Fluturasi dragalasi de mar-apr 2011 (27)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

laura nu o mai culca tarziu la pranz
si isi va schimba programul singura
asa facea si antonia
si acum la 8-9 e in pat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

delia daaaaaaaaaa
mi-as dori sa le duc la disney paris
da sa creasca ceva mai mari
sa inteleaga si [petra unde mergem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

pana una alta chiar inca nu m-am hotarat unde sa mergem in martie
da stiu sigurrrrrr ca vreau sa mergem undeva
cred ca ma voi hotara totusi prin februarie
sa vad si cum va fi iarna asta
cata zapada e
ca tre sa mergem cu masina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns djlaura01 spune:

cami_antonia la pranz dormim la 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

da laura asa dormea si antonia
de la 2 la 4 sau 5
pai daca se scoala atat de tarziu normal sa stea pana asa tarziu in noapte

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

Laura eu nu pot sa dau cu pietre nici prea multe sfaturi sa iti dau pt ca ai mei copii cel mai tarziu la 22.30 s au culcat. Dar cami ti a scris ff bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Buna fetele!

Madutza, La Multi Ani!!!

Anda, f tare cresa voastra. La Noi nu sunt crese particulare, doar una, de stat. Trebuie sa ma mai interesez pe acolo cum stau lucrurile.

Cami, e frumos la Disney. Noi am fost la Paris inainte de nunta. Pt mine a fost de vis sejurul. Fratele meu a fost cu fetita cand avea 12 ani. Mi-au zis ca la Disney a fost asa de uimita ca nici nu mai vorbea. E superb. Dar ai dreptate, sa fie mai mari, ca sa inteleaga ceva si sa si tina minte.

Si Luca adoarme mai greu, dar cel tarziu la 22 merge la nani. Se mai foieste el ceva pana il ia somnul. Nu stiu de ce si-a stricat programul de seara, ca pana acum vreo luna, la 21.30 mergea la nani si pana la 22 era adormit. Probabil pt ca nu mai sta asa mult pe afara. Acum nu mai iese decat dimineata vreo 2 ore, iar dupa-amiaza cam 30 de minute ca se intuneca si e si frig. Inainte statea afara pana la 20.30-20.45
A! Si oricum, nu doarme mai mult de 7.30 dimineata. Nici cand din diverse motive adoarme la 11.
Va pup!

Mami de muschetar Luca (12.04.2011) si printesa (18.07.2012) Ilinca Maria
Cat de mare esti Doamne si ce minuni ai facut pentru noi... iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

ce faceti fetelor?

noi am venit de afara, a fost si buni la noi si s-a jucat cu Anastasia si acum doarme, era epuizata si roscovana in obrajori cred ca si de la frigul de afara si cum am intrat la caldura...
eu m-am apucat de manichiura ca maine mergem in oras si trebuie sa ma aranjez si vreau sa-mi vopsesc si sprancenele putin.

fetele sarbatorite, ce tort bun ati dat

djlaura trebuie sa faci cumvaq s-o culci mai devreme, este foarte tarziu pentru ea sa adoarma asa. nu cred ca are legatura cu somnul de la pranz. cred ca mai degraba cu trezitul tarziu
Anastasia la 21.30 este in pat. asa am invatat-o de la inceput, mai avea si ea zile cand nu vroia sa adoarma devreme dar rar.

cami culcatul tarziu n-are legatura cu somnul de pranz, cel putin nu la noi. Anastasia doarme la pranz de la 15-15.30, se trezeste pe la 17.30-18 si la 21.30 deja striga 'nani' si adoarme imediat. bine, ca mai sunt seri cand nu se poate dezlipi de jucarii sau de noi si vrea sa mai stea, dar o aburesc eu
ce mai conteaza unde plecati, important este ca plecati undeva, o sa fie vacantaaaa

alina06 eu daca as sta la casa as lasa-o pe buburuza afara pana mai tarziu ce daca este frig si se intuneca. o ora jumate acolo tot as lasa-o. aprinzi un bec in curte, il imbraci gros si il lasi. aerul rece de seara este super, doarme mult mai bine. noua ne place.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

alina06 vezi, la iarmna daca o fi zapada sa nu dai toata zapada afara din curte, sa lasi si pentru Luca sa se joace

cami daca Antonia vrea la Paris, musai s-o duci ia vezi cum faci

bb_yasmi, madutza, strumphitza, irinuca, ailed, mary

merg sa-mi termin manichiura.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

roxy da vrea numai la parissssss
ahahaha
si mai vrea la londra la sophia ahahahahha
deci nu are gusturi urate
cat despre somn la antonia asa am reusit sa o culc la 8-9 seara
pana sa o am pe petra
dormea pana la 4-5
si apoi statea treaza cel putin 7 ore
am avut nopti cand eu picam si ea era treaza
adormea tarziu
pe la 2 noaptea cu tasu
deci noi chiar ne-am chinuit si cu acest aspect
la antonia
si cand nu am mai culcat-o deloc
la dupa 3 ani
gataaaaaaaaaaa
somnicul imediat vineeeeee
si eu mai am zile cand o culc
la amiaza
si mi se culca la 12 noaptea
ca in vremurile trecute

Mergi la inceput