Copilasi iubiti de Sept-Oct 2010(16)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ana_25 spune:

Buna dimineata!
I-am dat ieri varza la Maia si a fost ok
DOINA cred ca au fost delicioase snitelele! Eu nu am facut la cuptor inca.

Voi de mai fceti de mancare? M-am saturat de gatit si nu mai am idei Deocamdata am pus o gaina la fiert sa fac ciorba (cred ca o fierb pana deseara ,la cat e de batrana )

Ana si Maia Elena(24.09.2010)
Poze
Cum s-a nascut Maia -www.desprecopii.com/info.asp?id=2654" target="_blank">Articol
Bazar umanitar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cameluska spune:

Buna fetelor,

In primul rand vreau sa urez "La multi ani" tutur sarbatoritilor din ultimele zile si multa, multa sanatate .
Ah, si felicitari viitoarei mamici, sa ai o sarcina usoara .

Ce dor mi s-a facut de voi. Va citesc, dar rar apuc sa scriu, plec dimineata la 9 si ajung seara la 18-19 acasa, si imi petrec timpul cu ioana, la lucru fff mult de lucru.

Ioana are mucisori cam de o luna, a stat si cateva zile acasa (cu sotul, si s-a descurcat fff bine)ca facuse enterocolita. Ieri a avut party de Halloween la gradi, a fost imbracata in fluturas, s-a distrat pe cinste. Ii place la gradi, in unele dimineti zice ca nu vrea sa mearga dar papa la urma se cere singura sa o ducem, acolo papa fff bine (are 12.2 kg) stie cam 20 de cantecele+poezioare, ca mi le tot insira zilnic. Suntem tare fericiti ca ea se simte bine acolo.

camisv, si ioana spuns "ioana se joaca", "ioana amesteca gogoloasele", ii mai spun cum ar trebui sa vorbeasca dar nu insist prea tare deocamdata.

Andreea, cum se mai simte Elenys?
nicopic, cum e cu ganglionul? se va retrage singur? s-a umflat de la raceala?
mari, stiu ca esti fff ocupa, dar daca vei avea timp si vei dori, eu sunt de acord sa faci o poza de grup cu toti copilasii odiseei.

Va pup


Mamica fericita de Ioana Adelina [10.09.2010]

2 Ani si 1 Luna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mari-Mariuk spune:

Buna seara si de la noi.
Noi ne-am chinuit cateva nopti cu tuse urata, am fost la pediatra si nu are decat mucisori ce se aduna in gat si de aceea tuseste. Vom continua cu siropul ambroxol, dar sa nu i-l dau seara, ca din cauza asta tuseste, isi face efectul cand copilul e la orizontala si nu stie ce sa faca.
La scoala e ok, parca s-a mai linistit al meu copil problema-sper ca nu doar azi- si au inceput sa se adapteze stilului de munca...
De maine se ia vacanta o saptamana, asa ca imi voi face timp pentru poster, dar va trebui sa imi trimiteti pozele ce vreti sa apara in el. adresa de mes/mail cereti pe PM

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_25 spune:

Mari multumim! Ma pun sa fac o sedinta foto !

Ana si Maia Elena(24.09.2010)
Poze
Cum s-a nascut Maia -www.desprecopii.com/info.asp?id=2654" target="_blank">Articol
Bazar umanitar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicopic spune:

Buna seara fetelor!

Ganglionul lui Larisa s-a mai micsorat (cel putin asa pare la palpare). sa treaca de la sine; pediatra nu i-a dat niciun tratament, doar sa-l urmarim (sincer ma asteptam sa sara cu antibioticul, pe care oricum nu i l-as fi dat ); acum sunt in cautarea unui dr homeopat, s-o mai pun putin pe picioare, caci prea dese mi se par racelile astea, avand in vedere ca n-a intrat inca in colectivitate..
Cami, Larisa vorbeste tot la pers III..au ei timp sa se corecteze..
Ana, eu am incercat sa-i dau varza cruda in salata, dar n-a vrut.. felicitari pt Maia! (tot blenduita a mancat-o?)
Cameluska, ce simpatica trebuie sa fi fost Ioana la prima ei serbare abia astept sa ne vina si noua randul (abia la anul..) ati facut ceva poze?
Mari, ce bine ca intri in vacanta ne inscriem si noi pt album si iti multumim inca o data pt initiativa

Intrebare: ati reinceput vigantolul sau aveti alte alternative?



Nico, mami Larisa15/09/10

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_25 spune:

NICOPIC a papat-o tot blenduit inca nu vrea bucatele sub nici o forma

Ana si Maia Elena(24.09.2010)
Poze
Cum s-a nascut Maia -www.desprecopii.com/info.asp?id=2654" target="_blank">Articol
Bazar umanitar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cameluska spune:

nicopic, a fost o petrecere pt ei, le-au facut educatoarele poze (parintii nu au fost invitati la party) urmeaza sa ne dea si noua si apoi voi pune si pe picasa.

mari, si eu ma inscriu, imi poti trimite datele tale. Multumesc .

Mamica fericita de Ioana Adelina [10.09.2010]

2 Ani si 1 Luna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Salutare! AM zis sa va dau un semn de viata.
Maria e racita, a facut febra mare, e pe antibiotic.
La serviciu e bine, ma pregatesc sa sustin referatul saptamana viitoare. Mai am inca unul si scap de o mare grija.
Vine vacanta si copii vor sta cu sotul 2 zile-concediu si apoi cu mama.
Numai bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_25 spune:

Buna
ALYNTA succes cu referatul!! si multa sanatate Mariei!

Tocmai am bagat un cheesekake la frigider abia astept sa-l tai! mai pe seara va invit la degustat,e prima data cand fac!

Ana si Maia Elena(24.09.2010)
Poze
Cum s-a nascut Maia -www.desprecopii.com/info.asp?id=2654" target="_blank">Articol
Bazar umanitar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pianna spune:

Salutare fetelor,

Va multumesc mult, chiar daca o fac cu intarziere, pentru urarile de ziua Rebeccai. Sa nu va suparati ca nu v-am "cinstit" cu tort, praji, suc si alte cele, dar am lipsit motivat. Am fost internate amandoua (eu pe post de insotitor), am iesit abia de 2 zile. Inca mai avem de tras putin, dar macar e evident ca este pe drumul cel bun.

Andreea, voi mai sunteti in spital? Si noi (din pacate) am fost "parcati" la ISIS, asta vara. Sectia de pediatrie mi s-a parut super OK, comparativ cu cea de la judetean.

Nu am citit chiar tot, dar am vazut ca sunt multi copilasi bolnaviori. Din pacate, asta e sezonul virozelor.....

Doina, felicitari si o sarcina cat mai usoara. Eu inca nu am curaj pt No 2.

Ana cum a iesit cheescake-ul?

Mergi la inceput