Cel putin 5 kg jos - mai suple de Sarbatori!

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

io' ma dau la fund din cauza rusinii. Adica rusinea fatza de metoda de slabit ca de rezultate sunt f multumita. Cum nu reusesc de nici o culoare sa ma ordonez zilele astea, si in ciuda faptului ca stiu ca nu e ok am recurs la vechea metoda cu infometarea. Dimineatza cantarul mi-a zambit la 55 kg asa ca ma motiveaza teribil sa o inping la 53
De regula mananc dimineatza la 10 un fruct, ceva legume eventual cartofi sau fasole la pranz dar cantitate mica, mai amestec si un fruct pe post de desert si cam atat pt toata ziua, multa apa doar.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dia_filipas spune:

Marina, asta a fost si metoda mea de a slabi dupa prima sarcina. Aveam o singura masa pe zi, pe la 2 si seara fie un iaurt dietetic fie un fibrobar. Am slabit mult (20 kg) si repede (cam in 6 luni). faceam si sport, o ora pe bicicleta. Partea nasoala a fost ca la gata atarna pielea pe mine... Ai grija cu asta...

Acum nu-mi mai permit, ca is tot o treaba si o agitatie toata ziua, si simt ca lesin daca stau flamanda (ca altfel as fi facut la fel si de data asta).

Lyada cum merge cu masajul? Se vad rezultate sau inca nu?


Dia,cu Miruna povestitoarea (15.07.2008) si Sofia exploratoarea (21.11.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYADA spune:

Rezultate mai mult ca tonus general, ma simt remontata in seara in care am masaj. Altfel nu m.am analizat mai in amanunt, am facut doar 4 sedinte si sunt nevoita sa iau pauza o saptamana din cauza programului.

Am mancat salata, plus 2 linguri de musli cu miere, urmeaza ceaiul si sper ca altceva nimic, recitesc mesajul Marinei daca mi.e foame. Admir vointa chiar daca stiu ca nu e chiar sanatos, pe mine foamea nu ma lasa sa ma bucur de nimic altceva, mai ales acasa, la birou o mai pot pacali.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

Ideea e sa nu stai mult pe acasa:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYADA spune:

Haha, mi.ar placea insa sanse slabe in sezonul rece.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Eu o ignor pe Marina.

Azi zi de amidoane
MD: mandarina, banana, physalis
P: crema pe baza de cartofi dulci si lapte de cocos
C: cartofi copti cu salata de varza
Intre nu merge nimic, poate ceva mazare conservata in borcan...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dia_filipas spune:

Sunt mandra de mine. Aseara am mancat doar un copanel mic de pui (asa, gol) si o gutuie.
Sport zic pas si azi, da' in schimb ma distrez lopatand troienele de zapada din curte (imi ajunge la pulpe deja, si aseara a mai dat sotul o tura cu lopata). Incep sa urasc zapada, ca in sketchul ala cu familia mutata in Canada "this white shit won't stop!"


Dia,cu Miruna povestitoarea (15.07.2008) si Sofia exploratoarea (21.11.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna_a spune:

cred ca dupa 6 ian aplic si eu metoda marinei, ori infometare, ori mancat f putin si fara grasimi deloc, Mi-am propus ca din ian sa dau jos cate 1 kg/luna si prin mai sa am max 67

azi, surpriza, dupa o sapt in care mi-a fost foame si am cam mancat, inclusiv cate 4 biscutui cu niste dulceata, imi arata cantarul 60.7 sau 61.3, cred ca e totusi o greseala
in fine, luni la curs, de marti-dum la turci, deci nema dieta sau altele, ca ma duc sa ma odihnesc si sa ma simt bine, sper sa nu ma intorc cu mai mult de 63, in conditiile in care eu ma cam zbat pe la 62



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

Io nu sfatuiesc pe nimeni sa o ia cu infometarea. In Ro nu cred ca e nici o o scuza sa te infometezi e atata mancare ok, atatea sali de sport e si pacat.
La mine a fost o conjuctura ca am racit si tuseam de imi intorceam stomacul, plus o agitatie maxima la job ca se incheie anul si daca tot nu am mancat mai intind putin coarda ca poate poate.
Si tot jur ca ma apuc de sport dar astept sa ma mut in oras mult mai aproape de o viatza normala si tot astept si tot astept.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna_a spune:

iuhuuuu, deci si azi 61.3 hmmm, cred ca-mi face bine carnea...si un pic de dulceata de caise
in fine, ieri am fost ocupata cu serv dimineata, apoi cu vopsit, epilat chestii ca pana la 2 nu am apucat sa beau decat o cafea, apoi am facut o salata greceasca pe la 2.30 cu 2 wasa si am mai facut si niste bujurdi = feta cu sos de rosii la cupotor pe la 3.30 dar am mancat numai jumatate.
Seara am mancat niste supa crema de dovleac tot 2 wasa si 3 feliute de mozarella si 1/2 gutuie.
azi treb sa mananc tot light, mananc cateva felii de mozarela pe la 11 cred si apoi pe la 2-3 niste supa crema si nu mai mamanc pana diseara ca merg la petrecerea de carciun si sa nu ma duc cu ditamai burtoiul

deci de slabit,am slabit ceva, am cam 1-2 kg mai putin decat aveam inainte de sarcina, dar se vede la picioare ca ma incap cizmele, pe mine nu ma incapeau ca aveam gambele cam groase; treb sa fac ceva sa scap si be burtica care inca e la locul ei, desi parca a mai scazut un pic

marina,
acum vad, tu esti in angola, ce misto, cum e vremea pe acolo? soare, nu? i hate you, la noi sunt nameti de zapada, vreu si eu in tarile calde :(. Cum ai ajuns pe acolo? cu serviciul sau cu sotul?




Mergi la inceput