**Prichindei nazdravani 2008 in blugi!**(2)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nyny spune:

Mariana.. interesanta treaba cu serul fiziologic, n-am stiut.

Sa fiu sincera, nu mi-a recomandat din prima antibiotic. Joi cand am fost la consult n-a considerat ca este necesar. Abia ieri dimineata mi-a spus sa-i dau... imi propusesem sa incep seara la ora 20.. ca se da la 12 ore si sa pic bine cu tratamentul, sa nu il trezesc noaptea.. si daca am vazut ca e mai binisor aseara m-am razgandit. Il mai urmaresc sa vad cum evolueaza, am si antibioticul preparat in frigider, daca vad ca se ingroasa gluma ii dau. Inca face febra si asta nu-mi place... desi nu este foarte mare..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nyny spune:

Alina spor la lucru! Sa ne arati si noua ce mai mesteresti..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisa220972 spune:

Buna si o cana de ceai cu miere si lamaie.

Sunt praf, racita cobza, am un nas cat o patlagine si un bot taras, o voce ca a unui magar pe carare.
Bineinteles ca si nazdrava a luat ceva ( cred ca de la mine)suntem consemnate la domiciliu, sotul intra si fuge nu facem febra, ea este mai bine ca mine,am fost cu ea la medic aseara sa o asculte putin si bineinteles ca mi-a dat antibiotic la care am spus passs pana nu am rezultatul la exudatul bucal si nas, nu are nicio logica sa-i dau antibiotic , sa vad la ce este sensibil( antibiograma) bazaconia, daca o fi vreun brontazau????? sau o simpla viroza care se trateaza cu paracetamol, ca apoi sa vad ca de fapt si de drept nu trebuia antibioticul xxxxxx si trebuia yyyyyyy.

Frumoasa melodie

O seara buna si sanatate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:

Buna dimineata !

si ceaiuri cu multa lamaie si miere pentru bolnavioare si bolnaviori !

Nyny, sper ca ati avut o noapte buna !

Denisa, sanatate maxima ! Offf si dureaza cam multisor pana primiti rezultatul . Asa ca intre timp ati putea lua Coryzalia pentru muci, Homeogene 9 pentru gat iritat si raguseala, oscilococinum pentru raceala.

Noi suntem bine, multumim lui DD . Ne-au anuntat ca in vacanta doamnele sunt pe baricade, asa ca putem sa ducem prichindeii la gradi . N-or sa fie in clasa lor, asta e, decat acasa cu buni mai bine la gradi . Mi-ar fi placut sa ia vacanta numai in ideea in care macar dormea cu 2 ore in plus. Mi-e tare mila de ea cand o trezesc la ora 06:00 dis de morning . Acum pe langa mic dejun, toaleta de dimi mai face si gimnastica, ca asa le-a zis doamna.... E simpatica foc cand face genoflexiunile si ridicatul pe rand a picioruselor tinandu-se de marginea patului .

Va doresc o zi buna si ne-auzim pe parcurs !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

Sanatate si insanatosire grabnica bolnaviorilor
Draga de Biculina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

Astazi gatesc :pilaf, sos cu carne, ficatei cu legume, ciorba d epui

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisa220972 spune:

Buna

Eu sunt la fel , fiimea este spidi si-a revenit, sare ca o minge, ma bate la cap sa se duca la gradinita, fiindca sa plictisit acasa.

Vineri i-mi da rezultatul la exudat, sa vedem ce o fi, daca o fi, eu ma bucur ca este ok ea, nu mai sunt muci( foarte putin,lasa ca-i am eu in barba)de tusit, tusim foarte rar.

Este bine ca vrea sa se trezeasca asa dimineata, al meu copil se intoarce pe partea cealalta si spune: mai dorm putin , la capitolul somn stam foarte bine, dormim cat mai tarziu.

Sunt simpatice foc cand fac ele gimnasticaau dondonele si piciorusile mici, iti vine sa le manaci, am mea face balet.

Noapte buna


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:

Buna dimineata!

Io am facut . Acum sa vedem cine doreste...

Alina, da' ce bucatareala i-ai tras ieri . Sper ca astazi nu mai prestezi...

Denisa, ma bucur ca sunteti bine . Sanatate multa atat tie cat si balerinei .

Va doresc o zi calduroasa !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nyny spune:

Neatza.. eu vreau cafea, multumesc Mariana. Cred ca e simpatica foc Biculina facand gimnastica. Mara e cu dansurile populare.. acasa, ca la gradi nu vrea..


Denisa si eu ma bucur ca sunteti mai bine. Inseamna ca ai fost inspirata ca si mine ca nu i-ai dat antibiotic micutei.

Si David e mai bine. De ieri nu mai face febra... am reusit sa evitam antibioticul. O sa mai dureze putin pana se reface complet, sunt constienta de asta... mai tuseste din cand in cand, nu are cine stie ce pofta de mancare.. dar nu-i mai curge nasul. Ii dau in continuare Septilin pt intarirea organismului, am terminat cu aerosolii.. acum luam un siropel expectorant cu Propolis si vad ca-i merge bine. As vrea sa-i fac niste analize pt ca e cam palid, are cearcane si face kk cam deschis la culoare... ma duc azi la dr sa-mi faca o lista..

si cam atat despre noi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nyny spune:

Sa va zic si voua, poate va foloseste ... eu sunt cobza, cum era de asteptat, ca am imunitatea varza si inevitabil am luat de la David... si ma gandeam cu groaza ca o sa ia si Mara avand in vedere ca stau aproape tot timpul impreuna. Luni deja incepuse sa-i curga nasul, si avea ochii tulburi.. si am inceput sa-i dau asta (sunt niste pastilute care se tin in gura pana se topesc) si Corizalia.. alternat.. cam cate 4 de fiecare pe zi.. cum o prindeam cum ii dadeam... miraculos, si-a revenit copilul, a scapat nevirusata..

Mergi la inceput