Rugaciune colectiva pt. a dobandi prunci buni (80)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sandaa spune:

Imi pare rau nu a iesit bine. Va trimit link-ul

http://rotheo.wordpress.com/2009/12/07/minunile-sfantului-nectarie/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:


Doamne Ajuta!

Va multumesc mult pt urari! (sunt si eu o Gabriela )
Urez deasemeni si eu: LA MULTI ANI, tuturor celor care poarte numele Sfantului Nectarie!
Sfantul Nectarie sa va (ne) ocroteasca pe toti!

Va trimit un documentar cu viata si minunile Sfantului Nectarie .
Sa va fie de folos!
Il voi urmari si eu in seara asta, dupa ce le culc pe fete.



ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + JUSTINA (14 Aprilie 2010)
MULTUMESC DOAMNE PT CELE 2 PRINTESE!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angel33 spune:

Salutare fetelor!

Pentru inceput vreau sa urez "Bun venit!" noilor membre ale grupului nostru. Sper sa va gasiti aici locul si sa va dea Domnul prunci binecuvantati!
Multumim pentru urari! Gabriela noastra creste si sa face tot mai dulce. Vrea muuuuulta atentie. La multi ani celor care si-au sarbatorit ziua ieri de Sf. Arhangheli, precum si celor ce poarta numele Sf. Nectarie, sfantul meu drag.
Ioanact La multi ani! si te rog sa o pui si pe Gabriela-Maria pe lista pruncilor dobanditi din mare mila Domnului. Sa-ti fie de bun augur mutarea la noua slujba!
cami_antonia trimite PM cu adresa te de e-mail sa-ti trimit poze cu Gabriela. Nu am timp de facut pagina pe net... Abia ne-am mutat si nu mai reusesc sa despachetez, sa pun la loc.
Va imbratisez cu drag,
angel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:


Doamne Ajuta!

angel33 La multi ani, Gabrielei!
Sa fie sanatoasa si cuminte!
O sa o trec in lista.
Inca, nu m-am angajat. Astept sa ma anunte.
O seara placuta!


ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + JUSTINA (14 Aprilie 2010)
MULTUMESC DOAMNE PT CELE 2 PRINTESE!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anna85 spune:

Va doresc si eu La multi ani celor care aveti numele Sf Arhangheli sau Sf Nectarie! Multumim pentru documentar, e minunat si ma bucur enorm ca il pot vedea!
Rugati-va pt mine, saptamana aceasta merg la dr sa vad dc voi putea ramane insarcinata, macar si dupa ce trece postul!

Ana-Maria, 26 ani, Mutatia-844A>G in gena PAI- I, in stare homozigota, Mutatiile 677C>T si 1298 A>C in gena MTHFR prezente in stare heterozigota, doua sarcini oprite din evolutie: prima la 5 saptamani si 4 zile, in 2011, a doua la 7 sapt si 4 zile, sub tratament cu arefam 200 -3/zi, aspenter -1/zi, acifol 1/zi, femibion,1/zi, magneb6 1/zi, cetebe 1/zi, coenzima q10 1/zi, vitamina e 1/zi, descoperita la 11 sapt, in august 2012. Operatie laparoscopica pt ovare micropolichistice, martie 2012.
"Atunci cand exista dragoste si jertfire de sine, totdeauna se pune unul in situatia celuilalt, il intelege si il doare. Si atunci cand cineva il primeste pe aproapele in inima sa indurerata, il primeste pe insusi Hristos, Care il umple cu si mai multa veselie duhovniceasca."(Parintele Paisie Aghioritul)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lili_g spune:

Va doresc sa aveti un post cu binecuvantari, impliniri duhovnicesti, pace si bucurie sufleteasca, sa aveti puterea de a iubi si a ierta pe cei de langa voi.
Doamne Ajuta!
Lili

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lili_g spune:

Ana-Maria, bunul Dumnezeu sa-ti ajute, sa lumineze mintea medicului ca sa aleaga ce este mai bine pentru familia voastra si sa va ajute sa aveti muuulti copilasi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sandaa spune:

Doamne ajuta!

Dragele mele va doresc post usor, linistit, fara ispite prea mari.

sinaxarul de azi

http://www.calendar-ortodox.ro/luna/noiembrie/noiembrie14.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaraAnisia spune:

Doamne ajuta!

Va doresc si eu tuturor un post cu folos si cu multa bucurie in suflet

Anna, te asteptam cu vesti bune de la dr.
Livsy, mi-as dori ca in post sa te regasim mai des pe la noi. vroiam sa te intreb daca ai mai fost la cursul de icoane?

urez si eu bun venit noilor fete si dobandire de prunci buni.

dragelor, revin cu postarile din TALCUIRI DIN SFANTA SCRIPTURA PENTRU FIECARE ZI DIN AN a Sfantului Teofan Zavoratul, cu speranta ca va vor fi spre folos si ca voi regasi cat mai multe vesti si postari si de la prietenele dragi de suflet de aici.


Miercuri [I Tim. 1, 18-20; 2, 8-15; Lc. 15,1-10]. Pilda oii ratacite si pilda drahmei pierdute.

Cat de mare este milostivirea Domnului fata de noi, pacatosii! ii lasa pe toti dreptii si se indreapta catre cei neindreptati, ca sa ii in-drepteze; ii cauta, iar atunci cand ii afla Se bucura si cheama tot cerul sa se bucure impreuna cu El. Dar de ce ne cauta? Nu stie unde am ajuns lepadandu-ne de El? Stie si vede tot; daca s-ar putea sa-i ia pe pacatosi si sa-i faca drepti, ar face-o neintarziat, dar mai inainte este nevoie sa-I aduca la pocainta, ca intoarcerea lor la Domnul sa fie libera; iar acest lucru nu poate fi infaptuit printr-o porunca din afara. Cautarea pacatosului de catre Dumnezeu inseamna aducerea lui la pocainta. Dumnezeu randuieste totul in jurul lui in asa fel ca pacatosul sa-si vina in fire si, vazand haul spre care se indreapta, sa se intoarca. Acesta este rostul tuturor imprejurarilor si intamplarilor vietii, al tuturor intalnirilor cu minutele de tristete si de bucurie, chiar al cuvintelor si privirilor. Lucrarea launtrica a lui Dumnezeu - prin constiinta si prin celelalte simturi drepte ale inimii - nu inceteaza niciodata. Cate nu face Dumnezeu pentru intoarcerea pacatosilor pe calea virtutii, iar ei raman in pacatele lor!... Vrajmasul ii intuneca si li se pare ca nu-i nimic, iar daca ii cuprinde ingrijorarea, spun: „Maine ma las" si raman in starea dinainte. Asa trece zi dupa zi, nepasarea fata de mantuire creste mereu, inca putin si ea ajunge la treapta de impietrire in pacat. Va mai veni atunci intoarcerea la Dumnezeu - cine stie?

Din TALCUIRI DIN SFANTA SCRIPTURA PENTRU FIECARE ZI DIN AN a Sfantului Teofan Zavoratul



Mara, mami de fluturas Irina

Cu Dumnezeu in gand

"Unde este Dumnezeu, acolo este tot binele. Unde nu este Dumnezeu, acolo toate sunt rele."
Sfantul Dimitrie al Rostovului



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaraAnisia spune:

Doamne ajuta!

va postez mai jos pilda zilei, tare actuala cred eu, mai ales azi cand amanam atatea lucruri, printre care si cele folositoare sufletului.

Joi [I Tim. 3,1-13; Lc. 16,1-9]. Pilda despre iconomul cel nedrept dat in vileag.

Vezi cum s-a priceput acesta sa iasa din incurcatura? De ne-am pricepe cu totii sa ne rostuim astfel viata tihnita dupa iesirea din trup! Dar nu : „Fiii veacului acestuia sunt mai intelepti in neamul lor decat fiii luminii". De ce s-a pus in miscare iconomul? Fiindca necazul ii sufla in ceafa. Apropierea nevoii i-a dat puteri si istetime si a reusit sa se descurce repede. Dar pe noi, oare, nu ne paste necazul? Moartea poate sa ne ajunga in orice clipa, si dupa aceea vei da indata socoteala de icono-mia ta. Toti cunosc acest lucru si totusi nimeni nu se urneste din loc. Ce mai intunecare va fi fiind si asta? Nimeni nu crede ca va muri indata, ci presupune ca o sa mai traiasca o zi-doua; chiar daca nu-si face o socoteala precisa, este, oricum, incredintat ca mai are pana cand il va ajunge moartea. De aceea i se si pare ca necazul este inca departe, iar pregatirile spre a-1 intampina le amana pentru alta data. Nimeni nu are de gand sa ramana intreaga viata neindreptat, ci doar spune: „Nu azi"; si intrucat intreaga viata este alcatuita din „zile de azi", piere grija de viitor.

Din TALCUIRI DIN SFANTA SCRIPTURA PENTRU FIECARE ZI DIN AN a Sfantului Teofan Zavoratul


Mara, mami de fluturas Irina

Cu Dumnezeu in gand

"Unde este Dumnezeu, acolo este tot binele. Unde nu este Dumnezeu, acolo toate sunt rele."
Sfantul Dimitrie al Rostovului



Mergi la inceput