ultimul an. Norocul meu a fost ca exista softuri destepte de recuperare a datelor pe pe hard si sotul meu drag mi-a recuperat o mare parte din informatii, ca altfel muream cu tastatura de gat

dupa toata zapaceala asta, in care am incercat sa ma tin de regim (singura abatere a fost ca am mancat catodata dimineata 1-2 banane), am mai slabit putin, am ajuns la 63.5, deci am un minus de 11.5 kg in aproape 7 luni de cand am inceput. Eu ma declar multumita si respir adanc si ma pregatesc sa ma mai lupt cu inca 10.5 kg sa ajung zana

V-am pupat si ma duc la ...treaba!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cryssa spune:

Salut viitoare slabute

@Ninha, noi pt raceli luam oscilococinum (se scrie cu 2xc dar nu stiu care din ei ) si imediat ne trece. cind zic imediat ma refer la 2-3 zile. Fica-mea e moarta dupa oscilo, is niste bombonele dulci care le tii sa se toapeasca sub limba. E tratament naturopat si eu i-am dat Biancai de cind avea 2 ani. Si noi adultii luam si e super. Il recomand la toata lumea. Apo ipt tuse poti sa-ti pui pe piept niste sare fierbinte sau cit de calda poti suporta. Trece tusea mai repede..
Leacuri babesti

XOXO (am invatat de la fica-mea )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

cge sar'na sper de acum sa fie cu adevarat placuta vacanta

status:
1. wc reparat
2. dus si chiuveta reparate
3. centrala reparata (si revizia la zi)
4. cartela orange reparata( a trebuit sa fac un abonament de 3 luni ca sa-mi reactove cartela care expirase)
5. si am ajuns si in galati aseara pe o ceata de nu se vedea la 1m in fata masinii de tata mai avea un pic si iesea cu capu prin parbriz ca sa aiba vizibilitate mai buna

puisoaro la bucuresti am avut de mancare : bors de fasole( facut la cerinta mea), mancare de spanac cu pastrama de berbecut la cuptor, si dimi am mancat hering afumat cu praz ( noi in gl avem piata speciala unde vin moldovenii cu produse gen peste afumat de diferite feluri..*mie imi place heringul ca nu e asa de gras cum e de exemplu macrou*l, si imi spunea mama ca au si somon simplu sau afumat (deci cred ca e somon de crescatorie), in general vin cu multe chestii, conserve, miere, brinza, fructe proaspete si uscate, nuci, ..de toate si mult mult mai ieftine decat in magazin)
si azi o sa imi faca mama salata orientala...ca mor de ..ca mirosea in avion a salata orientala cand s-o dat masa dar eu cerusem meniu hiposodiu si mie mi-au adus salata obisnuita

si mai am in plan sa fac suhi azi...am luat ieri somon afumat din carrefour si am gasit si sos de soia..in carrefourul care era langa mine in bucuresti nu avea raion de chestii orientale..dar noroc ca am gasit sosul de soia la produse bio

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cryssa spune:

Buna idee cu meniu hiposodium, sa vad daca pot si eu sa cer asa pe klm..

Distractie placuta in continuare Brindu..

pup pe toata lumea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

crysa am cerut meniu asa cand am cumparat biletul nu dupa...ca daca nu e inainte in program nu au..pe al meu chiar aveau bilet cu numele meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

Va puppppppp

Ninha sineu tot cu oscilococin am scapat de tuse , bobitele de care spune si crys

Brandusik moamaaaaaa ce de mancarici ........

Ariel felicitari pentru minus si imi pare rau de treburile urate

Eu am impodobit prin casa ....... bradul il facem pe 24 intotdeauna
Sunt cuminte cuminte ...... ma voi cantari pe ste o sptamana sa vad ce am realizat intr o luna de cumintenie maxima ....... am plecat de la 67 , sa vedem cat am reusit sa dau jos

Va doresc o seara minunata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cryssa spune:

Andanii tinem pumnii safie cit mai multe kile .
Fetele din Ro, cum e cu zapada pe acolo? stie cineva cu e drumul de la Buc la Bacau?? Mi-e frica sa nu ramanem inzapezite pe undeva, facem Craciunu cine stie pe ce coclauri



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

crys drumul e ok..cel putin era de la bucuresti pana la galati....imi spuneau ai mei ca si dupa ce a nins...au dezapezit repede drumurile si erau la negru nu mai aveau zapada...iar la mine personal in galati a plouat zilele astea (si inca ploua la mine) ..dar stai fara grija e drumu e bun (doar daca te duci pe coclauri printre sate poate mai e inzapezit dar nu cred ca a trecut ceva vreme de cand a nins)


Mergi la inceput