Abdomen Xtraplat (57)

Abdomen Xtraplat (57) | Autor: Allure

Link direct la acest mesaj

<<<Topic precedent



calea cea mai sigura sa afli daca ai sau nu pietre e sa faci cleansingul

in carte se explica de ce unele pietre nu se vad la teste...depinde de constituenta lor - nu toate sint din acelasi material
(vezi ultmele 2 paragrafe de la pagina XV din introducere- se poate citi aici: select "first pages" then scroll up la pag XV http://www.amazon.com/The-Amazing-Liver-Gallbladder-Flush/dp/0976571501)

ca sa fim precisi, exista un risc in aceasta procedura...daca ai un pietroi imens e posibil sa ramina infundat pe canal. asta e. mie nu mi-e frica, ma risc. o sa va spun cum a fost si ce rezultate...

azi am facut cel mai bun smoothie ever! O banana, un mango, 1 cup blueberry, 1/2 cup cashews, red maca, chia seeds, apa, gheata, 30 secunde la Vitamix, bam!

"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*

“ True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet. "

"You aren't going to get the butt you WANT by sitting on the one you HAVE"

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ioachim spune:

Hello si o saptamana buna tuturor!

Bafta celor ce se hotarasc sa faca cleansing

Eu am avut un weekend bun, cu mult sport, drumetii, etc. Mancat rezonabil, ca intotdeauna, adica nici rau, nici super curat.

Abdomenul e inca extraplat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Allure, ma bag si eu cu tine ca eu n-am pietre vizibile la ecograf, deci niciun risc sa mi se blocheze vreuna.

Pls detaliaza aici metoda, ma aprovizionez cu ce-mi trebuie si amin!

Si eu mi-am facut smothie azi: 1 banana mica, afine, seminte de in. Al tau insa suna mai bine Data viitoare fac si eu cu cashew, nu m-am gandit sa le bag in smoothie. Dar nu iese mult ce faci tu acolo? Cam in cat timp il consumi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

n-am ajuns inca la finalul cartii unde explica procedura in amanunt, am zis ca sa citesc cap-coada.
m-am gindit ca nu e nici o graba :)

smoothie-ul meu a iesit cam pt 2 portii mari pe care l-am executat la b-fast si mai tirziu ca snack.

"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*

“ True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet. "

"You aren't going to get the butt you WANT by sitting on the one you HAVE"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioachim spune:

Allure si caro - super suna smoothie!

Mie imi plac mai mult fructele consumate direct, cred ca imi place textura.

Mananc/beau smoothie, dar rar de tot.

Dar suna bun si sanatos!

Eu pana acum am mancat asa:
MD: banana + apa de nuca de cocos
P: Mi-a fost foame deci am mancat la 11: 1 avocado, 2 rosii si, nu ma certati 1 chifla de secara cu branza rea ( le aveam de ieri de la un brunch si nu m-am indurat sa il arunc )
Dupa-amiaza am mult pepene si zmeura
Diseara am niste supa de rosii si salata.

Apropo, cred ca am racit? Ce pot sa fac macar sa nu progreseze rau?

Ca de indopat cu fructe si legume, se vede ca ma indop. Dar altceva?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

la raceala eu fac asa (si merge de minune de fiecare data)

neti pot cleansing cu sea salt ca sa distruga microbii din nas ca pe acolo intra cei mai multi si isi fac salash, in plus, daca esti mucioasa ajuta sa curete mucusul si sa desfunde nasul

ulei de oregano, 3-4 picaturi sub limba de 2 ori pe zi

zeama de la lamiie stoarsa cu apa si ghimbir...cit mai multa vit C!
suc de gref stors in casa daca ai...

"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*

“ True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet. "

"You aren't going to get the butt you WANT by sitting on the one you HAVE"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coraly spune:

Si supliment cu Zinc daca ai. Cica scurteaza cu 2-3 zile durata racelii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioachim spune:

super, mersi mult, Allure si coraly.

Incep sa pun in aplicare ce am la indemana.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Ioachim, in caz de raceala eu iau Zn 2x15 mg/zi si 2000 mg vit C/zi, plus ceai de raceala si gargara cu apa cu sare sau apa de gura daca ma ustura in gat. Merge si propolis picurat in gat si plimbat pe acolo, dar eu nu-l suport. Sotul meu insa se trateaza cu succes asa.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Nu toata lumea are pietre la fiere, rinichi si altele.
Asa cum nu toti au probleme de inima.
Desigur ca unul dintre riscurile acestei metode este ca piatra sa blocheze eliminarea bilei din vezica biliara, deci colecistita acuta, icter prin blocarea coledocului sau chiar panecreatita.
Ideal ar fi sa se faca o ecografie inainte de aceasta cura, si daca nu sunt pietre mari, nu-i problema.


Pt raceala eu am urmatoarea reteta:
-+/- Paracetamol sinus 3x1/zi
-vitamina C, de preferinta Redoxon
-ceai fierbinte cu lamaie si miere
-miere
-lamaie cu zahar (ca goala nu o pot manca) sau grapefruit
-ulei de menta masaj extern (doar tample, sinus, articulatii, cateva picaturi)
-picaturi de nas cu sare de mare
-baie firbinte
-stat in pat



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioachim spune:

Va multumesc mult pt. sfaturi si remedii.

Am pus in aplicare si desi sunt in continuare racita, nu m-a luat tare. Am reusit sa imi continuu activitatile de zi cu zi.

Mergi la inceput