Colectia de toamna-iarna 2005 (41)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Meems, ce frumos ca primiti musafiri, suna tare placut programul vostru!
Petrecere reusita maine Riannei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Meems asa este dar nu am uitat
Ce super super program , distractie placuta

Cu laptele e ok iau niste pastile super more milk plus care fac lapte nu gluma
Pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

meems, petrecere frumoasa!

io nu mai spun nimic pen'ca's grinch si ma epuizeaza repetitii, serbari, poezii, cantecele. poze. iarna. abominabil. (bine macar ca e frig si mor virusii).

am scapat de o serbare. mai am una (la andrei), dar la care participa si anais, care merge dupa gradi o ora la scoala. la repetitii.

vreau sa treaca luna asta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Noi am avut aseara serbare de Craciun la serviciul lui V, Ami n-a prea vrut in bratele mosului in schimb a plecat de la el cu cateva fire din freza lui :) . Era mosu' cam panicat ca Ami se cam tinea de pletele-i :)
Nati era printre cei mai mari copii de acolo, Silvia nu a venit decat la sfarsit pt ca a avut repetitie la cor. Azi au concert de colinde ( de fapt un fel de concurs, nu mi-e clar). Ma bucur ca a prins-o pe Silvia treaba cu corul.

De Nati nu mai stiu nici eu ce sa zic, in unele zile se lalaie cu temele dar ieri, la 5 fara 10 am intrat in oanica eu pt ca trebuia sa ne pregatim sa plecam la petrecerea de Craciun, Iar Nati nu s-a lasat pana nu si-a terminat tema, mai avea vreo 3 exercitii din culegere. . A avut destul de mult, 2 pagini din caietul tip plus 2 pagini de culegere care contineau 14 exercitii sau probleme. ai vostri tot asa mult primesc? Silvia nu avea teme asa mari.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

hello! am bifat 2 serbari + 2 bazare aferente + cheful firmei + nenumarate sedinte in ultimele zile, bonus innotat prin nameti spre toate destinatiile (cu masina e inca si mai greu decat pe jos ). am supravietuit, cred. bucatica aia care a supravietuit cred ca se bucura .
cadourile le-am comandat tot pe fuga pe net, stau cu inima stransa pana ajung. e deja al nu-stiu-catalea an in care ma jur ca de-acum le am cumparate inainte de 1 decembrie .

la scoala, am inteles ca ultima saptamana s-au focusat pe serbare si bazar - mesterisera o gramada "spiridusii mosului". Saptamana viitoare vor trage tare sa mai faca inca 2 litere si adunari/scaderi cu 4 si 5.
Lavi, ce culegere, ce probleme ??? Noi avem auxiliar, am mai cumparat eu cateva soiuri de culegeri, dar la nivelul lor sunt simple exercitii, maxim casute de completat.
Si nu, n-avem nici pe departe asa de multe teme.

asa as dormi vreo 2 zile, dar casa e vraiste si trupa vrea ski...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meems spune:

La Multi Ani, Miruna!!!
Madau, sa-ti traiasca balerina!

Noi am avut aseara petrecerea Riannei, a fost tare dragut cu fetele pictorite Sper sa incarc si pozele weekend-ul asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

Meems, La multi ani fericiti Riannei!
Ce draguta ideea petrecerii!

Am vazut ca si Ioana a sarbatorit-o pe Maria cu un atelier de creatie. Ma gandeam eu ca si pentru aniversarea lui Cristi, ar fi dragut un atelier de Craciun. Vizitat azi locul, printul a fost dezamagit. Adevarul e ca nu i se prea potriveste activitatea.
Le invidiez la maxim pe fetitele cuminti, creative si linistite ...

m-am pierdut intre FB si forum

La multi ani, Miruna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

La multi ani Rianna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

la multi ani, Miruna!
la multi ani, Rianna!

Sa fiti sanatoase si fericite si sa aveti mult succes la scoala!

Noi am avut ieri o noua distractie . Silvia a fost sa cante cu corul la primaria sectorului 4, au avut ceva concurs, au fost din toate scolile, o nebunie. S-a intors fara gentuta in care avea tel mobil, cardul meu RATB ( pe care e scris numele) si cheile de la casa. S-a intors dupa ea de 3 ori, ea sicea ca a pierdut-o intr-o intersectie, apoi s-a dus si V cu ea si a mai cautat, si in intersectie si la primarie, nimic. O noua pierdere dupa cea de asta vara cand si-au uitat ghiozdanul la MacDo Brasov. Acum avea si cheile de la casa si mobilul cu nr meu in el si cardul RATb cu numele. Am zis ca fiind numele poate afla cineva adresa si avand cheile.... Asa ca am decis sa schimbam butucul devla yala. S-a dus V, a cumparat alt butuc, 100 RON, a venit cu el acasa, nu se potrivea, clanta noastra e mai atipica ( e yala din clanta, pe ia o folosim noi frecvent). S-a decis sa ia alt mecanism de clanta pt ca ce avem noi fiind atipic nu gasesti pt ea yale. S-a enervat si a luat unai mai ieftina, alta 100 ROn, cu tot cu butuc. A montat-o, e naspa, merge prost. Am hotarat ca in ianuarie schimbam usa de tot ca si-asa e veche. Pe seara primim telefon dela primaria sect 4 ca s-a gasit gentuta Silviei cu de toate in ea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_80 spune:

La multi ani fericiti, Rianna, sa fii sanatoasa si sa le aduci parintilor numai bucurii!

Lavi - aveti ceva pe lista de cumparaturi pentru ianuarie, usa, uscator si masina de spalat vase! :) Bine c-ati gasit gentuta!

Mergi la inceput