Fibrom uterin (31)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

floren da am luat , dar pe langa antibiotic ( 3 zile ) am luat si ergomet - fiole , le-am baut , ele dau contractii uterine si detrmina sa se elimine tot sa nu ramana aderente .

azi am fost cu rezultatele de la Triplu test si e oficil o sa avem o fetita ...




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

17 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floren_ spune:

E fetita...? Deci intuitia nu m-a inselat! Iti amintesti cand iti spuneam ca presimt ca e fetita? Sa fie sanatoasa si voi alaturi de ea!!!
In ce ma priveste, presimt ca voi fi mamica de baietel, intr-o zi... Dar cine stie cand !?!
Deocamdata astept sa-mi treaca sangerarea ca sa pot merge la medic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

multumesc floren sa dea DD sa iti vezi si tu visul cu ochii..




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

17 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Violeta_ND spune:

Olimp, felicitari!
Sper sa fie bine pana la capat!
Demonstrezi ca se poate daca vrei cu adevarat.
Floren daca ai 2-3 milioane fa-ti macar mutatiile genei MTHFR. Acestea si cu PAI sunt responsabile de pierderi de sarcina in saptamani mici.
Eu, nici nu indraznesc sa sper. Dupa CM asta incerc sa raman insarcinata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floren_ spune:

Mult noroc, Violeta! Sa vii cu vesti bune.
Eu sunt programata maine la eco si luni, 4 februarie, la ginecolog. Dupa consult voi merge sa-mi fac niste analize mai amanuntite, inclusiv pentru trombofilie.
O zi frumoasa tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

vio , iti tin pumnii sa reusesti sa ramai graviduta cat mai repede

floren si mie mi-au dat de furca mutatiile PAI si MTHFR , dar cu tratament functioneaza




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

17 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Violeta_ND spune:

Floren, ai fost la eco?
Olimp, tu iei acum Femibion I sau II? La dublu test ai facut ceva mai special decat restul fetelor?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

vio eu acum iau femibion 2 , am luat femibion 1, timp de 4 luni inainte de a ramane insarcinata si in primul trimestrul de sarcina , din saptamana a 12 iau femibion 2.

nu am facut dublu test , doat triplu test , dublu pica exact intre craciun si anul noi asa ca am sarit peste el , am facut doar trplu , ecografie si anlize de sange.- ambele in aceeasi zi , la Cluj rezultatul vine in 3 ore .




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

17 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floren_ spune:

Am fost la eco miercuri si am primit vesti bune. Cavitatea uterina pare curata, ovarele arata bine, cu multi foliculi (dar foarte mici) iar fibroamele mele s-au mai micsorat putin, au acum: 15, 36 si 45mm. Niciunul dintre noduli nu proemina in cavitatea uterina si deci nu o deformeaza.
Doctorita, care imi cunoaste istoricul medical, mi-a facut aceeasi recomandare - analize de trombofilie. Luni seara am programare la ginecolog si am sa insist pentru trimitere la analize. Dupa aceea vom mai vedea...

Violeta, cum merg pregatirile pentru nunta?
Olimp, a inceput sa miste bebelusa ta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

da floren am inceput sa o simt de cateva zile , cred ca este ea Ilincuta , e o senzatie ciudata ca un soricel , ca o bula de aer care se sparge in acelasi loc

ma bucur ca esti bine si ca fibroamele au mai scazut , asa ca asateptam vesti bune




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

18 +

Mergi la inceput