Delasare feminina

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Citat:
citat din mesajul lui ioachim






1. Tinted moisturizer cu SPF care e mai usor decat un fond de ten, hidrateaza si accentueaza putin liniile fetei.



Inteleg traducerea, dar ce corespondent are aici?Cum ii spune exact ,ca as incerca. De la ce firma recomanzi?
sosete ne-rupte ? Rid singura!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_Iulia spune:

Parca mentionase si Eleni, si eu cred ca e foarte important.

Tinuta "de casa" trebuie sa fie perfect purtabila si afara. Deci trebuie aruncate toate tricourile "de casa", toti pantalonii "de casa"...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioachim spune:


Dulcetica - nu imi vine traducerea . Intelegi tu, ca o crema hidratanta care da si putina culoare/luminozitate. Mie imi plac cele de la Neutrogena, Origins, Clinique.

A_Iulia - exact,asta incercam si eu sa spun cu hainele de casa frumoase. Mie imi plac blugii, dar pe cei pe care ii port afara, ii port si in casa. Si stau cu bluzite frumoase, sau pulovere frumoase, sau sort de blugi frumos. Haha, concluzia e ca toate sunt frumoase

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jenn spune:

Dulcetica,cred ca e BB cream-sunt multe marci care o produc acum,ai de unde alege.Eu una nu pot sta in blugi in casa,am in schimb multe seturi colorate pt asta .Nu-s lalai,nu-s vechi,culorile ma avantajeaza deci nu-i problema sa deschid usa postasului/ curierului.Am citit pe Dc mai demult o parere foarte buna -investiti in tinutele pe care le folositi cel mai des.Deci daca stai acasa-sa ai destule tinute comode,daca esti 90% la job ,in vestimentatia pt acolo si tot asa.Degeaba avem haine/accesorii scumpe in dulap daca acasa purtam sosete gaurite,pantaloni cu genunchi si tricoul decolorat din cretacic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CorinaDani spune:

nici eu nu pot sta cu blugii in casa, mi se par incomozi, scortosi, prefer tinute care sa nu ma stranga/incomodeze, mi-ajunge ca stau 9-10 ore pe zi in tinuta business, abia astept sa ajung seara acasa, sa scap de sutien si dresuri, de ex. si cum la mine in casa e mai tot timpul cald, indiferent de anotimp, purtam (eu si sotul) tinute lejere, gen pantalon scurt/trei sferturi + tricou maneca scurta, eu am si cateva rochii de casa, lejere, din bumbac cu imprimeuri dragute.
evident, nu pot iesi pe strada intr-o astfel de tinuta, insa sunt decenta daca imi suna cineva la usa. niciodata nu port hainele de strada in casa si invers. acasa mai gatesti ceva, te mai patezi de un strop de mancare sau suc, mai transpiri sau iei miros de la gatitul mancarii, e si pacat sa pui "la bataie" (prin casa) lucrurile bune, cu care mergi la munca sau la cumparaturi.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali spune:

M-ati molipsit si pe mine si azi am pus iarasi fond de ten pe fata desi stiu ca in cateva zile o sa-mi apara cosuri. Am ales ultima data si fond de ten de la Ivatherm tocmai ca sa nu-mi astupe porii si sa-mi respire tenul.Am folosit si un blush de obraz (crema) de la MAC.
Desi am mare grija seara( si dimineata) sa ma demachiez bine totusi imi apar cosuri pe fata.
Am gasit ieri la editura Teora o carte Machiajul perfect de Robert Jones.Din cautarile de pe net alte fete recomanda cartea asa ca o sa ma gandesc daca mai fac si achizitia asta.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladyJ spune:

Ali, dupa ce te demachiezi, cureti tenul cu un gel solubil in apa?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali spune:

Nu....Folosesc de aproape un an lotiune micelara.Si folosesc doua dischete , pana sunt curate...Apoi apa termala, care pe mine m-a ajutat foarte mult sa-mi reglez tenul...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladyJ spune:

Solutia micelara ar trebui sa fie suficienta pentru a curata bine porii...
Poate incerci alta metoda de curatare?


Va recomand un site cu sfaturi utile:

http://pasagera.ro/ingrijirea-tenului-mixt-rutina-zilnica.html





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andre_ea spune:

Daca tot e deschis subiectul asta, vin si eu cu o intrebare despre par:
Cum sa fac sa nu mai am o "aura" de par in jurul parului? Am vesnic fire rebele, care nu se aranjeaza in nici un fel.
Parul meu intotdeauna s-a ingrasat foarte repede. De cand am venit aici (1 an) a inceput sa se usuce spre varfuri, se rupe usor la pieptanat si nu se mai aranjeaza in nici un fel.



Andreea, mami de Tudor- 10.08.2005 si Ilinca- 09.01.2009
Nu vreau la doctor, nu stiu cum se spune "a" in franceza.

Mergi la inceput