INSEMINARE 94 - Felicitari Betty200

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns betty200 spune:

Maria, te cred dar sunt si placute emotiile astea ...la Medlife ai facut beta? eu acolo am facut toate cele 10 beta, imi placea ca rezultatul venea foarte repede pe email, le spuneam sa puna analiza la urgenta (nu costa nimic in plus).

8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rucs spune:

Maria, bafta, sa ai beta mare.
Bety, stiu ca sunt stresanta dar poate ma ajuti si pe mine. Tu aveai dureri la ovulatie ? Ca pe mine ma doare de aseara de la ora 20 si inca mai simt prezenta ovarului drept, asa ca o apasare. eu incerc sa-mi dau seama daca am ovulat sau nu, ca la monitorizare chiar n-am cum sa ajung. O sa-mi fac un progesteron in ziua 7 DPO dar pana atunci...... durereile astea, coroborate cu testul de ovulatie pozitiv , ar putea garanta o ovulatie ? sa stiu daca-mi fac sperante. Am avut test de ovulatie pozitiv in ziua 10 si durere in ziua 11, seara. De prestat , am prestat in ziua 11 , seara. Pot spera, avand in vedere varsta mea draguta ? :))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaBcf spune:

Bety am facut Beta la synevo


Sarcina oprita din evolutie noiembrie 2011- 5 saptamani, iulie 2012 - 6 saptamani.Mutatia PAI 1 - homozigot. Mutatia MTHFR C 677T- heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaBcf spune:

Am sunat acum la synevo: sa revin dupa ora 15.

Sarcina oprita din evolutie noiembrie 2011- 5 saptamani, iulie 2012 - 6 saptamani.Mutatia PAI 1 - homozigot. Mutatia MTHFR C 677T- heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty200 spune:

Maria, e bine si acolo si ei dau rapid rezultatele

Rucs, am avut si eu dureri la ovulatie in luna in care am ramas dar parca mai mult asa ca o balonare urata, daca ai avut test pozitiv in 10 ai ovulat cel mai probabil in 11 dar se poate si in 10, daca v-ati iubarit in 11 seara tot nu-i prea tarziu ca ovulul traieste 12-24 ore si exista sanse sa-l fi prins, dar mai probbail ca ovulatia a ost in 11 si atunci e si mai probail sa-l fi prins. Tu ai facut teste si inainte de cel pozitiv din 10? sper ca da ca daca nu n-ai de unde stii ca cel din 10 e primul pozitiv, de asemenea dupa 10 ai mai facut test de ovulatie? testele de ovulatie se fac ideal si inainte cu cateva zile de ovulatie si dupa pt a vedea cand incep sa se negativeze. Mie mi se pozitivau in general 2 zile dar am avut luni si cu 3-4 zile de teste de ovulatie pozitive.

8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaBcf spune:

Am sunat si mi-a spus ca Doar la 16:20 sa ma duc dupa rezultat.

Sarcina oprita din evolutie noiembrie 2011- 5 saptamani, iulie 2012 - 6 saptamani.Mutatia PAI 1 - homozigot. Mutatia MTHFR C 677T- heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty200 spune:

Offf ce se joaca astia cu emotiile noastre ...

8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaBcf spune:

Fetelor BetaHcg :69,8.partea proasta am o scurgere maronie( ffff putin) . Am vorbit cu Dr Surcel : progesteron , acid folic , Aspenter si Clexane 0,2 mg din aceasta seara.

Sarcina oprita din evolutie noiembrie 2011- 5 saptamani, iulie 2012 - 6 saptamani.Mutatia PAI 1 - homozigot. Mutatia MTHFR C 677T- heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabyv spune:

Maria felicitari!!! si sarcina usoara!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andra_C spune:

Felicitari, Maria! Ce veste buna in prag de sarbatori!

Mergi la inceput