Copilasi iubiti de Sept-Oct 2010(16)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andreea88 spune:

buna seara ! La multi ani tutoror celor care poarta numele Sf. Andrei!
Sanatate copilasilor bolnaviori!
Mari tusea,raguseala si febra sunt semnele unei laringite...care se trateaza cu injectii,si aerosoli...multa sanatate!
Noapte buna!

Va las cafeluta/capuccino pt dimineata!

https://picasaweb.google.com/101222113583431248528/SeptembrieOctombrie2012

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_25 spune:

Buna dimineata!
ANDREEA multumim de cafeluta!
La multi ani celor care poarta numele de Andrei sau Andreea!!!
Cami,Mari multa sanatate !!

Ana si Maia Elena(24.09.2010)
Poze
Cum s-a nascut Maia -www.desprecopii.com/info.asp?id=2654" target="_blank">Articol
Bazar umanitar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mari-Mariuk spune:

Buna dimineata.
LA MULTI ANI SARBATORITILOR ZILEI!!!
Noi am fost la spital aseara si m-au apucat nervii. De garda era med meu de familie care stie cat antibiotic a luat Vlad in nici 2 luni dar voia sa ii mai dea, ca cica nu respira bine iar cand am ajuns la medicul pediatru (slava Domnului ca am dat de acea doamna si ca mai face garda la Tl)-ca med de familie era la triaj si nu are drept de decizie decat daca lipseste pediatru din spital- l-a ascultat la plamani si a spus ca se aude ok, doar gatul e problema. Analizand ce i-am spus despre tratamentele luate -si antibiotice si homeopate- a decis ca antibioticele orale/injectabile nu vor face decat sa il faca mult mai sensibil, deja sunt prea multe intr-un timp foarte scurt. Asa ca singurul medicament in plus va fi sumetrolim. Restul naturise si homeopate-lista e lunga si pe aproape toata iarna. Maine mergem la control, ca tot acea doamna e la pediatrie, iar luni mergem la med de fam sa ne dea scutire pentru cateva zile cat nu il voi duce la cresa (probabil)...
Eu iau ospen si faringosept...plus miere cu propolis si lamaie, ceai de ceapa, miere cu scortisoara...si cafeaua de la ANDREEA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancamak spune:

Buna dimineata!

Ofer si eu o cafeluta pentru doritoare.
Daca ajung, (dar eu poftesc), va ofer o bucatica de pastrama de berbecut.
La Multi Ani! tuturor sarbatoritilor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea88 spune:

Anca multumim de pastrama
Eu va servesc cu pizza , eclere de casa,suc !
Va doresc o zi frumoasa!

https://picasaweb.google.com/101222113583431248528/SeptembrieOctombrie2012

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doina_1984 spune:

Buna ziua!

LA MULTI ANI, ANDREI/ANDREEA!
Multumim pt tratatie.

Multa sanatatemamicilor si copilasilor bolnavi!

Noi am profitat de cele 18 grade de afara si ne-am plimbat pe faleza. Acum am bagat niste pulpe cu cartofi la cuptor si astept sa se faca.

Mami lui Matei Mihai (26.10.2010) + 13s+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mari-Mariuk spune:

Noi nu avem sabatoriti in casa, dar ,,trupa'' se aduna. Au venit finii, vin si niste prieteni, baietii se ocupa de gratar, eu fac briose, Vlad se joaca in ligheanul de la rufe...distractie mare Bine ca nu mai avem temperatura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicopic spune:

Buna seara fetelor!

La multi ani tuturor sarbatoritilor de Sf Andrei , sa ne traiti cu numele!
La multi ani, Andreea! sa fii sanatoasa si fericita alaturi de familia ta frumoasa! multumim pt tratatie
Anca, pastrama
Mari, multa sanatate! ar trebui sa te pui repede bine pe picioare la cate iei..sanatate si lui Vladut! si nu in ultimul rand distractie placuta!
Cami, sanatate tie, sanatate si lui Tudor ! cred ca asta-i partea cea mai naspa cu mersul la gradi
Alynta, multumesc! acum e bine, parca a inceput sa mai ciuguleasca cate ceva si de mancare! ma tot stresez cu ganglionii aia, nu mai trec odata.. sapt viitoare ajungem iar la dr..
Doina, si noi am stat astazi afara mai mult decat de obicei, acum doarme, astept sa se trezeasca sa mergem in vecini la o Andreiuta mica



Nico, mami Larisa15/09/10

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camisv spune:

Buna seara,
La multi ani, celor care si-au serbat astazi ziua de nume
La multi ani Andreea, sa fii iubita si fericita

Noi am fost la ORL si se pare ca am scapat de otita. Se pare insa ca T. are polipi si de aceea si raceste acum asa de usor. Ne mai documentam in privinta asta si vom lua o hotarare despre operatie

Camelia,mami de Tudor (10/9/10)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mari-Mariuk spune:

Buna dimineata.
LA MULTI ANI ROMANI!!! LA MULTI ANI ROMANIA!!!
Vlad nu a tusit decat o data asta noapte,temperatura nu a mai facut, eu am reusit sa dorm cateva ore. Acum ma chinui sa mananc ceva, nu pot inghiti, ma doare gatul si daca ma ating cu un deget . Dupa ora 9 jumatate mergem la spital sa il vada pediatra pe Vlad.

Mergi la inceput