Nodul impertinent - consultatie, eco, operatie

Nodul impertinent - consultatie, eco, operatie | Autor: buli

Link direct la acest mesaj

hello

unde anume in Bucuresti as putea investiga unul sau doi noduli (la san) care sunt exact cum i-am denumit - si anume impertinenti.
nu vreau sa ma plimb aiurea, as vrea sa merg la un doctor eventual cu dubla specializare, imagist-gineco, pe a carui opinie sa ma pot baza, eventual pe a carui mana sa ma las cu mare incredere daca spune ca e bine sa intre cu bisturiul.
am diverse opinii evident contradictorii (inclusiv "stimata doamna, nu stiu ce sa va sfatuiesc":D), iar eu sunt azi ca da, maine ca nu. de aia simt nevoia sa discut cu cineva care sa-mi dea o directie si sa ma tin de ea ca berbecul.

multumesc!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

eu recomand www.fundatiarenasterea.ro/index.php/pagini?paginaID=12/Centrul-Medical-de-Excelenta.html" target="_blank">Centrul Medical de Excelenta al Fundatiei Renasterea

edit: niciodata nu as recomanda un medic priceput in imagistica si care sa faca si interventia chirurgicala - uita de asta . fiecare cu specializarea lui. dar in centrul lor ii ai pe toti.

Roxana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buli spune:

a, imagist diferit de chirurg, dar speram gineco&chirurg. in fine.
m-a derutat impertinentul. ideea e ca nu am chef sa umblu mult si sa stau pe la usi.

multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

pai fa o programare. oamenii acolo sunt tare ok si iti vor explica si la telefon ce si cum. nu prea se sta la usi. eu asta as face. ca trebuie dat de cap impertinentului. la endocrinolog banui ca ai fost deja?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NinaR spune:

Dr Mihai Lesaru, este cel mai bun in domeniu. Il gasesti la Spitalul Fundeni, doar ca dureaza cam mult cu programare. Iti recomand sa mergi la cabinetul privat, putin cam scump dar merita. Esti sigura de rezultat.

http://www.image-vision-medical.ro/?page_id=23

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buli spune:

el e imagist, nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_s spune:

Subscriu pt dr. Lesaru, e ecografist si senolog.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Buli, dr Mihai Lesaru e cel mai bun imagist din Romania in probleme de sani, o spune toata lumea. Cauta-l pe net si vezi unde consulta in privat, sau daca vrei la stat la Fundeni.

Mai departe daca e cazul de operatie parerile sunt impartite. Lina de ex s-a operat cu succes la dr Peltecu de la Filantropia. Cand m-am operat eu de altceva la Giulesti erau 2 doamne operate la san, una la dr Mohamed ( despre care n-am nicio parere, am observat doar ca se purta atent cu pacienta), alta la dr Marcel Moisa care se zice ca ar fi un chirurg bun dar mie nu mi-a placut ca i-a facut femeii o cusatura urata, nu intradermica si o dezinfecta cu spirt in loc de betadina, care doare ca naiba. In plus, a externat-o a doua zi dupa operatie desi era cam lesinata saraca. Nici ea nu a avut tupeul sa-l roage sa o mai tina o zi pt ca e cam dur doctorul. Altfel nu stiu ce sa zic, sper ca a facut treaba buna inauntru pt ca e laudat ca si chirurg.

Despre operatie: toti ginecologii pot opera teoretic sani, adica intra in specializarea lor. La fel si toti chirurgii de chirurgie generala. Ramane sa-l gasesti pe cel potrivit, cu experienta si pricepere in domeniu.

Ca prim pas, daca reusesti sa ajungi la dr Lesaru, el te va lamuri daca e sau nu de facut operatie. E foarte amabil si chiar simpatic, eu merg la el anual pt ecografie de rutina.

Sanatate multa! Mergi cat mai repede la o ecografie sau mamografie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns copiloi spune:

La Cobzeanu ai fost?

Mama a fost diagnosticata de ea si operata de dr. Diaconu de la Spiridon.
Stadiul I, acum 3 ani.

Oricum, diagnosticul final e dupa operatie.

Iar dr. Diaconu e specializat pe chirurgia sanului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NinaR spune:

Citat:
citat din mesajul lui buli

el e imagist, nu?



Da.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

eu nu stiu medici in domeniul asta, dar iti urez sanatate, sa faci investigatia urgent si sa iasa ff bine!



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!

Cum mi-am alaptat copiii


Sabina's blog, Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput