MONTIGNAC (179)...STIL DE VIATA NU DIETA

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mel_g spune:

Aseara mi-a cazut laptop-ul jos si s-a stricat hard-ul
Aveam salvate in el o multime de retzete, din cele postate si incercate de voi , sunt foarte trista.....

Pizza a iesit foarte buna , insa mi se pare cam grea pt gusturile mele . Data viitoare voi incerca sa fac aluatuldoar din albusuri, galbenusuri si faina de naut ( dupa modelul pandispanului ).


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

ninha maseaua nu ma doare...am mers sa-mi fac dintii tocmai ca sa nu am probleme de dureri in timp cand imi e lumea mai draga..is masochista stiu ca ma duc singura la dentist

andani munca mea abea a inceput...is mai ocupata ca oricand..sper sa nu inchida astia topicu pana nu apuc sa-l schimb

mel eu asa fac mereu blatul de pizza:3 oua si faina de naut(cateodata pun si putina tarate)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ninha spune:

OOOooo, Domane ajuta, s-a culcat maimutica!!!

Am luat si eu niste hrisca si nu stiu ce sa fac cu ea.
am vazut ca are IG 40, deci fara lipide? mmmm, n-am nicio idee. voi? as vrea sa fie un desert.

Pot sa zic si meniul de azi, ca s-a dus ziua mea gastronomica
MD:kefir, apoi peste vreo ora jumate: 3 bucatele de coaja de paine cu humus, germeni de brocoli, rosii si masline. Delicios!
G: kaki
P: o pulpita superioara cu varza de bruxelles sotata (cu ghimbir, curcuma si usturoi). foarte bun!
G: o patratica de cioco 85%
C: orice fructe gasesc prin casa...

Va si
O zi faina!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mel_g spune:

Brandu, multumesc pt parola si ID.

Maaaaama Andanii, ce mult ai slabit! Esti buna de reclama: Inainte ... si ... dupa
Bravo !
Abia astept sa-mi vina sotzul acasa sa-i arat ca se poate.
In legatura cu raceala pot sa-ti spun ca la mine a durat 5 saptamani cu totul. Acum sunt bine. Daca tusesti incearca ceaiul de ceapa cu nuci , ridichie neagra cu fructoza si foi de varza stropite cu spirt si puse pe piept ( eu m-am infasurat cu folie alimentara). Antibioticul care mi-a mers a fost Ceclodyne, insa obligatoriu trebuie sa te vada un medic.

Ninha, eu nu ma pricep la hrisca, nu te pot ajuta

Somleac pot spune ca si eu ma simt extrem de rau cad mananc prajeala sau zahar sau fainoase.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

mel asa e andani cu cele 30 kg si maya cu cele 43kg is cele mai bune dovezi ca monti e bun...nici una din ele nu a tinut mereu strict strict si au mai fost abateri... andani cel putin a dat in cativa ani atatea kg..dar maya ..totul s-a petrecut intr-un an si vreo 3 luni parca


o sa incerc sa fac un nou capitol

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

capitol nou (180)



Mergi la inceput