polimod, de unde

polimod, de unde | Autor: irinabobe

Link direct la acest mesaj

pediatrul mi-a recomandat pt baietelul meu care are frecvent rosu in gat, bronsiolite, etc, o schema de imunizare cu polimod. am inteles ca se gaseste in italia, si trebuie transportat la rece. aveti idee se mai gaseste si in alta tara in afara italie? exista vreo firma de medicamente care sa se oupe cu transportul acestora, sau stiti vreo modalitate prin care pot face rost de polimod insa sa fiu sigura ca a fost transportat ok? multumesc mult

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns genia spune:

Citat:
citat din mesajul lui irinabobe

pediatrul mi-a recomandat pt baietelul meu care are frecvent rosu in gat, bronsiolite, etc, o schema de imunizare cu polimod. am inteles ca se gaseste in italia, si trebuie transportat la rece. aveti idee se mai gaseste si in alta tara in afara italie? exista vreo firma de medicamente care sa se oupe cu transportul acestora, sau stiti vreo modalitate prin care pot face rost de polimod insa sa fiu sigura ca a fost transportat ok? multumesc mult

mamica de Rares 21.02.2010


buna, cu multi ani in urma l-am folosit pt baiatul meu, a fost f bun. dar nu-mi aminteam ca ar trebui tinut la rece, asa ca m-am uitat acum pe site-ul in italiana si nu scrie nimic de faptul ca trebuie sa stea in frigider.

06.4 Speciali precauzioni per la conservazione - Inizio Pagina

Nessuna in particolare.
precauziuni pt conservare- niciuna.

stiu ca este cam scump, am gasit Polimod 800 mg os 10 bustine granulato, 33.20 euro.

imi pare rau ca nu mai stau in italia, ca ti-l trimiteam eu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinabobe spune:

stiu ca este scump dar nu mai conteaza. ar fi important daca chiar trebuie transportat sau nu la rece ca daca nu trebuie am mai gasit pe diverse siteuri de vanzare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns toanca spune:

Buna.
Si eu ii dai baietelului meu de doua ori pe an (in martie si in octiombrie) de vreo 3 ani Polimod.
Pot spune ca e foarte eficient.
Eu il cumpar din Grecia; se gaseste in Grecia sau in Italia.
Sunt singurele tari unde le poti gasi.
Personal nu am auzit de faza cu tinutul la rece.
Dar eu ii iau lui Matei prafuri care se dizolva in apa.
De fiecare data cand prind pe cineva ca pleaca in Grecia, imi fac stocul de 6 cutii pentru un an. Mie dr. mi-a recomandat sa ii fac cure de cate o luna.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns toanca spune:

Eu personal nu te-as sfatui sa il iei de pe site-uri; nu poti avea garantia.
Poate merge vreun cunoscut in Grecia ca se vinde la farmacii fara reteta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinabobe spune:

toanca multumesc mult. o sa dau sfoara in tara sa vedem cine pleaca primul...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



Buna,

De unde as putea face si eu rost rapid de polimod?

Am inceput sa le dau copiilor si mi-am dat seama ca nu-mi ajung fiolele. Mi-ar mai trebuie 15 sau doua cutii caci nu se vand la fiola.

Multumesc!

Mergi la inceput