Tigaia Dry cooker

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns manuelacrina spune:


Eu am luat-o comandand on-line pe site-ul lor, la oferta cu mixerul. Dupa specificatiile date mai sus, pare a fi varianta "originala", adica are carticica in romana cu retetele, are butonul negru, DAR:
- dupa cateva luni de utilizare s-a desfacut surubul care tine butonul capacului si de cate ori il "repar" iese din nou, e prea scurt ...
- mixerul cadou s-a ars de la prima utilizare desi nu l-am suprasolicitat, a iesit fum din el ... este o "chinezarie" ieftina ...
- cu timpul (mai putin de 1 an), tigaia a inceput sa se curete pe interior, adica se curata stratul negru si ramane "jupuita" pe alocuri, desi o curat delicat, conform instructiunilor
- pentru a evita arderea si lipirea (dupa mai multe experimentari ), folosesc 1 lingura de ulei de masline
- intr-adevar trebuie folosit focul mic sau spre mediu

In rest eu sunt multumita de gustul preparatelor gatite cu ea (peste, pui, legume, omleta, cascaval pane), e buna pentru variatie ...
Nu as mai cumpara-o acum, daca nu as avea.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns theo_2004 spune:

Manuelacrina eu stiu ca orice tigaie/cratita/gratar daca s-a zgariat, mai rau jupuit, in interior NU mai trebuie folosita. Prin locurile acelea se degaja nu stiu ce subt in mancare ... Cauta info ca nu-i de joaca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Burtocika spune:

Daca s-a jupuit, ARUNC-O !!!!! E foarte periculoasa !

Mergi la inceput