revenirea mamei la munca insarcinata din nou!!

revenirea mamei la munca insarcinata din nou!! | Autor: kmy_black

Link direct la acest mesaj

buna ziua!!
as dori si eu o informatie in legatura cu legislatia in vigoare in privinta mamelor care se intorc la serv dupa perioada de 2 ani de crestere a copilului, precizez ca mama la momentul intoarcerei ar fi insarcinata din nou , cu aproximatie, in 5 luni!
exista riscul ca dupa prima luna( care am inteles k este obligat angajatul sa te primeasca) sa i se desfaca contractul de munca?
i-ar fi de vreun ajutor un medical dupa aceasta luna pana la intrarea de drept in prenatal?
va multumesc!

kmy, de IUSTIN-GABRIEL 8.04.2011
bobocelul mameifetele mele de suflet
Invinge durerea,razi cat se poate,caci tot la zi ajunge si cea mai lunga noapte!!!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Se poate desface CM desigur in anumite conditii. Nu poate sa a concediu medical din luna 5 pana naste.

www.facebook.com/marius.pernes.3" target="_blank">Destinul meu este de a fi "noi" pentru totdeauna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kmy_black spune:

Citat:
citat din mesajul lui marius

Se poate desface CM desigur in anumite conditii. Nu poate sa a concediu medical din luna 5 pana naste.

www.facebook.com/marius.pernes.3" target="_blank">Destinul meu este de a fi "noi" pentru totdeauna



imi poti spune o parte din conditiile desfacerii CM in aceasta situatie?

kmy, de IUSTIN-GABRIEL 8.04.2011
bobocelul mameifetele mele de suflet
Invinge durerea,razi cat se poate,caci tot la zi ajunge si cea mai lunga noapte!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

De exemplu restructurare, necorespundere profesionala...

www.facebook.com/marius.pernes.3" target="_blank">Destinul meu este de a fi "noi" pentru totdeauna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kmy_black spune:

multumesc mult!presupun ca aceste conditii sunt valabile si pentru sefi!!!( e vb despre un sef de magazin alimentar)

kmy, de IUSTIN-GABRIEL 8.04.2011
bobocelul mameifetele mele de suflet
Invinge durerea,razi cat se poate,caci tot la zi ajunge si cea mai lunga noapte!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Legile sunt aceleasi pentru toti angajatii si toti angajatorii indiferent de functia detinuta.

www.facebook.com/marius.pernes.3" target="_blank">Destinul meu este de a fi "noi" pentru totdeauna

Mergi la inceput