Delasare feminina

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns saskia spune:

Multumesc mult de sfaturi, acu ma dau pe youtube, habar n-aveam ca sunt si d-astea. Eu acolo ma duceam doar pentru muzica.

Dulcetica cred ca ai dreptate pe undeva, ele au fost stimulative, dar pentru ele, si au cheltuit la bani, mama mama. Ori eu am devenit olandeza pe undeva, parca nu-mi mai vine sa arunc asa banii, mai ales de cand cu criza asta, ca deh, nu se stie niciodata.

Aveti cu toatele dreptate, imi trebuie si sport din nou, ca ala te face sa te simti bine. Dar si placerea aia de a ma aranja si eu cand zic aranjat nu ma refer la o tona de machiaj, ci minimal, insa si acolo ma apuca lenea, cred ca asta e cuvantul. Daca ma spal pe dinti, sunt epilata, o crema cu care oricum ma dau din cauza de clima rece si vant care usuca pielea, ce-mi mai trebuie, dar totusi nici macar olandeze nu sunt asa minimale ca mine in ultimul timp.

Sotul cica ma iubeste asa cum sunt, desi cred sincer ca i s-o fi urat si lui, ca de vreo luna prin casa eu umblu cu o pereche de blugi si o vesta matlasata peste o camasa office, in caz ca trebuie sa fac vreun skype cu vreun client si dau repede vesta jos.

Deci va zic e grav...ma gandeam de unde isi iau energia alte femei, care alearga mult mai mult ca mine si au chiar mai multi copii si mai mici si totusi nu le vezi o luna intreaga in aceleasi haine (curate si variez camasile) dar oricum.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saskia spune:

In extremis ma gandisem sa-mi vand costumele deux pieces si rochitele sarafan si alte tinute d-astea mai serioase pe un fel de ebay de aici. Insa pana si la ideea ca va trebui sa-mi iau altele, ca trebuie sa ai totusi in casa o tinuta mai de ocazie, sau nah, vestita rochita neagra ma apuca lenea, cum? Sa umblu o zi intreaga prin magazine...parca nu mai am entuziasmul ala de altadata.

Si pe net eu am o pasarica la cap nu cumpar decat pantofi de la marci consacrate si care oricum ii returnez daca nu-mi vin, desi imi stiu de-acum masurile la fix. Haine nu prea, caci m-am ars de cateva ori cand in poza arata intr-un mare fel si in realitate altcumva. Si sa faci si retur e si aia munca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Nu esti o cauza pierduta ,pentru ca esti in faza in care constientizezi.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gusta spune:

Saskia acuma sa vorbesc din spatele omului care traieste in Olanda.Am uitat e cum sa te faci frumoasa,blugi sunt primii si cei mai buni.Am avut o tentativa sa redevin mai feminina si ce crezi ca s-a intamplat am aruncat diferite lucruri in ideea ca trebuie sa mai imbrac si cate o fusta si de unde am ajuns sa cumpar altele la noi.
In schimb am vreo cateve doamne la scoala mandrei care arata super si raman muta cum pot ele la ora 8 sa aibe machiaj si tot tacamul.

Eu de cand am venit aici au uitat de tot de mine si tot sper sa ma regasesc si sa redevin aia care nici gunoiul nu il ducea fara sa fie asortata.

Deci nu vinde nimic incearca sa te ragasesti si sa nu te pierzi de tot pe drum ca e din ce in ce mai greu sa te regasesti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Bun ,deci de miine ne facem rapitoare ,sa plinga toti cu vorbe de admiratie?
Mentionez ca eu sint deja la subiectul -surplusul de kg.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladyJ spune:

Saskia, sunt doua probleme, cred eu. Una e cea de care vorbeste Andacos. Lucrezi in Olanda acum, iar Olanda nu e Romania, nici Franta nici Italia(unde femeile se imbraca foarte feminin la birou, au tocuri si sunt aranjate permanent).
Olanda cred eu ca e ca Germania, in domeniul business trebuie sa fii ultra serioasa si cat mai non sex imbracata. Un toc mai inalt e deja neserios.

Si o a doua problema este faptul ca lucrezi de acasa. Stiu multa lume care face asta, si eu mai lucrez de acasa uneori (am avut o perioada in care am lucrat doar de acasa).
Oricat ai fi de cocheta, acasa e acasa si cu siguranta nu ai chef sa te dichisesti dimineata si sa te pui in fata PC ului .
E aiurea sa te aranjezi jumatate de ora daca nu ai de mers nicaieri. E ca si cum te-ai imbraca frumos si te-ai pune la tv pe canapea.

O pritena lucreaza de acasa si sta in pantalonii de la pijama si, ca si tine, isi ia o camasa in caz ca trebuie sa intre pe skype.


Tu esti obisnuita sa lucrezi in estul Europei. Schimbarea asta brusca s-ar putea sa iti dea de furca o perioada.
Incearca cel putin sa nu lucrezi de acasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gusta spune:

Am uitat sa zic blugi sunt pentru afara cum ajung in casa vreau un pantaloni mei lejeri si cei mai buni sunt cei de pijama uneori iau unii de trening .Cand mai vine cate o vecina la usa ma intreaba daca dormeam dar eu asa ma simt bine si imi doresc asa de mult sa ma schimb asa ca daca gasesti o solutie o vreau si eu .Realizez si eu ca situatia mea ma depaseste si pe mine uneori si uneori cred ca am intrat intr-o mare depresie si nu stiu cum as putea sa ies din situatia asta .Asa ca astept sfaturi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deceneus spune:

Citat:
citat din mesajul lui saskia

Ce sa fac sa nu mai fiu asa delasatoare, pe mine ma sperie...e ca si cum daca acum la 40 si un pic am ajuns asa, ce ma fac pe la 50, imi arunc doar niste jeans pe mine, un pieptanat si gata. N-am nimic impotriva stilului astuia, dar eu sunt altfel. Cum imi pot recupera vechea "eu"?

Ceva idei?

Spune-i sotului sa te ajute, sa-ti dea ceva motive de gelozie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rall spune:

Citat:
citat din mesajul lui gusta

In schimb am vreo cateve doamne la scoala mandrei care arata super si raman muta cum pot ele la ora 8 sa aibe machiaj si tot tacamul.


5 Minutes to fabulous:


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Citat:
citat din mesajul lui rall


5 Minutes to fabulous:





Are oja ca a mea!
Tre' sa-mi fac si eu unghiile cu albastru ca nu le-am mai facut demult!

Dana

Mergi la inceput