Delfinasi jucausi de iulie-august (95)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Iuliana, n-aveai somn?
Ooo am patit-o si eu sa nu ii pot culca, e tare enervant :) cum e tudor?
Aseara am dormit cu mara, dupa 11 luni

Bianca, cum faci cartofii la cuptor?
Cris, vladut a fost mereu un cuminte, bravo!
Otilia, mara la fel umbla, cu mainile in buzunar

Cadouri am luat asa : cd-uri cu muzica (clasica), carti, seturi yves rocher, cravata, bluze, esarfa. Mai fac un calendar de birou cu pozele copiilor pt o soacra. O cana personalizata pt alta soacra, o cana de ceai mai deosebita, rama foto, maanusi, papuci de casa. Nu mai stiu, cam atat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Am uitat sa las cafeaua si sa te felicit, Adriana!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Adriana, ce ma bucur pt rezultatele bune!!!
Alice, ce mos harnic esti!! Mie mi-e groaza sa ma gandesc la cadouri, sa nu mai zic de umblat dupa ele!!

Paula, mamica lui Raul Ionut, nascut la 24.07.2010 si 7+
Am implinit doi anisori!!!

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Paula, mi-am facut o lista cu pers pt care trebuie sa iau cadouri, apoi am stabilit un buget (30 lei/pers), si le-am luat asa pe parcurs. Mai am de cumparat una alta, dar vreau sa le iau zilele astea sa nu ma aglomerez atunci aproape de craciun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Citat:
citat din mesajul lui baby78

Otilia la multi ani pentru Ana!!!!!! Sa fie sanatoasa si sa aiba parte de tot binele din lumeeeee
Iuliana mami fericita de nazdravan Tudor si Mara


Sper ca ai dormit bine!
Nu stiam de ce ii urezi Anei de pe acum. Noi am fost "la o petrecere de-a Anei", una din multele din programul ei. A fost petrecere cu familia la grupul de cercetasi si a primt prima ei esarfa de cercetas.

Adriana, ma bucur!

Corina, tu parca intrebai de un tort pentru copii. Fetelor mele le place cheesecake cu portocale, fructe de padure, capsuni.

Mami de Ana Maria(18.12.2004), Elisa Andreea (09.12.2008) si Iulia Alexandra (14.08.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rubia spune:

Salutare fetili!
De cand n-am mai citit pe aici,am vazut ca ati reinceput activitatea pe aici.
Iuliana, adriana,alice sanatate multa la copii.
Paula sarcina usoara!
Palomina felicitari pt fetita!

Alice ,mamico,ce te-ai organizat cu cadourile.Eu inca nu m-am gandit dar sa stii ca o sa-ti fur cateva idei.

mycya sa stii ca si fii-mea se face tot mai capoasa,dar asa sunt copii...


eu sunt in continuare in cautare de job , greu se gaseste ceva...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coteasca spune:

hello mamici!
am reusit si eu sa am un moment de respiro.
paula ma bucur ca esti bine, din pacate tatal meu nu se simte bine deloc, e internat la oncologie si luni va incepe radioterapia.
adriana, ce bine ca ti-au iesit analizele bune, ma bucur pt tine si sa fiti sanatosi in continuare!
Otiliati-am trimis pm
diseara tre sa fac musai rost de un tortulet si tot caut ba retete, ba cofetarii, dar cred ca pana la urma cumpar un tortulet de la fibrio!
va puuup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ochidut spune:

Alice, ce organizata esti. Bravo!

Adriana, ma bucur!!!

Otilia, si Larisa merge tot singura. Rareori cand poate se sperie ea de ceva vrea sa imi dea mana. In rest nici cand trecem strada nu vrea sa imi dea mana, mi-a zis ca stie ea singura, ca e fetita mare. Ii pun mana pe umeri cand traversam, dar incet sa nu o simta ca altfel o da deoparte sau o apuc si o tin de mana mai sus

de Larisa Ioana 24.06.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaBuc spune:

asa, am fost si la medic. E de bine, in sensul ca am scapat 6 luni de tratamente si alte testari. Peste 6 luni repet pap+colposcopie+genomizare HPV. Vestea rea e ca 5 ani de acu' incolo o sa tot fac pap la fiecare 6 luni si colpo+genoimizare la fiecare an. Cel mai rau mi-a picat vestea ca nu voi putea ever sa imi pun sterilet pentru ca am colul asta predispus la infectie HVP. Nici anticonceptionale nu am voie, prezervativul nu il suport (cred ca am o alergie la latex), deci ce ma fac? Medicul mi-a propus legarea trompelor dar mi se pare asa de radicala masura... uf! nu stiu zau ce sa fac


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Adriana, eu zic sa te bucuri de vestile bune si in timp sa te hotarasti ce metoda ti se potriveste.
Ti-a spus medicul cum se gandeste sa lege trompele? Gasisem mai demult doua metode ne-chirurgicale Essure si inca una, nu-mi aduc aminte numele.

Mami de Ana Maria(18.12.2004), Elisa Andreea (09.12.2008) si Iulia Alexandra (14.08.2010)

Mergi la inceput