Sampon nuantator

Sampon nuantator | Autor: ramiris

Link direct la acest mesaj

Doamnelor,
As vrea sa gasesc o solutie de compromis ca sa raresc vopsitul. Acum ma vopsesc la 5-6 saptamani, vopseaua e aproape de culoarea mea naturala (saten inchis) insa sunt nevoita sa fac lucrul asta destul de des din cauza firelor albe care se vad, zic eu deranjant in crestet si la tample.
Nu e o solutie sa deschid culoarea parului pentur ca atunci n-as mai avea problema fielor albe vizibile insa s-ar vedea radacinile inchise la culoare.
M-am gandit ca poate exista un nuantator care sa prinda pe firele albe atat cat sa-mi permita sa ma vopsesc ceva mai rar.

Stie cineva un produs care sa functioneze?

Multumesc mult!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CorinaDani spune:

stiu ca exista un fel de corector, cu vopsea/nuantator si o periuta, iti dai doar pe radacinile vizibile. parca la oriflame sau avon am vazut asa ceva, cu siguranta exista un produs similar si la alte marci de produse cosmetice.
din cate stiu eu, nuantatorul nu prinde grozav de bine pe firele albe si se duce mult mai rapid la spalat.
o varianta de compromis ar fi sa folosesti henna, vopseaua fara amoniac sau vopsea cu cat mai multe ingrediente naturale (in sensiblu gasesti gama apivita, dar costa aprox 60 lei)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramiris spune:

Citat:
citat din mesajul lui CorinaDani

stiu ca exista un fel de corector, cu vopsea/nuantator si o periuta, iti dai doar pe radacinile vizibile. parca la oriflame sau avon am vazut asa ceva, cu siguranta exista un produs similar si la alte marci de produse cosmetice.
din cate stiu eu, nuantatorul nu prinde grozav de bine pe firele albe si se duce mult mai rapid la spalat.
o varianta de compromis ar fi sa folosesti henna, vopseaua fara amoniac sau vopsea cu cat mai multe ingrediente naturale (in sensiblu gasesti gama apivita, dar costa aprox 60 lei)

Corina - mamica printesei Lori ( 25.06.2007 )

"Oamenii eficienti sunt cei mai mari lenesi, dar sunt niste lenesi inteligenti" (David Dunham)


De henna am citit insa din cate inteleg pe parul colorat cu henna nu mai prinde alt culoare. Si la henna nu sunt multe optiuni, ma indoiesc ca o sa gasesec ceva foarte apropiat de castaniul meu inchis.

O sa ma uit la oriflame / avon sa vad despre ce produs spui ca sa stiu ce sa caut.
Si la vopseaua de care spui de la Sensiblu sa vad ce gama de culori au. Dar asta nu-mi rareste vopsitul, imi da doar o alternativa mai sanatoasa, nu?

Mergi la inceput