Machiajul mineral

Machiajul mineral | Autor: puisorul

Link direct la acest mesaj

Ati folosit sau folositi? Sunteti multumite de el? De unde cumparati produse?

A fost un subiect mai vechi pe care l-am citit dar poate au aparut intre timp lucruri noi. Toata lumea cumpara atunci de pe Everyday Minerals. Sunt si alte surse mai bune sau mai ieftine?

Mi-a placut ce am citit pana acum despre produsele de machiaj minerale si le-as incerca. Mi-ar trebui si pensule si blush si fond de ten si pudra si farduri de ochi si....Deci nu e neglijabila investitia si m-ar ajuta mult parerile voastre.

O zi frumoasa

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Aveau niste farduri minerale la FM Cosmetics cand eram eu distribuitor activ si banuiesc ca nu le-au scos sau ca si-au largit gama intre timp. Nu mai sunt distribuitor ca numai de asta n-am timp acum, imi mai iau cand si cand cate ceva pt mine dar fff rar.

19+
http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=4886&n=LECTII-PIAN-CHITARA-CANTO
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.2, Aspenter 1 la 3 zile, Elevit 1 la 2 zile, Euthyrox 100, Medyn 1 la 2 zile, Magne B6, Vit C si Utrogestan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Eu folosesc si acum de la EM, sunt f bune si au de toate. Preturile sunt si ele f decente.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Puneti si niste link-uri va rog!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Asta e site-ul de la EM http://www.everydayminerals.com . Acum chiar au o oferta cu setul de pensule.

Am vorbit aseara si cu o prietena dermatolog si mi-a confirmat ca fardurile minerale sunt cele mai bune pt ten.

Carolinah, ce crezi ca ar trebui sa imi comand pt inceput? Ma refer la pensule. La fardurile de ochi corespund culorile cu cele de pe site? Ma gandeam sa imi comand mostre pt fondul de ten si pudra sa vad ce mi se potriveste si apoi sa comand full sizes.

Emilia, o sa caut sa vad ce gasesc si despre ei pe net.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Eu am niste produse de la PureTouch Minerals (recomandate de o fata draga e pe DC) si sunt foarte incantata. Fondul de ten, desi este pudra, e o minunatie cum se aseaza pe fatza.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Laura, Puretouch sunt din Romania, nu? Cum ti-ai ales nuanta potrivita tenului tau?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Am cumparat farduri si 2 perii e aplicare de la ei si mi-au trimis pliculete cu monstre de fond de ten de diferite culori.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Citat:
citat din mesajul lui puisorul


linah, ce crezi ca ar trebui sa imi comand pt inceput? Ma refer la pensule. La fardurile de ochi corespund culorile cu cele de pe site? Ma gandeam sa imi comand mostre pt fondul de ten si pudra sa vad ce mi se potriveste si apoi sa comand full sizes.



O las pe Rall sa te sfatuiasca, pt ca se pricepe mai bine Eu am un kabuki mic de pus in geanta (o folosesc pt improspatarea machiajului si o spal f des), un kabuki angled pt pudra=fond de ten, un oval concealer brush si pe care o folosesc la fardurile de ochi si inca una care nu apare acolo pt blush. Pt blush o poti folosi si pe cea numita dome blush brush.

Culorile de ochi, ca si cele pt pudre si blush-uri, corespund imaginii.

Eu spal periile de machiaj cam 1 data pe saptamana daca le folosesc zilnic. Le spal in general cu sampon, din cand in cand insa si cu solutia de spalat pe fata pt ten acneic (a sotului) ca sa se mai dezinfecteze.

Editez sa spun ca la EM e intotdeauna interesant sa va uitati si la categoria "Specials" inainte de a da comanda, pt ca acolo au promotiile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Mi-am comandat deocamdata mostre si o pensula pe un site romanesc( detalii pe PM sa nu fac reclama). Abia astept sa le incerc.

Mersi Caro de ajutor. Oare de Craciun vor avea promotii mai generoase cei de pe EM? Mi-as comanda mai multe pensule.

Mergi la inceput