MONTIGNAC (177)...STIL DE VIATA NU DIETA

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

Va pup dragelor vad ca ati fost tareeee cumintele we asta ... eu nu m-am apropiat de calculator mi-am propus ca we asta sa imi relaxez ochii, am simtit ca ma cam dor si cum la lucru n-am nici o sansa ca sa stau departe m-am gandit ca macar cand sunt acasa pot

puisorule binenteles ca nu am apucat sa fac falafel ....

uofff tre sa ple ... revin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

puisoaro ...1. am taiat bostenelul in 2 si dupa jumatatile le-am taiat fasiute...2. eu le-am lasat cat am vazut ca incepuse sa se arda putin pesmetul deasupra...acu..nici nush cum sa fac cu noul aragaz..are ventilator si credeam ca ashea incalzeste uniform...dar...nici nu mai stiu

andani eu am purtat in trecut ochelari..dioptrii mici +0.5..acu mi-am corectat problema..insa toata familia mea poarta ochelari motiv pentru care credeam cand eram mica ca is adoptata..anyways...acum pentru ca stau mult in fata calcului mi-am luat ochelari cu lentila speciala cu protectie (fara dioptrii..doar protectie)..sora mea are si cu dioptrii si cu protectie..ce pot spune e ca vad clar diferenta..nu mai am ochii rosii si nici capul nu ma mai doare...iti sugerez sa investesti ceva banuti in asta

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelei_19 spune:

Puisorule, multumesc frumos

Meniul meu de azi:
MD: vreo 4 feliute subtiiiiri de wasa
G: amandine, multe, neprajite si nesarate

Pranz: o farfurie de salata cu ou, branza, cu de toate, fara paine.

Cina: inca nu stiu, dar o sa se faca foarte tarziu pana ajung acasa (azi am scoala).

Va pupacesc pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cge spune:

Lorelei, la gustare nu cred ca au fost amandine. Cred ca amande, adica pe romaneste migdale.

Somleac, multumim ca ne mai povestesti de familia Monicai.
Cata tristete!!

Meniul meu:
md: wassa cu gem conform + cafea;
g: ananas
p: fasole verde cu piept de pui + iaurt 0%;
g: 3-4 amande;
c: carne din supa cu rosii.

O sapt. buna si conforma,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

gata, m-am intors ... doamne , toata ziua alerg ... acuma nici nu mai stiu ce am citit si ce am vrut sa raspund offfff

brandusik eu cred ca stau bine cu vederea , desi la un eventual control poate s-ar dovedi contrariul .... o sa merg la un control curand niste ochelari de protectie mi-ai fi buni .....
si mai am o problema , cand conduc .... pe distante lungi se inrosesc si ma ustura, dor foarte tare ... doar cu visine la 2 ore supravietuiesc, conduc la distante lungi ... de fapt si daca stau in dreapta in masina pe distante lungi patesc la fel , cred ca e si de la aerul conditionat si faptul ca sunt concetrata si nu clipesc foarte des

meniul meu de azi :)
md. branza mozarella light si peste ton conserva
g. doua linguri urda
pr. doua pulpe coapte si iaurt
g. baton de seminte presate (combinate)
ci. salata de rosii, ardei, branza .... sper ca doar atat asta intentionez

Mi-a facut mama mea cateva borcane de magiun de prune ... complet fara zahar, interesant cat e de bun maine o sa mananc la micul dejun si eu wassa cu magiun .... tocmai am vazut la tine cge si mi s-a facut brusc pofta

Lorelei chiar credeam ca ai mancat amandina ... adica prajitura aia superrrr dulce bine ca a zis cge ca ai mancat migdale

ninha ai vazut ce mobilizare in masa aici .... imi place de mor

Eu de azi sunt mobilizata la maxim ... pana la 60 nu ma mai opresc de data asta .... de azi sunt cuminte, cuminte, cuminte

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

cristina de ce ai pus ananasul in rosu? ca nu e interzis

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ninha spune:

As face si eu magiun, acum cat mai sunt prune pe piata.
oare iese bun si daca il fac pe aragaz? ca eu la curte n-am nicio sansa! a facut careva?

si eu as vrea sa stiu ce nu e in regula cu ananasul, ca eu stiam ca e chiar recomandat la slabit.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

Ninha si mama mea a facut magiunul tot pe aragaz ... crezi ca l-a facut pe foc cu lemne ??? eheiii , nu mai sunt vremurile de asa natura .... ne-am modernizat chiar si la sat ... nici nu mai avem soba cu lemne nu ca nu mi-ar placea

Ananasul e cel mai recomandat in cure de slabire ... eu abia astept sa vina sezonul si sa-l mananc la gustari ... e mirific la slabit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

io il mananc din cutie in sucul lui propriu sau mai gasesc cateodat ain suc de struguri , dar fara zahar adaugat

andani ca bine spui..maine imi iau si eu ca si gustare ca mi s-a cam acrit de nectarine

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cge spune:

Ma bucur ca mi-ati zis ca ananasul e ok.

Si mie imi place, il iau crud, e destul de ieftin aici, si mi-l tai cubulete ptr gustarea de la job.

Mergi la inceput