Fluturasi dragalasi de mar-apr 2011 (29)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

ailed ai dormit rau? de ce vrei atata cafea?

djlaura si vrei s-o lasi la mama ta pana cand? mai bine o dai la gradi si este mereu langa voi. asa la distanta....

fetelor, voi chiar sunteti curajoase...eu n-as putea sa ma dezlipesc de Anastasia, nu as putea s-o las undeva si s-o vad o data la nu stiu cat timp. cred ca nici n-as dormi bine

este o ceata la noi de abia te vezi. si un frig.
noi am papat, am baut si un ceai cu biscuiti si acum vreau sa spal niste vase.

miki multa sanatate Andrei. cel mai nasol este ca nu are voie afara, cred ca nu mai are stare in casa, draguta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Buna dimi!

ce bine se doarme dupa o zi afara la plimbari prin centru si eu si piscoata ne-am trezit la 7.15 deci ma face sa cred ca trebuie sa o scot mai des in centru, ca si luni acnd am fost pe Oxford street tot asa bine a dormit dimineata de dupa pana la aproape 8

Ailed, ti-am facut o galetusa de cafea, " a bucket" tradus de Sophia "baca" are ea intr-o carticica numere si obiecte si la numarul sapte are 7 galetuse si le zice baca da ce party facusi azi noapte draga mea de iti trebuie atata cafea?

Roxy, mucioaso ma si intrebam cum de va plimbati voi atata prin frig si ploaie si la orice ora si nu s-a prins nici un muc de voi va faceti imunitate si e cel mai bine, de asta o scot si eu pe Sophia pe orice vreme, ieri de exemplu a fost un vant de ne zbura cu totul, ma impingea vantul de la spate cu tot cu carut in unele locuri si nu-s tocmai mititica , vorba aia

Mada, cum e Catalina? sper ca a trecut cucuiul cat de mare e patul de zici ca ai mutat-o ? eu inca nu am mutat-o din patut, inca e intreg patutul, oricum se desface, e de ala de se face pat junior cand ii dau lateralele jos, dar nu o fac inca pentru ca ar dormi numai pe jos la cat se foieste, o mai las vreo 2 luni , poate dupa ce revenim de la mama in noul an, sa vedem... as vrea sa scot si aptul mare din camera ei sa ii fac camera ei si sa mut patul ei de unde este si sa ii fac mai mult spatiu de carti si joaca

Somleac a trecut spatele fara sare, am facut un dus lung si fierbinte aseara si vad ca azi e mai bine ori poate tot de la plimbarile prin centru mi se trage ?

Cami, precum ziceai, fiecare copil e unic, si da Sophia iubeste cartile si sta la citit si cate o ora, dar sa ii citesti ce povesti ii plac si pe engleza de cum dau sa ii citesc in romana nu mai sta, apuc sa ii citesc 2 pagini si apoi imi inchide cartea ...si mai si coloreaza, adica mazgaleste, nu ca ar face ea ceva contur, nici vorba de asa ceva la varsta asta, dar imi fura toate creioanele din mana mea , le vrea ea, crede ca ale mele-s mai frumoasa si o apuca de tras dungi ep podele, mese, pereti si ma supar ca eu tot o chem sa se deseneze pe hartii si ea fuga la podele si frec de imi iese pe ochi dupa ca asa le mazgaleste apasat si cu forta ca trebuie sa frec cu solutii de pe la bucatarie

Yvyana ma bucur de vestile bune de la dr tu nasti la inceputul lunii iulie si mai stiu ei o fata de aici de la noi care e gravi si naste undeva spre sfarsitul lunii iulie

Ma duc sa pun la spalat o masina si apoi sa pun la loc o masia de hainute de ale piscoatei de le-am spalat aseara si s-au uscat peste noapte, sper ca nu-s prea incretite din uscator

O zi frumoasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

strumphitza asa, sa o scoti pe piscoata pe orice vreme ca devine mai rezistenta.
eu sper sa nu racesc. ca am doar nasul infundat, muci vad ca nu mai am. am luat 5 granule de Alium cepa CH 7, sa vedem ce efect au si mi-am pus si masca sa nu-i suflu in nas buburuzei. asa am facut si cand era ea bebe mic si n-a avut nimic, n-a luat de la mine. nu este ea asa strangareata

stiu de unde este asta...zilele trecute cand am gatit si prajit am lasat geamurile deschise larg la balcon la bucatarie si eu am stat in bucatarie era frigg, batea si vantul putin, cu aerisirea aia se face curent...m-am gandit pe moment ca poate o sa am ceva dar nu am facut nimic imi mai lacrimau si ochii aseara. deci este clar, eu cand stau in curent aia patesc...urechi infundate, ochi lacrimand si nas infundat. bag ceaiuri si ma dreg si diseara cu fetele in oras

sra piscoata sa-i citesti si o ora? Anastasia sta 3 minute apoi imi ia cartea, o rasfoieste..de desenat deseneaza si ea toata ziua, asa ii place.
cine mai este gravi de la noi? hai zi-ne

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Roxy, Strumph, Andra a facut show azi noapte, maraielei, ma striga in somn, off daca as fi avut cum sa o culc singura intr-o camera...sa nu aud toate comentariile ei noaptea...
Strumph, cine e fata aia? Dj Laura, hai ca are grija Doamne-Doamne!, Dar zic si eu, sotul tau nu-si poate gasi intr-un local normal sa-i mai pice si lui una alta..
cami iubita!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Mi-am mai facut o cafeluta si am pus la spalat, dar rufusoarele Sophiei pe care le-am spalat ca le-a murdarit de kk aseara si alte cateva nu erau uscate inca, le-am mai pus juma de ora, dupa ce termin cu forumul si cafeluta ma duc si le pun la loc si apoi iesim afara am papat niste branza afumata, ceddar englezesc bun, homemade de ieri de la tagul de Craciun l-am luat, bun rau...da scump, la fel de rau pe 150gr am dat 4.5 lire da bunnnnn

sophia se uita la niste desene de pe dvd si il arata pe Kipper , un catel, personajul princpial, cum se bucura de zapada cand se trezeste si se uita pe geam, isi pune fular si iese la o blgareala cu prietenii lui superbe desenele astea... daca va uitati pe youtube poate le gasiti, asa se cheama Kipper, piscoata a primit dvd ul anul asta de ziua ei si de atunci e innebunita cu catelul asta, i-a mai luat un alt dvd Nick de pe amazon, nu prea e asa incantata de el cum e de asta, pentru ca e nou, tot ce e nou , nu e de foarte mare interes la inceput, pana prinde gustul cum spuneam, mi-a facut pofta de zapada Kipper asta abia astept sa ajung in ro la mama, sper sa ninga, deja mi-am pus pe lista sa ii cumpar piscoatei costum de ski de ala gros si caciulita de lana ca sa putem iesi afara la bulgareala, ca e loc destul acolo la mama in fata casei, locul de sanius al copilariei mele

Ailed, sa stii ca tare te inteleg cu camera separata,e u nu as putea sa dorm in aceeasi camera cu sophia pentru ca ea se foieste , se invarte, maraie, mormaie... si eu cum dorm ca iepurele, imediat as auzi-o si nema somn deja ma gandesc cu jale la cele 2 sapt in deplasare in ro cand o sa doarma in aceeasi camera cu noi ii iese vreun dinte poate?

Roxy, deci la corent ti se trage pa nu ai cum sa ii dai si Anastasiei ca nu e viral, deci lasa masca jos, nu te mai ascunde, ca te stiu ...cat despre decoratiuni, anul asta a de gad sa arunc decoratiunile vechi, sa pastrez numai instalatia de luminite, si restul sa cumpar nou intr-o noua culoare, ca 2 ani mi-a iesit pe ochi "purple"

Nu pot sa va zic cine e ca nu am aprobare, o sa va zica ea cand si daca o sa vrea oricum, zic sa ne bucuram

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

strumphitza ok, daca nu poti sa ne zici nu-i nimic.
ne bucuram pentru ea si-i dorim sarcina usoara. si o asteptam sa ne dea vestea
asa am zis si eu, ca nu-i viral, este de la curent si frig. dar tot mi-e frica si de aia stau cu masca. exact acelasi lucru l-a patit si mama, acum cateva zile a prajit peste (miercuri parca) si la fel a stat cu geamurile deschise. si a fost si tare frig la noi. si ieri deja avea muci si nasul infundat. dar azi a zis ca era mai bine si ea. deci amandoua am patit-o.

Anastasia este asa dulce, ma pune sa-i prind clamutele in par, ii place sa se oglindeasca cu ele in par apoi le da jos si iar vine sa i le prind i-a mai crescut parul dar tot nu-i pot prinde bine, mai trebuie sa creasca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Buna ziua dragele mele!!!
Ma bucur tare mult ca am apucat sa intru ca imi este un dor nebun de voi toate...mai exact de scris si citit forumul pe indelete. Nu am reusit sa citesc mai nimic si nici nu ma incumet ca am ramas foarte mult in urma. Nu am mai intrat de 3 sapt...timp in care am avut musafiri pe fratele lui Laur si a lui sotie. Cu tristete in suflet va spun ca nu mai merg la munca si l-am retras pe Duracell de la gradi. Din 5 zile pe sapt la gradinita mergea doar 2 ca celelalte 3 zile statea acasa ca lua raceala/gripa mereu si clar trebuia sa plec si eu mereu de la munca. Si am zis ca cel mai bine mai raman o perioada cu el acasa dar, ca si Dorina simt ca o iau razna cateodata. Inainte parca se juca mai mult singurel...isi gasea activitati...acum sta numai dupa fusta mea oriunde mergem si este un mamos si jumatate. Aseara am fost la cumparaturi si pe drum spre casa am realizat ca am uitat sa iau ceva si m-am oprit la un magazin iar Duarcell a ramas cu tati in masina maxim 15 min. Cand m-am intors era sotul un pachet de nervi ca Edu a plans toata perioada asta si ma striga. Acum se joaca singurel in coltul lui ca aseara i-am cumparat o gramada de jucarii ca sa-l mai atraga si sa ma mai lase si pe mine putin sa respir....si canta acum la o oraga de ma doare capu dar, nu ma plang.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Deci, cum spuneam sunt iarasi casnica si promit ca am sa intru iarasi la fel de des ca si inainte...binenteles,atat timp cat ma lasa si nazdravanul meu ca de exemplu acum si-a luat mingea si ma trage de haine sa merg cu el sa ma joc. Deci, ma scuzati acum dar merg sa-mi fac incalzirea cu fii-miu ...scoate untul din mine ,nu alta si el nu oboseste niciodata. Abia astept sa mai creasca si sa-l inscriem la un sport ca ne-a zapacit cu mingiile...nu se mai satura de ele si nu va spun cate ne-a spart prin casa si ca avem peste 20 de mingii .
Va puuuup pe toate !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

la noi este o ceata....oare sa iesim afara? vad ca nu se mai ridica. am zis ca se ridica ceata si iese soarele dar vad ca nimic.

ally imi pare rau de situatie. asa mamos s-a facut Edy? ca parca nu era, nu? poate faptul ca l-ai dat la gradi l-a facut mai mamos acum si vrea numai cu tine. intr-un fel este bine ca stai cu el acasa dar pe de alta parte este nasol ca nu mai lucrezi. si este mai bine asa decat sa fie numai racit. mai mult te chinuiai cu el, cu serviciul...
un de la noi.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Eu ma duc sa ma intalnesc cu mos craciun pentru fete, ca tb sa o rezolv pana intra Maria in vacanta :), ea crede inca :)
Am vazut o masinutza pentru Andra care sta pe ea si merge cu picioarele pe langa, ( noi inca nu avem asa ceva ) cu Mickey si Minnie :)
ma jucam eu cu ea....si gelarti oentru Maria si tb s amai gasesc un plus cu Winnie:)
Si ceva hainute...:)
Eu si iubi om vedea, sa fim sanatatosi si apropo va ofer cu intarziere sampanie si praji ca ieri am facut 19 ani de cand suntem impreuna ( neoficial/)

Mergi la inceput