Abdomen Xtraplat (57)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Eu sunt old fashioned cand e vorba de mancare - mama natura stie mai bine. Restul e istorie contemporana din motive de crestere a populatiei si a gradului de comoditate a omului.

Fiecare decide pt el, avem cu totii nu numai dreptul, ci chiar obligatia sa ne informam.

Eu multumesc celor care aduc aici informatii pt noi, citesc si iau deciziile pe care le consider potrivite pt mine si familia mea.

Marina, vad ca esti inapoi pe baricade cu adevarat! Eu am reusit sa-mi busesc piciorul stang cand le-am demonstrat fetelor cum se sare nr 3 la elastic. Mi s-a parut ca-mi trecuse, asa ca am sarit si o tura zdravana la trambulina, iar acum sunt pe bara cu sportul. Mai fac ceva abdomene la podea, ceva brate si in rest nimicuta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Ladies, am ramas singura aici?

Allure
Marina
Otilia
Ioachim
Alice
Simina
Iulix
Lumi
Xio

Ce faceti? Nu mai faceti sport? Nu mai mancati sanatos? Sau faceti toate astea dar nu mai scrieti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

io mananc sanatos oarescum dar haotic...nu stiu cum naiba sa ma opresc. Iar am omorat-o cu combinatiile.
De sport cu mandrie raportez ca am reusit sa alerg o ora in continuu fara sa-mi plang de mila dupa 10 min. Am facut asta si sambata si duminica. Vineri am fost la sala o ora jumatate tras din greu, azi ma duc iar.
Trebuie sa-mi bag mintile in cap cu mancatul, eu sunt natzia nesuferita care la stres mananca, mai o aluna, o boaba de strugure pana am terminat si punga de alune (erau crude macar) si chiorchinul de strugure.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulix spune:

Aici mi-s... sport nu am mai facut, mancatul a fost asa si asa insa ma gandesc sa ma reapuc de sala si sa vad cum ma organizez caci am inceput scoala de soferi si am dupa-amiaza full.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioachim spune:

Caro - bine ca ne-ai mai adus tu la viata!

Marina - si eu tot asa, am tendinta sa rontai pe fond de stres...

Iulix - bafta cu scoala de soferi! Eu la asta stau prost de tot.

Eu sunt bine, cu multa munca si cu mult dating

De mancat, mananc ca intotdeauna - relativ sanatos, nu 100%, dar nici rau. Sport am facut chiar destul de mult in perioada asta, am ajuns la sala de 3-4 ori/saptamana, + cu date-ul niste yoga, squash si frisbee.

Asa ca deocamdata stau bine In afara de somn, cu care stau prost rau. Si cand nu dorm, am tendinta sa mananc prostii...

Voi ce mai faceti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Panseluta spune:

salutare salutare,

cred ca sunt unica pe aici care se bucura cand lumea "pauzeaza" !ha ha! Asa nu am mult de recuperat cu cititul:)
Mie nu imi merge bine caci fii-miu o tine de cel putin doua saptamani dintr-o boala in alta, ceea ce inseamna ca il am acasa in permanenta si nu mai apuc sa mai fac nimic. Abia ii trecusera raceala si tusea, acum are un virus intestinal, saptamana asta cu siguranta nu mai ajunge la "gradinita".

Sport si mancat sanatos? ce sunt alea? nu imi arde nici de una nici de alta, mananc pe fuga si pe ascunse ce apuc, ca sa nu-i fac pofta lui fii-miu (el e stirict pe regim, din cauza diareei).

cam atat despre mine.

Ah, alergat! i love this!
E sportul care imi place cel mai mult, pe langa yoga.

pupici tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Neata!

Eu n-am chef de nici un sport. Dupa cat am muncit vreau sa ma relaxez. Dar cum nu fac sport 2-3 zile se si vede la cantar. Asa ca azi, epuizata sau nu, am facut deja programare sa merg cu fetele la sala. Fac si eu ce pot dar tot e mai bine decat deloc.
Ah, marti am fost la bazin cu ele si la sauna dar nu pot spune ca a fost cine stie ce efort. Se vede ca au mai crescut si reusesc sa ma descurc mai bine singura cu toate trei in apa. Am fost si duminica la cel mai mare loc de joaca din No, acoperit bineinteles. M-am dat cu cea mica in brate la un tobogan care e aproape vertical cam 3 m de am zis ca nu mai pot sta pe scaun dupa aceea.
Fata mea cea mare are vacanta de toamna asa ca dupa-amiaza e musai sa faca ceva miscare chit ca merge la bile sau la un tobogan.

Mami de Ana Maria(18.12.2004), Elisa Andreea (09.12.2008) si Iulia Alexandra (14.08.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Vad ca fiecare face sport cum si cand poate, mai putin Ioachim pt care dating-ul e sportul preferat.

Eu am fost la Pilates luni si joi si mergem la piscina in fiecare sambata. Fetele mele sunt mari (10 si 7.5), inoata bine si nu trebuie sa fiu cu ochii pe ele de niciun fel. Asa ca profitam si eu si barbatu-meu si inotam de rupem.

Ma scoate din sarite piciorul asta. De unde ziceam ca i-am dat pauza de efort 2 saptamani si s-a rezolvat, aseara am incercat sa fac lunges si m-a durut crunt! Asa ca sunt cumintica, la podea.

Eu imi impun sa nu mananc intre mese, mai putin dimineata. Mananc in cursul diminetii fructe, ma opresc din mancatul lor pe la 12, apoi la 1:30-2 mananc pranzul. Mai servesc o gustare mica la 5, apoi cina la 8 cu familionul. Intre astea absolut nimic, oricat de foame mi-ar fi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioachim spune:

Caro - imi pare rau ca inca te doare piciorul. Nu te duci la doctor sau il mai lasi putin?

Pai faci ceva sport - foarte bine, bravo!

Si mananci bine zic eu In fine, nu stiu ce

Eu ocupata cu slujba, tocmai ce ma laudam ca merg intruna la sala, nu am mai ajuns deloc saptamana asta. Si cu date-ul nu am planuri de sport weekendul asta.

In schimb, maine seara imi gateste - dar daca ati stii ce, cred ca m-ati bate.

Ca desert, cheesecake

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

In seara asta am facut pe putin 1000 de abdomene, nu a venit proful si inlocuitorul lui cred ca a avut ciuda pe noi. Ne-a rupt efectiv. Azi am avut o zi absolut neagra la job, pe la pranz eram epuizata psihic, am muncit pana pe la 6 strangand din dinti si reflectand la demisie, dupa care am dat in sacul de box cu maaaaaaare sete + abdomenele si flotarile care m-au readus pe linia de plutire.

Mergi la inceput