Juniori de Iulie - August 2004 * (106)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

neta..eu sunt sufocata de atatea probleme...toata sapt am fost pe teren..ieri am muncitca negrii pe plantatie(cot la cot cu femeia care face curat..)..am scos toto din bucatarie..spalat gemauri..usi..super curatenie..azi la treaba si colac peste pupaza..ma trimit maine la TV Neptun,..in direct ..nu vreau i-am rugat sa ma lase in pace..si nu vor..ca eu sunt cea mai indicata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

Eu sincer cred ca povestea asta cu smotruitul excesiv de Pasti si de Craciun ar trebui sa dispara din vietile noastre. Pentru ce atata chin? O curatenie obisuita nu merge? Mananca cineva pe jos, pe dulapuri, prin camara, etc?

Nu va suparati pe mine, dar eu asa vad lucrurile ... de cand am copii, am terminat "epopeea curateniei" si vad ca nu s-a intamplat nimic rau.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

'Neatza!
La mine curatenia 'de sarbatori' se rezuma in acest an la spalat parchetul, sters praful, am dat covoarele la curatat si...atat.
Cred ca totusi o sa fac si ordine in dulapuri la Matei, dar chiar mi-am propus sa ma bucur de putinele momente in care avem ocazia sa stam acasa impreuna.

Azi copilul a mers la scoala fara uniforma si s-a schimbat de 3 ori pentru ca nu arata ca un smecher Eu ii pregatisem o jacheta si o camasa sport, el a ales in final un tricou cu 2 numere mai mari, blugi si ghete de zapada peste blugi :)

O zi buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neata!
Robi hehe ia uite ce ne simplifica viata uniforma
sunt intr-o mare galeata cu cadourile, nu am luat cadouri decat ptr copii.... yuck!
o zi frumoasa sa aveti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

adica trebuie sa mai luam cadouri si pentru altcineva in afara de copii?

Eu sunt in galeata cu cadourile pentru aniversari importante: 20 dec. nepoata mea (de la sora mea) implineste 17 ani, pe 22 dec., nepotul meu de la fratele lui Petro implineste 1 an, de Sf.Stefan e ziua la amandoi din nou, pe 5 ian. implineste 22 ani cealalta fata a surorii mele, care e si Ioana, deci mai avem o tura si de Sf.Ion...

Plus 3 buc.finutzi pentru Mos Craciun...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bunny spune:

Intru si eu sa va salut si sa va mai dau o veste , doua despre noi - asa ca de sfirsit de an

Nu am lipsit fara motiv- m-am apucat la batinete sa imi schimb meseria , asa ca m-am dus inapoi la scoala ..nu va spun ce greu imi vine , sa fac tot ce faceam inainte plus invatat, esseuri, voluntariat la scoala , mama, sotie si toate ale casei .... Asta e , sper sa ajung pina in iulie si sa nu clachez.

Scoala sa zic mereg bine la noi - aici nu avem concursuri , nu exista competitie deci suntem pe aceaiasi linie . Atit ca de o sapt copilul poarta ochelari ( -0.75 /+0.25 la celalalt ) mai neobisnuit , vad ca azi si i-a uitat acasa si l-am vazut la scoala - dar am crezut ca si-a dat dat jos =- din pacate eu sunt la aceiasi scoala cu el - dar nu imi permit sa fug acasa sa-i iau ochelarii. A venit ca un soc- dupa ce facem control periodic la 6-8 luni . Sa vedem cum evolueaza in timp. Poate ma 'lminati' si pe mine daca ati mai avut asa caz.

De Craciun - stam petrecem in familie ca de obicei;lista copilului e lunga - dar ca de obicei Mosu ii aduce ceva si restul stie ca sunt de la noi - incerc asa putin cite putin sa fac trecerea de la naivitate la realitate. Sotul meu zice ca e imposibil cu atitia copii mai mari la scoala sa nu stie adevarul - dar e atit de destept sa ne faca pe noi sa credem ca inca crede in mos . Si noi intram in jocul lui - altfel ce farmec ar mai avea?
M-a bucurat ca simbata mi-a cerut sa aibe citeva ore numai cu tati - l-a carat la cumparaturi pe al meu ( care nu se da in vint dupa shopping) si o sa vad rezultatul pe 25.

Sper sa mai intru pina ma reintorc la cursuri - daca nu va doresc sa aveti un Craciun Fericit , cu multe cadouri si Anul Nou sa va aduca numai bucurii , sanatate si mult noroc !

Cu drag
Marina ( Bunny)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Buna seara
Lilianace faceti de sarbatori?
Bunnysa fie intr-un ceas bun schimbarea meseriei...iti tinem pumnii sa ai putere si rabdare pana in iulie
Legat de cadouri,vorba lui Robi mai trebuie sa mai luam si pentru altcineva cadouri decat la copii?
Aseara am bricolat 3 ore la o steamaine avem serbarea...io abia astept pentru ca deja m-am saturat de repetitiile de acasa...voi cand aveti serbari....sa puneti poze,da?
hai pupicei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns polux spune:

Ioana multumesc de intrebare...dar din pacate pentru mine sarbatorile aici sunt inca cele mai dureroase momente din an. Noroc cu shoppingul (pe care el il urasc, dar copiii mei alias sotul si Adela il iubesc) ca au ceva reduceri de pe 26 pana pe 2 ianuarie...asa ca ne plimbam, cascam ochii, mancam la "sterorant" alias restaurant de cateva ori (nu de Craciun, atunci suntem acasa). Ne mai intalnim cu prietenii...dar acestia s-au americanizat prea mult pentru gustul nostru. De exemplu ei fac chef pe 24 decembrie...noi inca pastram traditia de acasa...si Craciunul il sarbatorim pe 25. Inca ajunul e ajun si nu sarbatoare.
Scuze ca m-am intins dar de obicei de Craciun ma intristez tare mult...caci la mine Craciun insemna familie...si acum tot asa este, familia mea eu, sotul si copilul...dar e cam greu caci am crescut intr-o familie mare si...
okay, gata cu smiorcaitul...
Va pup, si astept poze de la serbarile scoalare si cu cadourile de la mos.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neata doamnelor
a venit vijelia si la noi... bineinteles cu vant deocamdata - cica de dupa-amiaza incepe ninsoarea. noi avem azi serbare cu Patrick si maine cu Eva.. sper din suflet sa nu fie polei, ca de nins poate ninge

Liliana, imi pare rau ca esti trista. bine ca sunteti voi trei impreuna.

Ioana, Robi, hihihi, cam da. mai trebuie si pentru altii

Mani spor la scoala! lasa ca e bine si acum!

o zi frumoasa va doresc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Ba eu fac curatenie generala, pentru fac rar..ultima a fost la mutare deci acum 1.5 ani ..si pentru ca la mine este mult mai mult praf comparativ cu la voi..In plus neavand spatii de depozitare la mine mereu este dezordine...Noroc ca nu am facut singura...azi vine a treia oara femeia..
si eu mai am de cumparat cadouri ..exact ce urasc pe vremea sta si nebunia eu sa caud cadouri...eu am luat pentru tata, copil, invatatoare, socrii, cunati, nepoti , prieteni..
Liliana ..eu mereu ti-am spus..stai acolo ca-i tare bine
Monicuke ce se mai aude pe la institut??


acum 10 min am avut un soc....NINGE!!!!!!!!!

Mergi la inceput