Cel putin 5 kg jos - mai suple de Sarbatori!

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LYADA spune:

Nu fac nimic din pacate - azi dim. am facut nici 10 min de incalzire de sport cu fi-meu, o exceptie notabila.


Mai am si zile cu 66.7 - depinde mult cum mananc seara, aici incerc sa revin la bunele obiceiuri, nu am insa acea concentrare zilnica ca altadata - sa ignor orice alta varianta si sa aleg ce stiu ca e potrivit, am obosit sa fac salate, nu mai am rabdare, nu's cum sa explic.

stau prost cu timpul, imi mananca toata ziua programul asta de clasa a 5a, lectii pana la 9-10 seara si dimineata o luam de la capat, are teste aproape zilnic, ma roaga sa-l ajut/verific cu intrebari, nu ma asteptam sa resimtim asa puternic schimbarea. inclusiv in weekend. Alerg zilnic sa-l iau de la scoala, la ora fixa trebuie sa plec de la birou - sunt obo rau, cum zice reclama.

azi de ex am fost relativ ok pana la ora pranz, diferenta o face seara

MD: o felie paine cu branza de vaci si salata rosie
G: un mar
P: gratar cu spanac si salata varza+ 3 covrigei Buzau
C; nu stiu , am sedinta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna_a spune:

neata fetelor
subscriu la ce-a zis bianca, stau prost cu timpul, desi mi-am propus sa fac pilates acasa, uite ca e vineri si n-am apucat, ba am fost la birou, ma a ulrat Ema (cred ca de la dinti), ba la cumparaturi, ba munca si n-am apucat deloc
stagnez undeva pe la 61.8-62; dar vreau sa mai dau jos, a inceput sa se vada diferenta, picioare mai subtirele, parca si burtica se mai duce, dar tot mai e; dar cu matele mele care nu mananca si mai su urla uneori n-apuc sa fac si pt mine ceva; ne vedem marti la raport

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Buna fetelor...
Raportez...sunt exact la greutatea dinainte de sarcina...si mananc la fel..adica conform dietei rina,cu mici abateri asta ca sa nu dezobisnuiesc organismul.M-am invatat cu un singur tip de alimente pe zi,nu le amestec si nu fac rabat....in sfarsit ma pot uita in oglinda fericita.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Bianca, nasol,cls a 5-a ma asteapta si pe mine la anul. Din fericire, la scoala unde sunt fetele mele, fac toate clasele dimineata, deci nu va fi si socul cu programul odata cu cel cu profesorii.
Incearca sa mananci cat mai simplu si fara paine/paste/dulciuri si ar trebui sa fii OK.

Anna, tu parca ai pe cineva care te ajuta cu fetele, nu? Atunci eu zic sa-ti programezi exact ziua si ora cand sa faci Pilates si te tii de programare.

Eu fac PIlates de 2 ori pe saptamana la sala si este fantastic cat de mult ajuta la tonifiere si flexibilitate. Mananc foarte moderat, mai scap in dulciuri cateodata, dar una peste alta sunt f multumita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna_a spune:

am reusit sa fac si eu 40 min de Pilates azi, vineri, am facut sambata 20 si ziceam ca de luni fac si am ajuns sa fac abia azi

teoretic am pe cineva care ma ajuta cu fetele, pe mama de la 8-13 si bona de la 12-18; dar parca tot eu fac cea mai multa treaba, eu le pregatesc manacrea, eu dau uneia sa manance si ele celeilalte, apoi schimba pe una, du-le jos sa iasa afara, 3h de liniste in care treb sa mai si muncesc ca eu muncesc full-time, si apoi ia-le de jos si iar masa
problema e ca nu mananca si masa e un chin care tine si 1h si de ude ne ridicam tot flamande, ca cea mica nu mananca mai nimic...si uite asa ma enervez si stersez si nu apuc sa mai fac nimci pe langa, cum ar fi macar un amarat de 20 min de pilates, sa nu zic ca sotul ma freaca ca alea de 20 sunt prea putin pt mine si sa fac 40...de sala nu mai vb, ca mi-e lene si n-am timp/chef sa mai merg si pana acolo, as merge mai mult ca sa ma bag si la o sauna, dar se pierde prea mult timp, ar insemna min 1h30 min si eu abia reusesc sa rup 30 min acasa

una peste alta nu e rau, am max 62, dar treb sa mai dau jos, macar sa vad si eu 59+; dupa care evident am sa-mi propun 57,...dar nu stiu dc mai ajung acolo vreodata, desi tare mi-as dori

weekend placut
asa as pleca undeva 3 zile, fata matele mele, dar mister e ocupat cu examene, cursuri, certificari


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tilia spune:

Ma inscriu si eu!

Primul obiectiv - 10 kilograme in minus si pe urma mai vedem noi.

Problema mea principala e mancarea, mi-e foarte greu si peeste mana sa tin un regim aici, ba mai mult, mananc cel mai mult seara si noaptea.

Partea buna e ca ma duc la sala/la inot regulat. Partea proasta e ca nu vad niciun rezultat, ieri am facut 6,5 mile pe bicicleta, in 30 de minute, si-am consumat numai 150 de calorii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Anna, sfatul meu ar fi sa te relaxezi si sa ai incredere ca si mama, si bona, fac lucrurile la fel de bine ca si tine! In felul asta vei fi mai linistita si vei avea mai mult timp pt tine....

La fel cu mancarea fetitelor. Cu cat te incrancenezi mai mult sa le bagi ceva in gura, cu atat mai putin vor manca. Foamea e cel mai bun bucatar, sa stii. Eu inca nu am auzit de copil sa fi murit de foame cu mancarea in fata. A, ca unii mananca mai putin, sunt mai slabuti, aia da. Dar nu suntem toti la fel, ca atare nici bebelusii nu sunt toti la fel. Relax

Tilia, bine ai venit! Lasa numaratul caloriilor, fa sport in mod constant si mananca mai putin carbohidrati albi (faina, zahar, orez, paste, cartofi) si vei incepe sa slabesti.

Bufleo, cum stai cu Rina?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

Hellloooo,


am absentat. am fost plecata in vacanta, dar kg nu si au facut de cap. stagnare. dar de miercuri, caci atunci pleaca sotul, nu mai imi fac deloc de cap. imi fac planul de atac de maine, cand ma duc si imi cumpar si provizii.

as manca numai legume si fructe, m am cam saturat de proteine, in general carne

SOACRA MARE
Doua maini stangi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tilia spune:

Vineri si sambata am fost la sala. 200, respectiv 500 de calori consumate.

Ieri am mancat mult, credeam ca o sa merg la sala, dar nu am putut, acum ma simt vinovata.

Problema e ca mi-e foarte foarte foame dupa sala, ametesc de-a dreptul si stomacul scoate sunete specifice. Daca mananc inainte, atunci imi vine sa vomit in timpul exercitiilor, asa ca o sa raman la prima varianta.

Singura chestie e ca ma tem ca tot efortul meu e anulat de foamea de dupa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tilia spune:

Tot singura-s pe aici?

Ieri am scapat de 500 de calorii la sala, astazi m-as duce dar e furtuna afara si trebuie sa merg pe jos.

Dar ce fac cu pofta de mancare ridicata?

Mergi la inceput