Urgent

Urgent | Autor: artemisia

Link direct la acest mesaj

durerile de ovare si spate pe langa scurgerile maronii ar putea fi semne de sarcina?durerile sunt normale?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns giulia81 spune:

eu am avut aceleasi simptome la sarcina....dar in acelas timp poate fi si semnul premenstrual...ai facut test de sarcina?


"Un om are dreptul sa se uite in jos la altul, doar atunci cand ar trebui sa-l ajute sa se ridice."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

dureri ca cele menstruale se intalnesc la inceput in sarcina, dar petele maronii nu-s normale in sarcina. La mine acele pete au insemnat intotdeauna ca urmeaza menstruatia. Ia un No Spa si asteapta pana in prima zi de intarziere pt a face test.

14+
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.2, Aspenter 1 la 3 zile, Elevit 1 la 2 zile, Euthyrox 100, Medyn 1 la 2 zile, Magne B6, Vit C si Utrogestan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadaflorilor spune:

Citat:
citat din mesajul lui emilia.m

dureri ca cele menstruale se intalnesc la inceput in sarcina, dar petele maronii nu-s normale in sarcina. La mine acele pete au insemnat intotdeauna ca urmeaza menstruatia. Ia un No Spa si asteapta pana in prima zi de intarziere pt a face test.

14+
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.2, Aspenter 1 la 3 zile, Elevit 1 la 2 zile, Euthyrox 100, Medyn 1 la 2 zile, Magne B6, Vit C si Utrogestan



eu am avut simptomele si a fost si sarcina, nici nu au fost probleme, dovada, fetita mea are 10 luni si e bine merci (un medic iti va spune cand sa te panichezi din cauza petelor maronii, de ce nu faci un test? daca iese pozitiv, mergi la un meci si spune-i despre pete)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Sarcina mea a fost planuita si medicul mi-a dat inca de dupa ovulatie Duphaston asa incat petele n-au existat. Dupa ce s-a confirmat sarcina mi-a dat Utrogestan. La un moment dat au aparut niste pete (vreo 3 cheaguri mici mici de tot, cat 2 gamalii de ac fiecare), am fugit la medic si mi-a zis sa stau numai in pat 10 zile ca aveam placenta foarte joasa, acoperea colul si riscam sa pierd. Intre timp s-a mai ridicat si acum e totul ok.

14+
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.2, Aspenter 1 la 3 zile, Elevit 1 la 2 zile, Euthyrox 100, Medyn 1 la 2 zile, Magne B6, Vit C si Utrogestan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_ilyes spune:

salut. cand am ramas insarcinata, am avut exact simptomele premenstruale plus acele pete maronii de care tu spui. in momentul cand au aparut (petele) eram ferm convinsa ca nu e vorba despre o sarcina (desi ne-au trebuit 3 ani de "chin" ca sa se infaptuiasca minunea), iar rezultatul este Cristina, o fetita de 9 luni jumatate. eu personal nu recomand testele de sarcina din farmacii...de multe ori au dat gres la mine, ci testul de sange, BHCG-ul care se face la orice laborator si care nu este scump. iti doresc ca situatia sa fie asa cum ti-o doresti tu. toate cele bune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns artemisia spune:

Am facut testul de sarcina si a iesit negativ,dar oricum e prea repede sa se vada ceva.inca nu am zile de intarziere a ciclului.maine am 28 de zile.de obicei imi vine la 27.Sper sa nu imi vina si sa fie cu ochisori.Am fost si la ginecolog ieri,nu s-a vazut nimic la ecograf.Mi-a zis ca trebuie sa avem macar 2-3 zile de intarziere dar endometrul este destul de gros.Ea zice ca e spre bine.Sper.Totusi ma ingrijoreaza acea scurgere maronie.Mi s-a zis ca daca e sarcina nu e de bine.Totusi ginecologul nu a zis nimic de genul acesta,uffffffffffffffffff

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns artemisia spune:

Multumesc de sfat.Maine sunt cele 28 de zile.Inca nici urma de cm.Sper sa fie bebe,dar fara probleme.Am mai citit ca acele scurgeri maronii se numesc nidatie si poate sa apara in momentul instalarii sarcinii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns artemisia spune:

Am fost la medic.nu s-a vazut nimic la ecograf,dar mi-a zis ca am endometrul destul de gros.Ea zice ca e spre bine.acum speram.Mi-a zis sa asteptam 2-3 zile de intarziere de cm.Maine sunt cele 28 de zile.sper sa nu vina cm :))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Maine cred ca e destul de ok sa faci test de sarcina. Eu la ultimul ciclu am facut test in ziua in care trebuia sa imi vina si a aparut o a doua liniuta slaba dar era acolo.
In general nidatia, daca are semne gen spotting, se intampla la 6 maxim 12 zile de la ovulatie deci este posibil sa fi fost semn de nidatie.

14+
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.2, Aspenter 1 la 3 zile, Elevit 1 la 2 zile, Euthyrox 100, Medyn 1 la 2 zile, Magne B6, Vit C si Utrogestan

Mergi la inceput