Ce face un machiaj ...

Ce face un machiaj ... | Autor: desprecopii

Link direct la acest mesaj

Priviti si dati cu parerea, ce e mai bine?
Frumusetea naturala sau cea machiata?
http://englishrussia.com/2012/11/12/professional-make-up-before-and-after/#more-113703


Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Intrebarea mea e: care frumusete naturala? Ca femeile alea cu doua trei exceptii sunt foarte urate. Sunt subiectiva, stiu.
Sunt machiate in exces dar oricum scopul nu a fost sa le faca mai frumoase ci sa fie o transformare dramatica asa ca e de inteles, insa e adevarat ca se vede de la o posta ca machiajul poate schimba si corecta mult. Ramane sa iti stabilesti niste limite ca sa nu arati ca un clovn.

www.obiectiverealiste.blogspot.com" target="_blank">Obiective Realiste
Androix Bijoux

Niste copii si toti copiii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Machiaj si photoshop :). Ma indoiesc ca privite de aproape arata la fel de prefecte, chiar si machiate. Oricum, interesant daca esti domn si agati o domnita in disco aratand ca in poza din dreapta si dimineata cand te trezesti langa ea arata ca in poza din stanga


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rall spune:

Citat:
citat din mesajul lui Androix

Intrebarea mea e: care frumusete naturala? Ca femeile alea cu doua trei exceptii sunt foarte urate.


Hm, mie chiar mi s-au parut toate simpatice. Chiar ma gandeam "pai bine, daca incepi cu ceva frumos normal ca nu e mult de corectat"

Si cred ca barbatii sunt deja obisnuiti cu femeile machiate ca sa stie cum arata si demachiate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelei_19 spune:

Pentru mine clar frumusetea "nenaturala". Insa faptul ca se poate corecta atat de mult cu machiaj si ca din orice rata urata poti face o lebada, ma bucura mult. In definitiv sta la latitudinea fiecareia dintre noi sa aratam bine sau nu. Eu nu prea consum mult timp in fata oglinzii, dar zau ca dupa asemenea poze imi jur ca incepand de maine...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jenn spune:

Eu as zice nici una nici alta-mai degraba de gulden middenweg,undeva intre.Vad zilnic destule femei machiate ca cele din dreapta la 8 dimineata si ma intreb,cum s-or machia de seara?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Eu cred ca-i arta sa poti sa corectezi prin machiaj in asa nare masura.La multe dintre ele parca le schimba forma fetei ,machiajul.
Imi place cum a faedat-o pe blonda cu rochie alba dantela si cu parul strins in varianta dupa.
Arata foarte luminos.
Ei asta mi-ar place sa stiu unde pun ,ce nuanta etc.
Probabil iti trebuie si simt artistic ,nu prea cred ca brusc te poti farda ca pe revista.
Cred ca sint fardate mult in zona ochilor ca sa atraga atentia pe ceva .
Mi-a placut!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giulia81 spune:

optez pt nenatural
mi-as dori sa stiu si eu trucurile in arta machiajului prin care poti estompa defectele si scoate la lumina punctele forte...
totusi, aceste poze mi se par photoshopate


"Un om are dreptul sa se uite in jos la altul, doar atunci cand ar trebui sa-l ajute sa se ridice."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali spune:

Na ca m-am molipsit de la subiectele astea de pe forum.Am cautat pe net si am dat si de carti si am gasit o explicatie pe un blog al unei makeup artist in care explica cum se face machiajul fetei( conturul fetei)www.ancabuzeamakeup.ro/2011/10/how-to-shading-highlighting-contouring-update.html" target="_blank">http://www.ancabuzeamakeup.ro/2011/10/how-to-shading-highlighting-contouring-update.html

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladyJ spune:

Cred ca fetele au toate lentile de contact. Poti intensifica privirea prin machiaj, insa nu poti da culorii irisului intensitate de cateva nuante

Votez pentru machiaj.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda141 spune:

Sunt ajustate si in photosop. Sunt ferm convinsa ca asa e. Intr-adevar, machiajul schimba f. mult, dar in pozele astea nu e numai machiajul.

Mergi la inceput