**Prichindei nazdravani 2008 in blugi!**(2)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

Multam ptr cafea Mariana,i-am trimis mesaj educatoarei ieri cum ca platesc norma de hrana pe luna octombrie si noiembrie pe 10 noiembrie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

Fetelor iar sunt singura in casuta?
Eu tre sa fac o ciorba de pui, o pagina dintr-o carte de activitati cu Delia si apoi sa mai citesc din cartile alerea cu excel si wordsi este un frig in casa brrrr

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:

Citat:
citat din mesajul lui alina_satena

Multam ptr cafea Mariana,i-am trimis mesaj educatoarei ieri cum ca platesc norma de hrana pe luna octombrie si noiembrie pe 10 noiembrie

http://alinahandmade.blogspot.com/


Salut Alina! Si? Ai primit vre-un raspuns? Sper sa nu ai probleme la re-intoarcerea Deliei la gradi !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:

Citat:
citat din mesajul lui alina_satena

Fetelor iar sunt singura in casuta?
Eu tre sa fac o ciorba de pui, o pagina dintr-o carte de activitati cu Delia si apoi sa mai citesc din cartile alerea cu excel si wordsi este un frig in casa brrrr

http://alinahandmade.blogspot.com/


Hai ca scriam in paralel . Ai fost mai rapida decat mine cu 5 sec. . Nu esti singura ! Parca la noi in casa nu e asa de frig, inca nu am dat drumul la CT. La noi ploua de ieri dupa amiaza si bineinteles ca-i frig...poate reuseste omu' sa vina mai devreme de pe camp si sa ne duca si pe noi acasa . Ce mai vrem...e noiembrie...Aseara la tivu aratau niste ninsori in Europa . Eu azi am de repetat lectia Biancai de la lb. engleza . La gradi invata lucruri noi in fiecare zi, tare mi-s mandra cand vad cum evolueaza , au avut si prima evaluare si a primit FB . Aseara ne-am "delectat" cu doua CD-uri cumparate de la gradi: Girafa Rafa si Piticlick sa invatam engleza in familie. Mai avem si un caiet special Girafa Rafa dar nu-l incepem pana nu terminam de parcurs CD-ul .



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

Mariana nu am primit nici un raspuns, eu mi-am facut datoria sa le anunt nu va mai muri nimeni pentru o saptamana si jumatate,voi suna mai incolo sa vad ce spune

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

Am vorbit cu administratora gradinitei si i-am explicat ca nu am pe cine sa trimit si nici cu Delia nu am cum sa ma duc ca ea are astmul si nu o pot scoate afara din casa pe vremea asta ploiasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:

Citat:
citat din mesajul lui alina_satena

Am vorbit cu administratora gradinitei si i-am explicat ca nu am pe cine sa trimit si nici cu Delia nu am cum sa ma duc ca ea are astmul si nu o pot scoate afara din casa pe vremea asta ploiasa

http://alinahandmade.blogspot.com/




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

Cand Delia a facut astm mi-au spus cei de la gradinita ca din vina mea, nicidecum ca ele nesimtitele mi-au lasat copilul cu febra 40 o zi intreaga si nu m-au sunat, primesc cpii cu stafilococ si streptococ le dau si antibiotic cand aduc parintii si eu nu am mai spus nimic, mi-a spus ca nu sunt singura care nu a platit pe luna octombrie si ca i-a sunat pe cei care au putin de plata acum eu stau si ma gandesc cei care au sume peste 200 de lei lor ce le vor face.Mi se pare o lipsa grasa de nesimtire sa ma lasi sa astept pe la poarta(saptamana trecuta am fost sa platesc gradinita la 1 si jumatate si nu mi-a deschjis nimeni)si acum ma suna ca de ce nu vin sa platesc, cu ce sa mai platesc daca numai am din ce, banii care i-am mai avut i-am dat ieri pe medicamente ca nu am cum sa o scot in conditiile astea de vreme pe ea afara ptr ca mi-ar face o criza de astm si numai de asta nu mam nevoie.

Am o asa ] si sunt asa nervoasa pe ele ca sunt hniste dobitoacesi nu inteleg ca eu de anul trecut am probleme cu ea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:

Buna dimineata !

Sa incepem ziua in forta cu o energizanta ! Ce frig...azi iar o sa avem 10 grade C .

Alina, te inteleg ca esti pe ele dar gandeste-te ca nu e in totalitate vina lor. Suntem constiente ca in momentul in care ii ducem in colectivitate riscul de a se imbolnavi de la altii este iminent. Ei "fac" schimb intre ei de virusi si alte alea. Asa am patit si noi la cresa si acum la gradi. Astmul Deliei nu s-a declansat peste noapte, ci s-a dezvoltat in urma racelilor si a infectiilor respiratorii numeroase pe care le-a avut si din cauza tratamentelor neadecvate prescrise de medic. Din cate stiu in cele mai multe cazuri astmul apare din cauza poluarii si mai putine din cauza expunerii la anumite de bacterii si a altor germeni. Iarasi revin asupra faptului ca ar fi foarte benefic sa consultati si un medic homeopat .
In privinta doamnelor de la gradi, ce sa spun, din cate povestesti sunt foarte "scortzoase", ar trebui ca toti copiii implicit parintii sa fie "tratati" la fel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

o vreau si eu.Doamnele merg pe principiul care da mai mult copilul lui e mai bine vazutasta este acum, eu mi-am facut datoria sa le anuntdaca vor sa inteleaga bine daca nu iarasi bineData viitoare cand vor mai spune ceva le voi aratacum mi-au facut si ele mie cand le-am spus de probleme Deliei.
Acum o vom aduce pe 12 pe Delia la gradi sper ca pana atunci sa ii treaca tuse

Mergi la inceput